Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

kodvvti
Мнения: 15
Регистриран на: 30 Яну 2019 22:23
Местоположение: варна
Автомобил: 1.4vvti

Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

Мнение от kodvvti » 30 Яну 2019 22:47

Здравейте ! нов съм в този форум ако нещо объркам простете.От два дни се сдобих с тойота корола1.4 vvti -2003 година.При покупката и огледа моторът се държеше ПЕРФЕКТНО!! , но на следващият ден след като я взех от собственика -ново внос, заредих 98 бензин и при първото ми спиране на паркинга колата започна да тресе на място, както си работи нормално в един момент притриса и пак се оправя .Създава впечатление ,че все едно мотора губи част от мощността си за секунди ,следва притрисане което се усеща и във волана и седалката и после се оправя.При подаване на газ като че ли в началото губи обороти , леко дрезгавее звука, ако мога така да се изразя и после форсира нормално, но не винаги го прави по този начин, има моменти в които като натисна газта се форсира адекватно на натиска.След отнемане на газта следва малък период от време и пак притриса.Последните няколко проби по този начин забелязах ,че ми светна и чека. Моля за предположения от какво може да е този проблем, предположения много и не съм капацитет да гадая.Чух ,ВЕЧЕ че бил често срещан проблем при тойота.Колата все още не съм я обслужил-масло филтри и т.н.т. , това за информация.Благодаря за вниманието.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

Мнение от Akima » 31 Яну 2019 11:08

Проверете си бобините и свещите.
И СИ ПРОЧЕТЕТЕ ГРЕШКАТА.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ангелчо
Мнения: 36
Регистриран на: 25 Фев 2018 13:07
Местоположение: Панагюрище
Автомобил: Toyota corola verso1,6 2005g
Благодарил/а: 1 път

Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

Мнение от ангелчо » 06 Фев 2019 22:57

Измери компресията на всички цилиндри и пак пиши какво си измерил

kodvvti
Мнения: 15
Регистриран на: 30 Яну 2019 22:23
Местоположение: варна
Автомобил: 1.4vvti

Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

Мнение от kodvvti » 09 Фев 2019 18:36

Преди малко излязох от сервиза, "Аkima" се оказа прав, свещите бяха целите във вода, вероятно от миенето на двигателя, имаше конденз и по стените на бобините.Комресията е приблизително 13 бара на всичките цилиндри, четвърти е 12.6 само.Смених свещите, изчистиха някаква грешка, запалихме и моторът вече не притирисаше по този начин, просто спря, още не мога да повярвам.......... Това е. worthy.gif

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Проблем с двигател на Корола 1.4 vvti-бензин.

Мнение от boyanmt » 09 Фев 2019 20:35

..остава сега и да направиш молебен за безаварийно каране поне 200К.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта