Почистване на SCV клапан

gaceto
Мнения: 47
Регистриран на: 10 Ное 2016 09:40
Местоположение: София

Почистване на SCV клапан

Мнение от gaceto » 22 Юли 2019 19:41

Не , не е едно и също нещо.
Едното ( SCV) е свързано с горивото , а EGR e свързано с изгорели газове.
ето това май е твоят SCV клапан : https://www.ebay.pl/itm/Suction-Control ... 2818670895
a EGR e това : https://www.ebay.ie/sch/EGR-Valves/3360 ... nsis+d-cat
:cheers:
Toyota Avensis Verso 2001 2.0 D4D 116hp

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Почистване на SCV клапан

Мнение от тойотикс » 22 Юли 2019 20:23

ммдаааааа значи след като налях 4ворно количество добавка за неотрализиране на водата в горивото, за изчистване на горивната с-ма, и др., и ся ще трябва да се чисти сцв клапан tooth.gif , само някой да сподели зад двигателя ли е ?, горе или долу . blush.gif

gaceto
Мнения: 47
Регистриран на: 10 Ное 2016 09:40
Местоположение: София

Почистване на SCV клапан

Мнение от gaceto » 22 Юли 2019 21:09

аз съм с авенсис версо 2.0 116кс 2001г и съм с 2 клапана ( червен и зелен ) и се намират отпред
при теб честно незнам къде се намира , може би в дясно от ЕГР-а от страни на двигателя. Но може и да греша.. :whistle:
Toyota Avensis Verso 2001 2.0 D4D 116hp

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Почистване на SCV клапан

Мнение от veso_hds » 22 Юли 2019 21:18

Препоръчвам на колегата,след като не прави разлика между ЕGR и SCV и не знае къде се намира,да потърси добър майстор.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Почистване на SCV клапан

Мнение от biro » 22 Юли 2019 21:32

Сцв няма как да ти свети поради липса на такава лампа. Вероятно имаш впредвид vsc, което е различно от scv. Като ти триха грешката поне казаха ли ти номерът и, за да разбервш къде е проблема?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Почистване на SCV клапан

Мнение от тойотикс » 22 Юли 2019 23:24

казаха да ,но не обърнах внимание понеже си мислех че проблема е решен нали затова отивам на диагностика да видят изтрият и кажат какво да се прави казаха ми че това се активирало понякога от неравности като скочиш в копка например, бях склонен и повярвах въпраки че в габрово след водния цикъл нямаме 1 копка за показно така да се каже, въпраки това имах 1 на ум понеже като влезе в този авариен режим няма мощност и на наи-малкия баир си на 2-ра и на пълна газ и се движиш със 30км/ч. и гори на змей аварича ми изписа 51 , за седем км. падна 1 деление дефакто 2л. boxed.gif Щом тоя клапан е свързан със горивото понеже както съм писал слагах добавка понеже скоро я взех и искам да почна от горивната с-ма мина през егр добавка ,турбо добавка и пдф добавка явно съм го запушил( незнам ) по- скоро съм склонен със някой съфорумец една неделя да стой до мен и да ми казва какво да правя , някъде по нагоре четох че за час, аз за два да го бутнем ще напраим и снимков материал за колегите когато имат такъв проблем drunk.gif

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Почистване на SCV клапан

Мнение от тойотикс » 28 Юли 2019 20:23

ходих на диагностика и показа проблем със изпускането на газове, докато се прибера дпф-а се опита да се изчисти ,(както си седях на светофара и почна да пуши все едно някой запали наръч сухи клонки и слама) на втора по обикалях със трихиляди оборота из околностите че час пик малко беше сега не свети ама съм сигурен че не се изчисти хубаво но поне 5ти ден съм ок, явно че в стреса какво става ,не усмислих че алармата няма нищо общо със клапана А си мисля че не изчистен добре понеже съм със завищен разход на гориво и продължава да миреше на мокри сажди зад колата , аз като отидох още преди да ме закачат и ме диагностицираха по мириса dry.gif

Majara
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юни 2018 22:51
Местоположение: Montana
Автомобил: Toyota avensis 2.2 d4d

Почистване на SCV клапан

Мнение от Majara » 29 Авг 2019 22:10

Здравейте колеги преди време писах за проблем с scv клапан и купих нов се оказа че проблема на колата не е въпросния клапан. Проблема се оказа че колата е била с чип и след след премахването му всичко приключи

SnuffCat
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Мар 2019 09:11
Местоположение: Перник
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.2 D4D
Получена  благодарност: 2 пъти

Почистване на SCV клапан

Мнение от SnuffCat » 30 Сеп 2019 09:33

Здравейте. Очаквано от мен при застудяване сутрин колата пали трудно. Според форума и изчетеното от мен се насочвам към SCV клапана. Имам няколко въпроса за които не открих конретизирано инфо.

1.Тест с топла вода и поливане върху клапана преди палене реално действащ ли е?!! В смисъл , термо датчик ли е този клапан?!

2. Ако реша да закупя нов клапан , пишете че трябва да се ъпдейтне ECU. Тъй като за Тойота бг не съм чул добри отзиви, не ми се ходи при тях. Какъв е ефекта ако сложа нов SCV но не го ъпдейтна?!? В сервиз близо до нас, твърдят че са сменили 30на SCV на различни тойти за няколко години , но не са пипали софтуеърно. wacko.gif А, от това което чета , не съм на това мнение.

3. Гледам ,че има някаква инацилизация с кламер. Какво точно представлява това и как се прави?!?!

4. Поръчах кабел за Techstream благодарение на колегата biro. Ако свържа компа с колата преди първо палене и запаля. Ще си покаже ли дали в клапана е проблема!!?

Вероятно ви звуча като тотален невежа. До сега съм карал само Форд, вече 15 години. При японците ми е ново и "пипам" леко.

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Почистване на SCV клапан

Мнение от valioman » 30 Сеп 2019 09:52

SCV клапана физически представлява магнит вентил (бобина , пружина ) , който с времето се износва или запушва.
Не е нужно да се ъпдейтва никъде в настройките след смяната му.
Проблема с паленето може да е и дюзи, изгорели подгревни свещи,стартер.
Най-добре направи диагностика (ако можеш сам супер ако не ,прежали някой лев) и виж как са показателите на дюзите и target налягането на помпата спрямо реалното такова .. това горе долу показва дали проблема е в scv или дюзи.
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

hri_100
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Май 2015 16:56
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Почистване на SCV клапан

Мнение от hri_100 » 30 Сеп 2019 10:09

Здравей Колега,

Ето какъв е моят опит с този проблем (Корола Версо 2,2 дизел 2007ма) - което не значи че и при теб е така, но...
Струва ми се че проблема се среща често - описал съм го и в други теми в този раздел:

1. Смениx SCV клапан, защото е трудно да се установи категорично дали е от него или не, но и всичко друго (+ дюзи) изглеждаше ОК на първо четене.
Това не помогна - което значи че в момента имам старият ми клапан който е годен- мога да го предложа за проба ако някой иска.
При смяната не пипахме софтуера.
2. Отидох в Тойота (София Изток) - там ми казаха че този нов SCV клапан, който са ми сложили е някаква нова версия и ми препоръчаха да ми ъпдейтнат софтуера (не е проблем да се кара и със старият софтуер). До колкото разбрах с новият софтуер се увеличава налаягането на горивото при старт.
Казаха ми и че дюзите не са ОК
Съгласих се на ъпдейта на софтуера и това до някъде замаза проблема.
Но с времето проблема с дюзите почна да се влошава.
3. Рециклирахме дюзи и сега колата е в страхотно състояние.
Проблема изчезна, динамиката се подобри, а разхода падна до стойности, на които производителя няма да ми повярва tooth.gif
Corolla Verso 2.2 D4D 136hp 2007yr.

grandis
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2019 13:39
Местоположение: България
Автомобил: Тойота Корола версо

Почистване на SCV клапан

Мнение от grandis » 06 Дек 2019 13:58

Здравей Колега,
Имам проблем с по-трудно палене от известно време. Казаха , че най вероятно е от scv клапана , но аз не съм сигурен. Казваш , че би дал твоя за проба. Ако си склонен, можем да уточним подробностите.
Благодаря!

dmateev
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2020 21:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота авенсис

Почистване на SCV клапан

Мнение от dmateev » 21 Ное 2020 22:07

Здравей колега,и аз имам подобен проблем на твоя,ако може да ми дадеш да пробвам твоят клапан ще съм ти много задължен.

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

Почистване на SCV клапан

Мнение от toyota777 » 03 Апр 2021 20:23

колеги къде могат да ми почистят СЦВ клапаните на обикновенният д4д 116 КС двигател ?

Аватар
Petarec
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2016 23:09
Местоположение: Шумен

Почистване на SCV клапан

Мнение от Petarec » 06 Апр 2021 00:17

Здравейте, чистенето на SCV клапан не помага, ако проблема е в него (което се установява с правилна диагностика). След известно време се износва механично, задира и не работи адекватно.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта