Изхвърля антифриз през разширителя

Публикувай отговор
dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от dokkito » 24 Апр 2018 13:19

Не искам да те плаша , но явно радиаторчето е запушено на половина. Някъде тук имаше друг колега със същият проблем.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Панов
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Фев 2018 16:56
Местоположение: Тополовград

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Панов » 24 Апр 2018 15:59

Възможно ли е клапата от дясно да прави проблем? Уж се чува че работи!

memorex

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от memorex » 24 Апр 2018 16:35

Като казваш клапата отдясно кое имаш предвид?Двузонов е климатика?Или миксиращата клапа която стои от дясно.

Панов
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Фев 2018 16:56
Местоположение: Тополовград

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Панов » 25 Апр 2018 17:44

Двузонов е!

Dragoev
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Яну 2018 20:51
Местоположение: София

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Dragoev » 02 Май 2018 16:17

И при мене има такъв шум на Авенсис т25. В ТМ Ауто ми казаха, че това са моторчетата на клапите които си заминават. И това може да ти е проблема заседнала клапа.

Панов
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Фев 2018 16:56
Местоположение: Тополовград

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Панов » 03 Май 2018 17:23

Интересното е че от време на време идва толото! Чудна работа!

memorex

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от memorex » 03 Май 2018 20:17

Това е предимството на двузоновия. :thumbsup:

Д.Иванов
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2018 09:55
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис Т25

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Д.Иванов » 27 Окт 2018 17:03

Здравейте.Наскоро се сдобих с Авенсис 2003 г.D4D 116 кс. но от скоро започна да ми избива антифриз от пробката за обезвъздушаване на казанчето ,след като веднъж в едно задръстване ми позагря и вдигна стрелката над средата за кратко.Подозирам че перката за охлаждане на радиатора не ми сработи тогава.Инъче загрява нормално и не надува маркучите ,парно има.Дали е възможно да е заминала гарнитурата без да надува маркучите.

Fantoyota
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Ное 2018 08:34
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota corolla verso 2,2 D4D

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Fantoyota » 30 Ное 2018 17:58

Здравейте, като чета по темата май и нашата (Корола D4D, 2.2, 136, 2008) отива на такъв ремонт. Имаме ги всички признаци - изхвърля антифриз, маркучите се втвърдяват, когато отворя дори и на студено капачката бълбука. Ние дори правихме тест за изгорели газове - тестът показва наличието на газове, оцвети се. Капачката сменяхме без резултат. В сервиз на Тойота без преглед ни казаха, че този модел имали дефектна водна помпа и това водело след време до такъв проблем?!
Аз си мисля, като има модела системен проблем защо си мълчат, а само майсторите ми го казват след като се е случило вече, но..
Та се чудим колко ли ще ни струва да се поправи качествено? Някой минал по този път да сподели?

kocemak
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2018 09:53
Местоположение: Пловдив

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от kocemak » 07 Дек 2018 19:03

Здравейте,от седмица съм собственик на Toyota Avensis 2.2 D-CAT 2007г.Чак днес имах време да започна обслужването на автомобила и първото нещо което погледнах беше антифриза.За нещастие ми се стори прекалено голямо налягането в казанчето и видях ,че има капки изтекли от маркуча на разширителния съд,имаше и наличие на изпарения след махането на капачката.Веднага закарах колата в автосервиз за тест на антифриза за изгорели газове,който излезе положителен/изтеглиха малко антифриз и го смесиха с друга течност,резултата беше зелен цвят/.За съжаление имам само стотина километра навъртяни,не забелязах проблеми при палене или бели пушеци,стрелката за температура показва една идея преди средата,като заковава там и не мърда.Молбата ми е да ме насочите към човек за по-точна диагноза ,до колкото разбрах един от хората е мехаННика от форума.От Пловдив съм ,но не е проблем пътуването.До колкото разбрах не е 100% сигурен теста на антифриза.Нов съм във форума и не мога да пращам лични съобщения.Мерси предварително.
Още една молба имам-понеже колата беше заграля,изпуснаха малко антифриз преди да махнат капачката и сега нивото е доста под минимума,четох във форума че има процедура за доливане,но каква точно не разбрах.Само доливам на студен двигател или трябва да работи и да е на определени обороти.

kocemak
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2018 09:53
Местоположение: Пловдив

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от kocemak » 14 Дек 2018 13:22

Авенсиса ще влиза в сервиз,мерси на отзовалите се.Сутрин на студен двигател развивате капачката на разширителния съд да освоби налягане ако има такова,след това завивате отново,палите двигателя и след минута пак развивате капачката,при мен за тази минута вдига налягане, което е признак за отишла гарнитура.

kocemak
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2018 09:53
Местоположение: Пловдив

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от kocemak » 14 Яну 2019 14:42

При моя проблем се оказа гарнитура,ясно видим проблем между втори и трети цилиндър.

NEDBG
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Юни 2017 17:48
Местоположение: Italia

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от NEDBG » 20 Яну 2019 20:19

Здравейте. Някой знае ли къде се намира пробката на блока на двигателя за антифриза на Тойота Авенсис 2000 куб.см. 128 к.с. бензин 1998 година , двигател 3S-FE.

Iasen
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Апр 2016 07:03
Местоположение: София

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Iasen » 03 Мар 2019 18:09

Здравейте,мисля че имам проблем с гарнитурата на главата .Колата е рав4 136кс
Въпросът ми е, някой може ли да ми препоръча сервиз в София и с каква сума горе долу ще трябва да се подготвя
 ! Съобщение от: slowtraveler
Има цял раздел Сервизи и магазини. Защо решихте, че в тази техническа тема трябва да зададете въпроса си?! bash.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Изхвърля антифриз през разширителя

Мнение от Kiki » 03 Мар 2019 18:49

Iasen написа: 03 Мар 2019 18:09 Въпросът ми е, някой може ли да ми препоръча сервиз в София и с каква сума горе долу ще трябва да се подготвя
Ако ползваш търсачката на форума, ще си отговориш и на двата въпроса.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта