Гаснене и менене на обороти

Аватар
Nikorage
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Ное 2017 15:59
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 D4D

Гаснене и менене на обороти

Мнение от Nikorage » 11 Сеп 2018 00:21

Здравейте, имам авенсис 2005г. D4D 2.2 - 150кс. От известно време имам проблем който се появи изведнъж. Колата почти непрекъснато си мени оборотите и понякога както стои и изгасва, без значение дали съм на скорост или не. Понякога пали и от втория път, при първоначално запалване колата изгасва, а при повторно няма проблем. Но мисля, че това с гасненето при запалването го прави при загрял двигател, например карам я, изгася я и след 5 мин. пак реша да я запаля. При студен двигател, като че ли не ми е правила този проблем, но малко да поработи и пак се започват проблемите. Майстори ми казаха, че проблема е в някакъв датчик за впръскването (ако не се лъжа) смених го, но проблема не се оправи, след това сложих добавка за инжекторите на Бардал, за да почистя системата и проблема се беше оправил, обаче след около месец (онзи ден) се започна отново, казаха ми, че може оборотите да се менят, заради замърсен стъпков мотор или ЕГР, а заради измяната на оборотите идвало и гасненето. Тази вечер сложих отново от същата добавка на Бардал и като че ли пак е по-добре, но искам да разбера от къде може да идва проблема, препоръчаха ми някакъв майстор в гр. Варна, Кожухаров се казва и мисля да го посетя да видим той какво ще каже. Ако вие имате идеи от къде идва този проблем, моля споделете. stretcher.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Юлиан70 и 39 госта