Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

Мнение от SAMOOEL » 02 Юли 2018 16:23

Здравейте колеги!

Прегледах почти всички теми и не можах да открия отговор на моя проблем, за това Ви моля за помощ.

Става въпрос за Авенсис Т22 с двигател 1,6 (4A-FE). Колата е моя повече от 10 години и никога не ми е създавала проблеми.
Сега се появи проблем при стартиране, когато колата е студена. Първоначално започна леко да мени оборотите, а през следващите няколко дни даже и гаснеше. Закарах я на майстор, който направи диагностика и каза: смяна свещи и дистрибуторна капачка. Също така сложи някаква добавка в резервоара и каза да не зареждам преди да изхарча напълно горивото в него.
Проблема изчезна до момента, в който не заредих отново бензин в резервоара. Няколко дни вече сутрин, като запаля автомобила, изчаквам да позагрее и тогава потеглям, но тази сутрин тръгнах веднага и при подаване на газ автомобилът "заглъхна". Спрях и на място реших да изчакам докато заегее двигателя, като на няколко пъти опитах да подам повечко газ и отново се получи това "захлъхване" - оборотите падат.

Моля, дайте съвет какво да предприема?! Не ми се иска да отида пак при майстора и да се започне с подмяна на това и онова докато се разбере от къде идва проблемът?! А решението с добавката ми изглежда моментно . . . едва ли през по-студено зимно време ще помогне?!

Благодаря предварително на всички отзовали се!!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

Мнение от Akima » 02 Юли 2018 17:04

  • Рама?
  • ГИ?
  • Пробег?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

Мнение от SAMOOEL » 04 Юли 2018 16:05

Километрите на автомобила в момента са приблизително 200 к, като колата е купена със сервизна книжка и последните 10 г е карана само и единствено от мен. Проблема с мененето на оборотите и "заглъхването" при подаване на газ е само, когато колата е студена и е в рамките на първите 1-2 мин. След това всичко е нормално. Има ли вероятност да е от някой температурен датчик?! Ако да - къде да го търся и как да установя дали наистина от него е проблема??
Благодаря предварително на всички колеги за съдействието!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

Мнение от Akima » 04 Юли 2018 16:12

Ако дадете номер на рама ще ви дам номер и диаграма на инжектора за студен старт.
Вероятно е той - по памет и догадки.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Тойота Авенсис Т22, 4A-FE - студен старт

Мнение от SAMOOEL » 19 Юли 2018 11:11

Здравейте колеги! Проблемът е решен и бих искал да споделя, за да може да е в помощ и на други колеги!
1. Смених свещите и дистрибуторната капачка, които така или иначе бяха за смяна след изминати почти 130 000 км. Проблемът остана;
2. Почистване на дюзите (инжекторите). Проблемът е решен!!!
Благодаря на колегата Акима, който ме насочи правилно към инжекторите!! :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 38 госта