Пробвайте със смяна агр.верига

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 21 Авг 2018 18:36

Здравейте нов съм и горд собственик на Авенсис т25 126кс. Чета за причукване при потегляне до2000об.Всеки е чистил дюзи или е сменял такива с нови и резултат няма,дори един колега бе сменил нови дюзи и нов съединител и зеро.Някой не е ли пробвал да ревизира или смени агр.верига и нейните компоненти,защото не е вярно че се сменя по симптоми или е вечна Тя също се износва и изменя газоразпределението,а дюзи чукат когато не е наред такта т.е. има закъснение .Когато не работи дюза тя пуши има неравномерна работа мотора и труден старт на студено,на загрял мотор му е все едно как влиза нафтата.Може да се провери и датчиците на кол.и разпределителен вал за не коректни стойности те също имат влиание.Мисля от моя опит че там е проблема,дано да съм бил полезен.Ако някой е правил горното ще се радвам да сподели

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 21 Авг 2018 19:27

Дани6 написа: 21 Авг 2018 18:36 аНгр.верига и нейните компоненти, защото не е вярно че се сменя по симптоми
Хм... А според теб как се сменя освен по симптоми?
Дюзите също 'чукат'... Неправилното разпръскване води до детонационно горене и от там - чукане...
Просто някои хора си мислят, че като чуят, че има даден симптом си мислят, че причината може да е само една... А причините за един и същ симптом може да са много и то различни.
Затова и добрата диагностика (и опитният диагностик) спестяват много пари от ремонта...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от мехаННика » 21 Авг 2018 19:39

Освен изключително богат опит, вече имаш и автомобил върху който да го прилагаш. Защо ти не смениш аНгр верига и да разсееш тая непрогледна тъмнина? Всичко е супер лесно, па и евтино.. и, извинявай, ако знаех че съм ти длъжен с нещо щях да разпечатам номера си из цяла Берковица.

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 22 Авг 2018 21:48

Не се засягат .Аз само се опитвам да помогна.На моята и няма нищо засега......Ако получа симптоми за запушени дюзи ще я ревизиран и ще пиша.Понеже теб те хвалят много worthy.gif имах предвид защо не споделиш мнения може да си попадал в такава ситуация механик.Относно номера то в Б-ца си имаме доста от тези трудни майстори упс механици.

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 22 Авг 2018 21:59

Относно смяната по симптоми имах превид че една ревизия ще спести много излишни разходи пък и не е по сложно от смяна на маховик и съединител.Може и някой датчик да не работи коректно след като загрее.Имах случай на Алфа която след като загрее и не работи коректно датчик колянов вал,на диагностика не показва нищо.Хванах ме я на проба грешка.Иначе е лесно дюзи :thumbsup: и след смяната почесване и ами тооо.Лечението на болен е 90%точна диагноза.Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 22 Авг 2018 22:46

Дани6 написа: 22 Авг 2018 21:48 Относно номера то в Б-ца си имаме доста от тези трудни майстори упс механици.
Ааа, там 'майсторите' ги знам :) Точно предната седмица последно помагах на приятел, минал през тях (скъсано жило на съединител) :)
Преди година онзи до канала (знаеш за кого говоря) искаше да разкара катализатора му, щото дизелака бил на почти 300х.км и внезапната липса на мощност била от това... Официалният сервиз в Монтана оправи нещата с един евтин датчик... Ама и в официалния сервиз след пълна ревизия на скоростна кутия и смяна на съединител преди няколко месеца не сменили жилото (за модела е консуматив) и се скъса по време на път... Жило, чиято смяна (заедно с материалите) е около 50лв в официалния сервиз... bash.gif

Но така и не отговори каква е алтернативата на 'смяна по симптоми' за ангренажната верига?! Сам разбираш, че 'помощ' от този вид (сменяй, щото може да помогне) е един от най-неразумните съвети, който може да бъде даден...
А относно споделяне на мнения - не че нещо, ама ремонта на машинарията може накратко да бъде описана така - 'ако е повредена, установи повредата и я отстрани'....
Надълго? Ами има изписани хиляди страници сервизни ръководства. Има практически опит и т.н... А ти искаш 'да се сподели мнение'?!!!! Което да ти ремонтира автомобила като с вълшебна пръчка?!!
То ако ставаше така - отдавна да е публикувано това мнение и сервизите да са фалирали :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 22 Авг 2018 23:22

Знам го много е тегаф както повечето.Относно веригата тя се разтеглив и изменя газоразпределението,има и един хидравличен :D :) оптегач-успокоител които като се прецака не добре работи и от там също може да чука.Валовете имат отвори за зацепване и след това се установява степен на износването,мисля че в autodata ще има нещо по въпроса.Просто след толкова много смени на дюзи и съединители и проблема не се решава мисля че може да се окаже проблема на друго място и много по дребен дано.пПросто след като си взех и аз Тойота реших да прочета за често срещани проблеми и не открих при този проблем някои да е направил тази ревизия п.с. майстора до канала се казва Краси пътна помощ много труден професор съжалявам за теб и приятеля ти много дете и нищо не прави,ние от града не ходим при него.Поздрави

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 22 Авг 2018 23:53

Знам много добре как се казва :) А приятеля е от града и все пак е отишъл при него, щото няма къде :)
А относно симптоматиката - това имам предвид - когато не се ползват точните понятия винаги има неразбиране...
Даването на съвети по този начин само пречат, вместо да внасят яснота по въпроса...
Неслучайно те попитах по какъв начин освен по симптоми според теб се сменя верига... На което все още не получих смислен отговор (защото се сменя точно по симптоми/състояние)...
А нападките към мехаННика смятам за необосновани, защото се е доказал като специалист.
Това, че подхожда професионално, и не дрънка излишно по хипотетични въпроси или да гадае по ръка, не е повод за нападки...
Защото при така поставения от Вас въпрос се разбира, че чукане в двигателя се оправя със смяна на верига... Което поне на мен ми изглежда напълно непрофесионален съвет, който може да подведе колеги....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 23 Авг 2018 06:25

Обаче не ,има колега който е сменил дюзи ,съединител чак след смяната на ангренажната.верига чукането е приключило .Затова се опитвам да кажа че това е форум за мнения решения и т.н.Не нападам никой,а има и др.автомонтьори явно само мислиш че познаваш Б-ца.Колегата ми писа на Л.С.и няма как др. да разберат явно че трябва да се споделя повече,защото пиши на лични не е начина това е форум а не обяви за работа.Поздрави.
П.С. работят и в неделя автомонтьори те

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 23 Авг 2018 08:33

Колега, тъй-като влизаш 'от вратата за рогата', явно не си запознат със случая...
МехаННикът винаги е помагал. В момента, в който започна да дава открити съвети се появиха 'всезнайковци' (не се обиждай, но и ти директно влезе в тази група :) ), които почнаха да го убеждават, че нещата с даден конкретен автомобил, който мехаННикът е държал в ръцете (и с които автомобили има голям практически професионален опит) не са такива. Или пък да се задават тъпи въпроси от рода 'колата ми не върви - как да я оправя да стане нова', след което хората се обиждат на реакцията, че не им се решава въпроса 'по телефона' при такава скромна информация.
Да, понякога е по-рязък, но напълно разбирам мехаННика, че намали рязко обявяване на съвети в откритите части на форума... И доколкото знам съветите му по ЛС са повече от ефективни..
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 23 Авг 2018 15:19

Не знам можеш ли да четеш аз не се заяждам с никой.Ако колегата е давал съвети то евала,просто попаднах на колеги който му задаваха въпроси и не получаваха отговори.Отново се отдалечаваме от темата Разбра ли че има колега който е решил проблема със смяна ангр.комплект,след смяна на дюзи и комплект съединител.За това говорех че може и там да се открие проблема, защото ком.верига ако е тя е мнооогооо по евтина от дюзи и съединители и същевременно може да не се сменя а само ревизира.Успех и дерзайте

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от slowtraveler » 23 Авг 2018 15:31

Дани6 написа: 23 Авг 2018 15:19 верига .....същевременно може да не се сменя а само ревизира
Няма такъв филм колега... 'Ревизирал' ли си верига? :whistle:
Настройвал ли си и проверявал ли си дюзи? И най-вече правил ли си диагностика?
Защото изказването ти звучи като 'защо да сменям строшения си колянов вал, щом мога да си залепя спуканата гума - много по-евтино е'...
Когато диагностиката покаже смяна на дюзи, какъв е смисълът да се пипа ангренаж??! И обратното...
А такава смяна 'дай да опитаме' показва единствено непрофесионален подход - не знаеш какво му е на механизма, но експериментираш... И ако за евтин и лесносменяем детайл това е донякъде разбираемо (би било по-евтино от диагностиката), то за по-сериозни и скъпи детайли това е доста глупав и скъп начин за действие..
Не че в официален сервиз не са ни сменяли дросел и ЕКУ 'ами да видим дали ще се оправи', ама там бе гаранционен ремонта и не ни пукаше...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дани6
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2018 18:07
Местоположение: Берковица
Автомобил: Авенсис т25

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Дани6 » 23 Авг 2018 16:54

Е ти си знаеш явно не можа да разбереш че колегата е решил проблема точно така.Междо другото при Мерцедес на 200 000 км. веригата се РЕВИЗИРА философе и ако разликата е 6градусаи плюс се сменя така че това е положението .А ти си я сменяй по симптоми ако искаш кашляне ,температура и т.н.Айде чао ине ми отговаряй че ще напишеш някоя глупост

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от мехаННика » 23 Авг 2018 17:26

А сподели сега, понеже е форум за споделяне, как се ревизира верига и с какво това подобрява работата на двигателя? Как се установява разлика от 6 градуса при Тойота? Ако твоя човек е сменил всичко това по споделено от форумите, мислиш ли че помагаш с нещо? Или "ебанье" и тва е..

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Пробвайте със смяна агр.верига

Мнение от Iliyа Damyanov » 23 Авг 2018 18:36

мехаННика написа: 23 Авг 2018 17:26 А сподели сега, понеже е форум за споделяне, как се ревизира верига и с какво това подобрява работата на двигателя? Как се установява разлика от 6 градуса при Тойота? Ако твоя човек е сменил всичко това по споделено от форумите, мислиш ли че помагаш с нещо? Или "ебанье" и тва е..
Градусите се установяват със спиртомер.
Само за дюзите не ми стана ясно те ли пушат или някой се е напушил?

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта