Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Аватар
izhelev
Мнения: 72
Регистриран на: 28 Май 2017 14:05
Местоположение: София

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от izhelev » 04 Сеп 2017 10:45

За P0420 е изписано достатъчно - дава го като проблем в каталитичната система. Имаш ли катализатор? Отиди да проверят дали коректно работят Ламбда сондите, може някоя от тях да е за смяна. Провери също и детонационния датчик.
Колкото до газовата - трябва ти добър газаджия, често се оказва , че газовата уредба монтирана навън вече е с изтекъл живот - остарял софтуеър, нужда отново да се правят настройки. Ако знаеш марката на газовата, виж дали имат официален представител тук.
Subaru Legacy 1999 2.5 4EAT ---> Toyota Verso 1.8 CVT 2010

pashata
Мнения: 26
Регистриран на: 25 Мар 2015 18:21
Местоположение: Пловдив
Автомобил: тойота корола версо

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от pashata » 04 Сеп 2017 23:17

Виж датчика не съм го проверил.
За софтуера го имам / поне последния в интернет /, позволява ми настройки ( чета и правя каквото пише в сайта на производителя), естествено съм го инсталирал по-пътя с помощ от хакери. Марката на газовата имат официален представител в София и Пловдив , НО ПРИ ТЕЗИ ИЗМЕКЯРИ - НАШИТЕ БЪЛГАРСКИ , НЯМА ДА СТЪПЯ ПОВЕЧЕ. Стигна се до там, след мое запитване, до директора за източна европа на марката газова, защо българския представител на оторизираната фирма в България НЕ ОТГОВАРЯТ МНОГОКРАТНО НА МОИ ЗАПИТВАНИЯ, самия директор ги запита какво става, не са ли добре здравословно!!!!!!!!!
И о ЧУДО...... получих оферта то Българския представител.
Само, че.....при посещението ми в сервиза, само дето не бях обвинен в избухването на някои от световните войни, но и беше ми леко завишена офертата и сума стана тази за която купих колата - Тойота Корола Версо.
Затова търся повече информация, за момента се справям, но ме дразни като светват трите ЛАМБИ. Трия грешките, правя настройки, но......
Това сами проблемите. Иначе японеца, макар и Турска сглобка си е Японец.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля цитирайте само нужното. Излишните обширни цитати правят темата трудно читаема...

MartoMihaylov
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Сеп 2017 19:36
Местоположение: Пловдив

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от MartoMihaylov » 13 Сеп 2017 20:47

Здравейте нов съм във форума и го разглеждам в момента. Лично съм присъствал на такова почистване, машинката отделя нещо като браунов газ. Лично съм и свидетел как протекоха черни води от ауспуха на бензинов автомобил каран на газ. Не ми хареса само некомпетентността на оператора. При въпрос какво точно се отделя в машината той не успя да ми отговори. И другият ми въпрос е как разбира каква да е концентрацията на отделената газ и колко време да бъде почистването, той ми отговори следното - понеже машината се върже към ел системата на автомобила по волтажа отделян от алтернатора маши ата определяла колко е замърсен един двигател, при което човек който разбира от двигатели би се изсмял на този отговор. Аз поне не намирам логика в това.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от slowtraveler » 14 Сеп 2017 00:18

Добре де - чистата логика показва, че ако се вкара водород, на изхода ще има водна пара, която ако кондензира би потекла като вода...
Да си измиеш ауспуха с вода - може, ама каква е ползата?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 08 Сеп 2019 13:56

Привет на всички. Не съм влизал отдавна защото си имам разни грижи и времето не ми стига да кихна но вчера ми се случи нещо което мисля че трябва да Ви разкажа.

Вчера най-сетне смених моторното масло и всички филтри в един сервиз който ми препоръчаха като много добро обслужване и нормални цени. Позаприказвахме се с механника за проблемите с ДПФ филтъра и му обесних , че миналата зима имах ядове и вече чакам пак като застудее вече да ми светнат лампите по таблото и да вляза в авариен режим. Питах също ако премахна еко глупостите дали ще мога да минавам ТЮВ или да ми съдейства някак.
Отговора беше , че ТЮВ няма как да мина и да не бера грижи ами да се нареждам на опашката в дъното на двора.
Там се виждаха само някакви пушилки. Оказа се водородно почистване с две мобилни станции качени на един пикап.Повечето чакащи бяха дизалови мерцедеси таксита. Докато чаках споделих с оператора , че съм чел много негативни мнения за тоя вид почистване а тоймиотговори , че е така защото повечето оператори не могат правино да работят защото нямат и елементарни технически познания и желание да се научат.
Както и да е , процедурата при мене беше следната. Първо чете нещо от компа на колата защо ако съм бил прекалено запушен на тоя етап водородното чистене няма да помогне. След като се убеди , че не става въпрос за ексхумация на труп наля добавка в резервоара за почистване на ДПФ , след това през маркучетата на диференциалния датчик напомпи около половин литър течност която помагала за изгарянето и сублимацията като същевременно сваля с около 200 градуса температурата на изгаряне . Забравих че наля в резервоара и добавка за дюзите. След това закачи и водорода .

Няма да описвам други технологични подробности но големи пушилки излязоха. Оператора проведе три цикъла по един час докато му хареса резултата.

След процедурите имах две служебни срещи. Едната в Мюнхен а другата на 120 километра. Още не мога да свикна с новата кола. Аз съм перманентно натоварен с между 300 и 500 килограма инструмент и по сфетофарите давам повечко газ. С моя маниер на каране сега колата скача като бенгалски тигър. Доиде мощност и гъвкавост в ниските обороти и като цяло лагването почти изчезна. Относно магистралното каране все едно имам още едно турбо. По принцип от 160 до 200 бавно се набираше а сега раз два и съм на 200.
Сега чакам да спре дъжда и набързо да погледна в ЕГР-а за да си обесня някои неща и ще споделя какво съм открил там.Защото там горене няма как да има но сублимацията е друго нещо.
Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от slowtraveler » 08 Сеп 2019 14:03

Iliyа Damyanov написа: 08 Сеп 2019 13:56 след това през маркучетата на диференциалния датчик напомпи около половин литър течност която помагала за изгарянето и сублимацията като същевременно сваля с около 200 градуса температурата на изгаряне .
Това е истинската процедура за чистене на ДПФ... Добавката в резервоара ще ти почисти горивната система и евентуално - дюзите ако не са умрели...
Такива комплекти за чистене на ДПФ ги има в продажба (спрей с помпичка и/или връзване към сгъстен въздух). И съм ги срещал в 'официалните' процедури за почистване на ДПФ (само не мога да се сетя къде ги срещах)...
Така, че съм 99.99% убеден, че 'водорода' навярно е само търговския трик, а нещата са свършили стандартните и проверени процедури...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 08 Сеп 2019 15:12

Дъждът при мен явно няма да спре и сложих дъждобрана.
ЕГР клапана ми е мръсен и за почистване както си беше и преди месец. guns.gif
Явно мнението отгоре е доста меродавно но съм склонен да мисля ,че при такова комбинирано чистене водорода вероятно катализира процесите.
Като цяло съм доволен от ефекта но след време ще я повторя самостоятелно без водород.

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от stefando » 08 Сеп 2019 16:01

Да не се приема лично по никакъв начин...

ОбЯснявам,да си обЯсня,обЯсних....
Така е правилно...
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Мнение от boyanmt » 08 Сеп 2019 16:39

Здравейте колеги!
Аз преди 3 години закарах Туранчето на такова "изчистване",защото ми излезе запушен ДПФ,и ме посъветваха че на 72000км му е рано да се е задръстил,та казаха- отиди на водородно почистване. Ок,до затвора във Варна,Бош сервиз.
До тук,всичко добре. Отидох,наредих се. Дойде гурото,пита имам ли оплакване от автомобила- обясних проблема.
Каза-ок,ще я оправим..и изчезна като спирт от 25 градусова парцуца!!
Появи се един серсемин,навлякъл синя робошка с реклама на Бош,отвори капака и започна умно да оглежда машинното отделение. Питах вежливо дали мога да помогна с нещо- "не,ние сме реномиран сервиз.."изсумтя "специалиста"..
След "щателния" визуален оглед,той влезе в една автомобилна клетка,и придърпа един черен маркуч,тип маркуч за компресор. Моята кола си стоеше паркирана пред клетката,и чакаше за евентуално преместване вътре. Огледах се за уреди/мобилни станции...абе нещо което да прилича на техника,която би оправдала цена за "почистване" от 60 лева,но такава не видях! Отвори въздушния тръбопровод,вкара този шланг вътре,и наниза желатската възд.тръбопровод обратно. Направих му забележка че такава интервенция ще повреди пластмасовия тръбопровод, и оня вмето да си вземе поука,продължи да насилва. "Уплътнението" на тръбопровода беше с хартиено тиксо!! Приложената снимка показва горе долу! Запитах на какъв принцип работи това почистване,какво представлява машината..в отговор.. получих една физиономия като на сиво дългоухо магаре,стоящо пред празна ясла.. boxed.gif
Зачудих се,и поисках обяснение,и в последствие,специалиста придърпа една кутия на 4 колела,с манометър отгоре. В нея влизаше същия по вид маркуч..? ermm.gif
Спрях да питам,прикръстих се 3 пъти и втренчих поглед в по-нататъшната процедура.
Пича си седна на шофьорското място,запали и закова оборотите на 2500. Отвори си телефона и започна да сърфира в мрежата фриволно.. tooth.gif
По едно време явно му се схвана крака да държи постоянно натиснат педала на газта, и изскимтя нещо..но аз се направих че не го чух.. И така след 1 час форсаж, зад ауспуха си беше чисто,аз олекнах с нафта,скокнах от джобовете с 60 кинта и си заминах. Не знам дали ДПФ се е обадил в последствие,понеже продадох колата след една седмица.
Прикачени файлове
20190908_163704.jpg
20190908_163704.jpg (1.27 MiB) Преглеждано 2464 пъти

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта