EGR 2.0 d4d 116 кс Чек енджин и тракшън контрол лампи светят P0400

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

EGR 2.0 d4d 116 кс Чек енджин и тракшън контрол лампи светят P0400

Мнение от toyota777 » 01 Авг 2018 21:57

Светнаха три лампи на корола версо 2005 2.0 д4д 116 кс
сканера показа грешка P0400
След почистване на ЕГР лампите отново се появиха след няколко дни, след почистване на дебитомера не се появиха повече.

Демонтаж и почистване на ЕГР
0 махате буксата за дебитомера и развивате скобата за кутията за въздушния филтър
1 сваляте горната част на кутията и долната част на кутията за въздушния филтър(държи се на 3 болта от долу)
2 свалят се маркучите за ЕГР(стискат се с клещи скобите и се преместват назад)
3 развиват се 2 гайки 12мм и 1 болт 12мм от долу и се сваля ЕГР /трябва ви дълги вложки и удължител /
4 буксата за ЕГР се сваля (натиска се и се дърпа)
5 сваля се горната част на ЕГР 3 болта 10мм или 8мм не се сещам(маркирайте ориентацията и сложете по същия начин)
6 докато натискате пружината(да отвори) и пръскате спрей за карбуратори
Монтирате по обратен ред като е хубаво да имате огледало и магнит да захванете гайките

Почистване на дебитомера
2 винта звездички и го дърпате после пръскате със спрей за почистване на дебитомери
има 1 темперетурен датчик в дебитомера и 2 платинени тънки жички тях почиствате
възможно е гумения пръстен да се надуе от спрея за почистване свалете го преди да почистите.

на кратко тракшън контрола се регулира с ЕГР а функционалноста на ЕГР се мери с дебитомера(ЕГР рециклира въздух и когато е отворен през дебитомера преминава по-малко въздух така компютъра разбира дали работи ЕГР)

грешки на този модел се чистят със скенера или като откачите клемата на акумулатора за 1 минута.

Ако имате P0400 почистете и дебитомера и ЕГР клапана !

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

EGR 2.0 d4d 116 кс Чек енджин и тракшън контрол лампи светят P0400

Мнение от toyota777 » 06 Авг 2018 12:59

днес лампите пак светнаха, отново Р0400 dry.gif
тествах ЕГР с скенер техстрийм на активен тест.
ЕГР се движи,
но на празен ход обема въздух се променя между затворен и отворен ЕГР от 13 грама/секунда въздух на 11 грама което е малко може би пътищата са запушени ... не знам
някой знае ли как се чистят тези пътища за ЕГР ?

dvanew
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Сеп 2017 07:50
Местоположение: Велико Търново

EGR 2.0 d4d 116 кс Чек енджин и тракшън контрол лампи светят P0400

Мнение от dvanew » 07 Авг 2018 07:47

toyota777 написа: 06 Авг 2018 12:59 днес лампите пак светнаха, отново Р0400 dry.gif
тествах ЕГР с скенер техстрийм на активен тест.
ЕГР се движи,
но на празен ход обема въздух се променя между затворен и отворен ЕГР от 13 грама/секунда въздух на 11 грама което е малко може би пътищата са запушени ... не знам
някой знае ли как се чистят тези пътища за ЕГР ?

Здравей, да споделя моя опит - Аз сам си ги чистя, първо разкачаме акумулатора, махаме кутията на въздушния филтър с дебитомера, разкачам повечето букси и вакууми на желязната тръба, разкачам букси на дроселната клапа. След това се маха маркуча от дроселната клапа и се сваля самата клапа - 3 болта я държат/. След това се развиват внимателлно тръбичките към дюзите, тази от помпата реших да пробвам да не я махам и успях така . / По книга препоръчват с въздух преди сваляне на тръбите хубаво да се издухат всички боклуци в района на тръбичките !!! ) Внимателно с монтажно тиксо запуших всички отвори от махнатите тръбички. След това се развиват болтовете и мисля 2 бр гайки М8 - всичките са ключ, камък 12. Така или иначе е смъкнато всичко смъкнах и ЕГР и хубаво изчистих и тръбата от егр към всмукателите . Почистване на ЕГР и дебитомер при нужда!

Следва сваляне и чистене кой с каквото намери.

Сглабяне в обратния ред.

Успех!
TOYOTA AVENSIS VERSO 2005 D4D 116 k.c.

dragonn2
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Май 2013 21:10
Местоположение: Sofia/Samokov
Обратна връзка:

EGR 2.0 d4d 116 кс Чек енджин и тракшън контрол лампи светят P0400

Мнение от dragonn2 » 07 Сеп 2018 20:57

ЕГР няма общо с функционирането на тракшъна. Всичко ти идва от маф-а. Аз съм с затапен ЕГР и нямам проблеми с тракшъна. Само P0400, ама няма начин :D
Изображение + Powerbox

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта