Тресене на двигател

Заключено
FoXBoY
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Фев 2011 19:00
Местоположение: Карлово/София

Тресене на двигател

Мнение от FoXBoY » 01 Мар 2018 11:19

Здравейте колеги
Собственик съм на Avensis III Wagon - 2.2 D-CAT (150 Hp) Automatic.
Времето застудя и усещам един проблем.
При работа на място двигателя трепери много и вибрациите се усещат във волана и купето.Това се получава при температури под -2 градуса.При загряване на двигателя вибрациите намалят но пак се усещат във волана.
При температури 0 и + градуса няма вибрации.
Имам подозрения за дизела да не е проблема понеже зареждам обикновен дизел.
Моля за вашето мнение колеги.
Ще пробвам дизел с добавки но ако някой е забелязал нещо подобно да сподели.
Avensis III Wagon - 2.2 D-CAT (150 Hp) Automatic 2009г.

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Тресене на двигател

Мнение от Himbo » 17 Май 2018 18:04

И аз имам проблем с вибрации, Авенсис 2016 1.6 бензин, на празен ход, но вибрациите са в ниските обороти, щом загрее. В купето едва се усещат, но под капака се вижда ясно как двигателя и въздушния филтър треперят, както и ауспуха. Колата е почти нова, затова малко се притеснявам.
Оборотите са стабилни. А и още нещо - откакто ги усетих, забелязах че и разхода на гориво се вдигна с около 50%. Да не би да има връзка между двете..
Някакви предположения?

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Тресене на двигател

Мнение от Hursa » 17 Май 2018 19:26

Най-вече за раздвижване на темата. Не съм сигурен в предположението. (Причините могат да са доста, до колкото разбирам. Но тази не е свързана с дефект в сравнително новия автомобил и поради глупаво предположение няма да се ремонтира smile.gif .)
Може би вода в резервуара - в резултат на конденз или с бензина. Би обяснило според мен повишения разход. Вибрациите на празен ход - поради не добро "палене" в някой от цилиндрите на твърде бедната смес с влошено разпръскване в резултат на водата, когато на загрял двигател "компютъра" минимизира подаването на гориво на празен ход. Най-вече не е свързано с дефект в автомобила. Но ако проблема е отдавна и след много зареждания - едва ли е това. (Макар, че "зимата" бе скоро.)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Тресене на двигател

Мнение от Himbo » 17 Май 2018 21:44

Мерси за отговора! Не е отдавна. Сега при "отпочинал" двигател и след спокойно шофиране се оправиха вибрациите. За бензина, възможно е шел нещо да са поомазали нещата, макар че едва ли. От доста време сипвам от едно и също място, не съм имал проблем.
За конденза е интересно предположение, но и това ме съмнява- установих промяната тези дни- в Сф времето е топло, а и колата беше покарана. Това, к. забелязах е, че разходът рязко се вдигна след един реглаж, на който й бяха закачили OBD, за да ми намерят нулата на волана и мислех да не са влезли не където трябва и да са разбъзикали нещо по електрониката. От сервиза твърдят, че не е възможно. Както и да е, важното е, че разходът пада с карането, а моментния р. изглежда наред. Ще я следя.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тресене на двигател

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2018 09:25

Himbo написа: 17 Май 2018 18:04 и още нещо - откакто ги усетих, забелязах че и разхода на гориво се вдигна с около 50%.
Колега, от мненията Ви съдя, че опитът Ви с автомобили не е голям....
Такова мнение би вкарало в ступор половината колеги във форума - 'повишение на разхода с 50%' tooth.gif
А в реалност навярно просто не сте осмислили какво показание гледате и как се определя / изчислява то...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Тресене на двигател

Мнение от Himbo » 18 Май 2018 10:38

Така е, "Колега", не е. smile.gif Това проблем ли е? Казвам с колко се е повишил средния разход според борд компютъра, на база на това колко показваше след сервиза непосредствено и малко преди а я вкарам там. От стоене на колата за 1 час, от който 50 минути в абсол. покой, а останалите на контакт, едва ли ще да се е повишил ЧАК толкова, но поне това показва компютъра. И друг път съм правил въпросната процедура в сервиза, но такова показание не съм имал.
А как се смятат проценти едва ли е въпрос на опит с коли. Или според Вас не е възможно разход да се повиши с 50%? Имате ли нещо по темата с вибрациите да споделите?
Последно промяна от Himbo на 18 Май 2018 11:05, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тресене на двигател

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2018 10:57

Himbo написа: 18 Май 2018 10:38 Казвам с колко се е повишил средния разход според борд компютъра, а база на това колко показваше след сервиза непосредствено и малко преди а я вкарам там. От стоене на колата за 1 час там едва ли ще да се е повишил реално...
Колега, проблем е защото споделяте напълно недостоверна информация (не в смисъл, че БК не може да покаже такава информация, а просто тази информация е получена при неексплоатационни условия) и на база на нея почвате да търсите под вола теле... Напълно е нормално при един час работа на място разходът да се повиши и с 200% особено ако брояча е нулиран скоро :whistle:

А за вибрациите сме дъвкали многократно възможните причини... Например viewtopic.php?f=23&t=27616

Да оставим настрана и факта, че поради принципа на работа на ДВГ винаги има вибрации..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Тресене на двигател

Мнение от Himbo » 18 Май 2018 11:13

И защо решихте, че двигателят е работил 1 час?? А във връзка с последното изречение, то ако е въпроса, по принцип има и сервизи, за какво ни е форума, само да си чешем пръстите..
Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тресене на двигател

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2018 13:41

Колега, явно сте доста икономичен откъм обяснения...
Добре, че сте допълнили мнението си, но поне доколкото разбрах първоначално от обърканите Ви обяснения, сте оставили колата за центровка на волан, след което сте взели автомобила и е започнал да показва с 50%по-висок разход и двигателя имал вибрации (каквото и да значи това по Вашите понятия)...
Така, че мненията ми бяха единствено в опит да уеднаквим понятията... Но както виждам - безуспешно...
И моя двигател има вибрации (какви -няма значение), и напоследък показва със 100% по-голям разход (в сравнение с какво и при какви условия - няма значение) - вместо да си чешете пръстите моля дайте съвет според Вас дали трябва да се притеснявам ??? :whistle: tooth.gif
Въпросът ми е съвсем сериозен :whistle:
И е просто илюстрация на това, как някои колеги искат точен отговор при съвсем неясно поставени условия.... bash.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Тресене на двигател

Мнение от Himbo » 18 Май 2018 19:24

Господине/Госпожо или както там Ви е обръщението,
Първо, не знам какво работите, професия имате ли и т.н., освен да си чешете пръстите и да сте "на всяко гърне-мерудия", по всяка тема с отговор в рамките на 24 часа, но едва ли сте ми някакъв колега, така че престанете с това нелепо обръщение, ако обичате.
Второ, явно на Вас трябва повече да ви се обяснява. Има и такива хора. Аз обаче нямам време за губене, като Вас. А и не мисля, че човек, който има мнение по абсолютно всяка тема е някакъв особено изявен "специалист". Може би имате конкретни интереси в някаква област, но не знам в какво точно. А и слабо ме интересува.
Трето, "мненията" или както там квалифицирате това, което искате да кажете (впрочем за пореден път неточно), не са нищо друго освен необяснимо заяждане. Нямат абсолютно никакъв смисъл нито за мен, нито за останалите потребители.
Четвърто, като администратор би трябвало да организирате и групирате темите, така че ако вече е "дъвкан" въпроса с вибрациите, би трябвало да има една обща тема, а не примерно 2, 3 и т.н. Така, че извинете, че не съм обходил всичките ви там 50-60 "теми", за да намеря кой къде какво е подметнал.
Пето, ако прекомерните вибрации за Вас не са нещо съществено, проблемът си е Ваш. По-големият Ви проблем е, че вместо да комуникирате нормално и след като Ви интересува, ако нещо не ви е станало ясно, просто да зададете въпроса си, Вие си съчинявате притурки към обясненията ми (че двигателя бил работел) и се опитвате да ме анализирате и да ми съдите познанията и Бог знае още какво. Отново жалко, грозно и неуспешно.
Шесто, ако нещо сте станали със з. нагоре днес, що не "ходите за риба". Ако имате някакъв душевен проблем, пийте си хапчетата.
Спирам повече да се занимавам с Вас, така че моля, не ми отговаряйте (надявам се не сте длъжен). Общо взето не ми е проблем ако ме баннете и не знам още какво измислите.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тресене на двигател

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2018 20:06

Himbo написа: 18 Май 2018 19:24 Четвърто, като администратор би трябвало да организирате и групирате темите, така че ако вече е "дъвкан" въпроса с вибрациите, би трябвало да има една обща тема, а не примерно 2, 3 и т.н. Така, че извинете, че не съм обходил всичките ви там 50-60 "теми", за да намеря кой къде какво е подметнал.
Това, че ви мързи да четете вече обсъжданите по казуса теми означава ли, че трябва да пълните форума с поредната тема по един и същ въпрос?
Виждам, че се обиждате на 'колега', което по принцип е знак за уважение, но явно не заслужавате такова, или сте колежка... Ако е второто - извинявайте...

Тук никой не ви е длъжен с нищо, а още по-малко някой е задължен да чисти или премества ваши мнения, само заради това, че ви е домързяло да прочетете вече изписаните мнения...
Тъй-като все пак успяхте да развалите тази тема, явно е време да и се удари точка... :toimonster:
Относно бан - не смятам, че засега си заслужава такова действие...
Въпреки това ви съветвам да си мерите езика и отново да прочетете правилата на форума- нарочно оставям вашето мнение все още непипнато, за да могат колегите да се порадват на словоохотливостта ви...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 34 госта