Corolla E11 4EFE нестабилен празен ход

rgama
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Апр 2016 21:17
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Корола 1.6 бензин , 2006

Corolla E11 4EFE нестабилен празен ход

Мнение от rgama » 13 Юли 2018 22:55

Здравейте . Королата е 98 година ,кара се на бензин и газ . До есента си вървеше прилично , но някъде ноември месец започна при ненапълно загрял двигател да вдига оборотите на празния ход на 2000 . При топъл мотор на бензин бяха нормални , на газ ниски - 5-600 с тенденция да гасне . Смених първо изпарител - Tomaseto , не турски , след това и газовата рейка . Проблема с топъл мотор се оправи ,останаха 2-те хил оборота на незагрял . И се почна - свещи ,кабели , няколко пъти сваляне на дроселова клапа и почистване . Накрая и датчик температура . И чудото стана - докато загрява ,двигателя си държи стабилни обороти - макс 1200 ,после падат . Но сега се появи друг проблем . При топъл мотор на празен ход оборотите играят между 600 и 1000 . И това постоянно , стоиш на светофар примерно и колата си тресе и стрелката нагоре надолу . На бензин малко по-малко играят - 800-1000 .
И не пише грешки , но пък и в Тойота Пловдив казаха , че не могат да я прочетат . Молбата ми е ако някой е имал подобен проблем да сподели или да ме насочи към подходящ майстор . Иначе върви гадината , и дърпа , и катери , и не загрява . Ама тоя празен ход мнооого нерви ми образува .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 29 госта