Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

duri88
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Авг 2018 12:37
Местоположение: Kюстендил

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от duri88 » 30 Авг 2018 12:52

Здравейте! Предстои ми покупка на автомобил и съм си харесал Аурис 1.4 дизел от първото поколение. Най-вероятно колата ще е нов внос и огромната част от търговците не си дават труда да изнамерят номера на двигателя, а това е едно от първите неща, което се изисква при регистрация. Доста потърсих из интернет, но така и не успях да открия къде е позициониран. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен! Поздрави!

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от tora » 30 Авг 2018 15:48

https://myportalcontent.toyota-europe.c ... 12F26E.pdf ====>557стр.

Така или иначе това е тяхна работа, не е твоя.

duri88
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Авг 2018 12:37
Местоположение: Kюстендил

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от duri88 » 30 Авг 2018 16:22

Много благодаря колега! По принцип и аз съм съгласен, че е тяхна, но поне в КАТ Кюстендил процедурата е подаваш си заявление за регистрация (или там каквото се води) и лелката на гишето ти казва - "ама няма номер на двигателя..., без него не може." И те праща да си го търсиш. А после чичката на канала гледа, дали аз съм го "прочел" правилно. Нямам представа дали между тези две личности някой го проверява за проблеми. Благодаря!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от Akima » 30 Авг 2018 16:24

duri88 написа: 30 Авг 2018 16:22 КАТ Кюстендил процедурата е подаваш си заявление за регистрация (или там каквото се води) и лелката на гишето ти казва - "ама няма номер на двигателя..., без него не може."
Подчертал съм грешката.
Имам процедурен въпрос - какво правим, ако моторът няма номер?!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

duri88
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Авг 2018 12:37
Местоположение: Kюстендил

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от duri88 » 30 Авг 2018 16:43

Ами нямам представа колега, такова нещо поне не ми се е случвало. Ако няма такъв не значи ли, че е заличен? В момента свалих бланката, която се попълва и там има място за попълване на номера. Бланката се попълва преди да влезеш. При предишни регистрации и сблъскане със същия проблем съм ровил и не във всички градове държат номера да е вписан предварително (инфо от форуми). Два пъти съм хабил зверски много нерви да го търся, свтя с фенери, огледала, майстори съм търсил (те хората също не знаят къде са позиционирани). Единият път майстор ми записа 1 страница с различни номера от двигателя и нито един не беше верният! :D Лошо ми става само като се сетя! :D И така... Този път предпочитам да съм по-подготвен.

Аватар
babata
Мнения: 117
Регистриран на: 05 Мар 2016 16:09
Местоположение: Плевен

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от babata » 30 Авг 2018 22:14

babata написа: 15 Май 2017 20:58
На 28.04.16 г. си купих колата от автокъща, документи, застраховки, договори...и към в къщи. Чакам 1-во майските празници, отивам в КАТ..., А?, няма номер на двигател....
Комисия, криминалисти, прокуратура, полиция...много тежка процедура, загуба на време и пари на данъкоплатеца и за защо!?
И така, чак след летните отпуски на бюрократите, към края на октомври отивам в КАТ, но документите ги няма. Отивам до прокуратурата да ги получа лично и се връщам в КАТ. Оказа се, че го няма заявлението за регистрация. Питам шефа на КАТ: и ако не се намери, какво правим. И той ми вдига рамене. Не може да се извади копие, нищо. Айде обратно по веригата на документите: комисията от КАТ /като ме видеха и направо ми казваха върнати ли са документите или не, без да ги питам/, криминалистите, РПУ-то, където давах показания като някой престъпник, и накрая в прокуратурата, където били сложили заявлението в "тяхната" папка. Вадат го, искат разрешение от прокурор да ми върнат МОЯ документ, срещу подпис, питам ги има ли други оригинали при тях, ровят, вадят още нещо, пак чакам разрешение от прокурора да си ми го върнат и айде в КАТ. Давам ги на шефа, поглежда решението и слага един подпис.
Готово!
За този подпис чаках 6 месеца.
А за какво беше подписа? Да се регистрира "Без номер"!...
поздрави
Димитър
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV , 2008

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Аурис 1.4 d4d - номер на двигателя

Мнение от tora » 31 Авг 2018 06:15

Значи, бюрокрацията си има традиции и не може с лека ръка да се унищожи нещо създавано с години...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта