Добавки за дизел

Огнян
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Окт 2015 14:35
Местоположение: Шумен

Добавки за дизел

Мнение от Огнян » 14 Дек 2018 19:34

Здравейте. Ще споделя личен опит за употребата на добавка, без да накланям везните "за" или "против".
Корола, 2003г., 1CDFTV, 90 к.с.
Симптоми: Няколко сутрини пали за секунда, две и гасне. После все по трудно пали (с повече въртене). След седмица светна и Check-а.
Действия: Смяна на горивния филтър, проверка на горивопроводи, скоби, стягане-нулев резултат. Налягане на помпата - нормално. Проверка с прозрачен маркуч за въздух - няма! Нещата се насочиха към помпата, но преди това (като за последно) пробвахме с добавка за почистване на Common Rail. Ефекта беше моментален след един флакон, пали и при последните минусови температури без забележки!
После четох за клей някакъв от биодизела, горивото от една голяма верига бензиностанции и то точно от която аз зареждам, първоначално залепване в помпата при старта и т.н. Факт при мен е, че се оправи от тази добавка. Не пиша марката, за да не рекламирам, но масово я има.
Поздрави и дано съм бил полезен.

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Добавки за дизел

Мнение от stivi » 15 Дек 2019 14:50

kiks написа: 19 Юни 2018 09:45 Някой слагал ли е Дизел-юнак добавката?
Вече 4л минаха през резервоара /не на Корола-та, а на 1,5 dCi ,на японката сипах за сефте скоро/,това е единствената добавка от която усетих някакъв сериозен ефект /по-лесен старт,по-тих двигател,повече мощност в ниските обороти/ от всичко което съм пробвал. Намаление в разхода не бих казал че има /или е максимум 5%/ ,но заради всичко изброено преди това ,за мен си заслужава парите. BDC съм изгорил няколко туби /винаги в зимна доза/,но ефект от него не съм усетил,сипвах го щото уж пазело двигателя ! Във всички форуми има теми за добавката и ситуацията навсякъде е типично ганьовска,двама-трима са пробвали и са доволно ,но пишат още 20-30 които не са я пробвали,но убеждават пробвалите колко са тъпи като я ползват,как си въобразяват че има ефект,и как скоро ще си строшат двигателите, въпреки че има такива минали по 50 000 и продължават да сипват чакайки най-после този двигател да се скапе !
1.4 D-4D много добър мотор !

Аватар
Vito13
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Авг 2019 09:15
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Combi D-4D (E12).

Добавки за дизел

Мнение от Vito13 » 15 Дек 2019 23:31

Ползвам Bardahl BDC или STR (за почистване на дюзите), по-скоро за профилактика.

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от Shishkovi » 31 Дек 2019 14:22

Колеги, защо толкова плюете по добавките ?! Нали в хубавата нафта, слагат такива или греша? Никога не съм имал проблеми при употребата на добавки както при бензин, така и при дизел! Имал съм в повечето случаи ползи, като по нисък разход на гориво и по добро ускорение. Всеки сам си решава!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Добавки за дизел

Мнение от jim_beam » 04 Яну 2020 23:48

На мен лично ми отпуши една запушена дюза, след 700км с кастрол тда. Това беше преди години и още си карам без подобни проблеми. Определено има ефект, особено ако се кара много градско или с лоши горива.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

d.shenchev
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2021 14:10
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Опел

Добавки за дизел

Мнение от d.shenchev » 19 Яну 2021 14:12

Здравейте, колеги. Искам да споделя мнението си за STP добавката за дизел, за дюзи. Преди седмица се получи проблем с моя бус Форд транзит. От втора предавка нататък буса губеше мощност и не иска да вдига обороти и скорост. Сякаш нещо е запушено и пречи. Проверих за това на какво може да се дължи проблема и прочетох за добавката бардал и СТП. Тъй като ходих до магазин Метро, видях че продават СТП за дюзи. Купих и налях цялото количество в резервоара преди да заредя с дизел, около 30 литра. Веднага след потегляне се усети, че нещо става. Изкарах буса на дълъг път, за по-висока скорост и още повече започна да се чувства някаква наченка на промяна. До края на деня обаче не се получи нужния ефект. На другия ден обаче след потегляне и 2-3 задавяния всичко се оправи и нямаше вече проблем. А запушването на дюзите е предизвикано от лошото качество на дизел. За да нямате и занапред такива ядове, на всеки 2000 км слагайте такава добавка. STP добавката струва 10 лв. Нищо не е. При мен сработи, може и на Бардал също да е ок. Както и други подобни. Казвам лично мнение от опит. Не правя реклама на продукт. Доставчик съм на вода и карам всеки ден. Надявам се да помогна с този пост. Добавките ги има и за бензин. 

valchomadrid
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Яну 2021 06:51
Местоположение: България-Видин
Автомобил: Тойота авенсис

Бардал

Мнение от valchomadrid » 25 Яну 2021 07:17

Здравейте случвало ли ви се след като поставите добавката Бардал да дими повече ? Зареждам от петрол по скъпа на нафта . Зная че и те слагат добавки .Възможно ли е да и идва повече ? Димът е в сиво на мен ми се струва нормален ,но ми се вижда малко повече .Колата е авенсис 2.0 D4D 116 .

Baruta
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Фев 2021 20:32
Местоположение: София
Автомобил: Тойота авенсис т 25 д4д

Добавки за дизел

Мнение от Baruta » 06 Фев 2021 19:47

Ползвам BDC бардал 5 г. На тойота авенсис т25 д4д 116кс и пежо 206 d и съм доволен особено ако заредиш лош дизел.

Baruta
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Фев 2021 20:32
Местоположение: София
Автомобил: Тойота авенсис т 25 д4д

Добавки за дизел

Мнение от Baruta » 06 Фев 2021 19:49

Колега а пушенето е малко повече усеща се

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Добавки за дизел

Мнение от Sandocan » 06 Фев 2021 20:26

Хубаво е да се четат инструкциите за употреба на подобни добавки ,а и да се наблегне не само на името на бренда а и типа и предназначението.
При BDC то се препоръчва предварително да се третира еднократно с другата добавка за почистване на отлагания по системата .Ако не , тези отлагания ще излязат постепенно и продължително под формата на дим и др.Лично мнение.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Добавки за дизел

Мнение от veso_hds » 06 Фев 2021 20:47

Sandocan написа: 06 Фев 2021 20:26 ....Ако не , тези отлагания ще излязат постепенно и продължително под формата на дим и др.
Те ако излязат под формата на дим,ще бъде пълно щастие.Само да не излязат под друга форма,че тогава отиваме на SCV клапани,дюзи и други страшни неща.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Добавки за дизел

Мнение от vodafon » 06 Фев 2021 22:54

С БДС като я изрежа пуши бая / основно ми е градско/ С юнак сипвам половината от предписаното - вместо 80 мл на 10 л слагам 30-40 мл некъде мярката ми е от БДС и ефекта си го има - леееко изпушва при рязане и тихо работи . Разхода почти кило надолу

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Добавки за дизел

Мнение от тойотикс » 14 Мар 2021 18:06

пробвал съм ЮНАК заслужава си ,знам голям смях ще падни по надолу ,питат споделям резултатите са :
-падане на разхода
- невероятно развъртане на двигателя при мен със 50 на 3та като настъпя до край отскача от място със въртене на гуми,никой не карам да ми вярва ,дано не я развалят със времето аз 4то шише слагам: дозата е половин литър на до ръб!!! кефа е невероятен

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Добавки за дизел

Мнение от WoLF » 14 Мар 2021 23:26

Вървят, като има керосин в резервоара tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Добавки за дизел

Мнение от Kiki » 15 Мар 2021 06:57

Vito13 написа: 15 Дек 2019 23:31 Ползвам Bardahl BDC (за почистване на дюзите), по-скоро за профилактика.
Аз също ползвам тази добавка от 3 години. Колата е на 200 000 км с пиезо дюзи и стойностите им са около нулата и двигателят работи перфектно.
Според мен тези, които отричат всички добавки, особено за дизелов двигател, правят голяма грешка.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NNNikolov1983 и 35 госта