Пробвайте със смяна агр.верига

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 23 Авг 2018 20:09

Дани6 написа: 23 Авг 2018 16:54 веригата се РЕВИЗИРА философе и ако разликата е 6градуса
Ако все пак решиш да прочетеш малко документация, ще се убедиш, че износването на веригата е специфицирано в нея и се определя чрез измерване на разтягането й (има максимално допустима дължина например на 16 звена).. И това се прави в минимум три участъка на веригата.. В допълнение се измерва и минимално допустимият диаметър на зъбчатката с наложената верига... И ако някой от тези симптоми (или още някой в допълнение) покаже износване - частите се сменят...
Ревизизиране? Обикновено тази дума се използва като синоним на ремонт/поправка...На веригата няма какво да и поправяш - тя се сменя, също както се сменят обтегачи, ролки и т.н...
Въобще не споря, че колега, или лелята на колегата да е чула, че съседката и си решила проблема точно така - ако проблемът е бил във веригата - се сменя (не ревизира/поправя :) )...
Но е много глупаво и непрофесионално да се дрънкат глупости, как смяната на верига решава всяко причукване в двигателя... Отновно - правилният път е правилната диагностика... А тя вече показва каква е причината - дали износена дюза, дали някой лагер или болт, или бутало... Или верига разбира се...
Та така...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 24 Авг 2018 19:16

Бях се заканил да не ти отговарям или пиша,помолих те да не отговаряш но ти не ,пишеш само глупости .Никога не съм казвал че смяната на верига решава всичко.Казвам че при чукане може да е тя .За твое сведение думата Ревизия означава проверка ,инспекция но не и както ти написа Ремонт,незнам къде учите но не е добре.Не комшийката или лелята сами казали а колега ако желаете ще ви изпратя името му и ще разберете лично как е решил проблема .Искам да помогна защото не мога да се примирят с заключението че Авенсис след 180-200 000хил. така си тропа .Все пак е Тойота .Като пример дадох Мерцедес,Краислер.,но не вие се опитвате да ме убедите че чрез диагностика ще се открие проблема,но как ще откриеш изн.бутало брутален болт верига и още.Затова няма да пиша и отг.повече правете каквото намерите за добре Поздрави.
П.п.За какъв Кипарис става въпрос

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от skydiver » 25 Авг 2018 07:52

Изображение
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2018 09:07

Дани6 написа: 24 Авг 2018 19:16 Ревизия означава проверка ,инспекция но не и както ти написа Ремонт
Ето как използването на двусмислена дума може да доведе до 'световен проблем'... Отвори тълковния речник и прочети значенията на думата - надявам се в Берковица сте научили как се ползва :) И ще видиш, че и двамата сме прави - просто сме вложили различен смисъл в думата (аз ясно съм обяснил какво имам предвид в предходните мнения и се надявам смисълът, който съм вложил в думата да е бил еднозначно определен чрез допълнителните обяснения)... Затова и при обяснения (особено в технически-насочен форум) е добре да се използват еднозначни средства за описание...
Явно представата за диагностика ти приключва с включване на някакво незнайно устройство и дистанционно решаване на проблема? Ще те разочаровам, че този процес е доста по-комплексен и при него могат да се използват и други методи и инструменти. Включително и пълно разглобяване на агрегата и дефектовка на компоненти.. И ДИАГНОСТИКА означава определяне на причината за даден проблем.
Между другото започвам да се съмнявам, че в писаното от теб си искал да посъветваш конкретен колега , който е сменял дюзи и т.н. но не си е решил проблема(не си спомням такава 'масовост' - 'всеки' да е сменял дюзи поради някаква причина, ? Ако е така - моля посочи чрез ЛС темата/мнението, за да преместя ценните съвети в нея и да почистя тази тема (ако не го направи някой модератор преди мен)...
Тъй-като темата се изчерпа - време е за ключ...

П.С. Парадайс преди се казваше Кипарис :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта