Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Мнение от Kiki » 29 Яну 2017 08:13

Kiki написа:
bobi1kenobi1 написа: Днес разглобих кутията на въздушния филтър. Долната част се захваща към купето посредством три гумени тампона с метални втулки. При мен бяха поизносени тампоните в областта на самата кутия. Подложих по една шайба 12мм. и всичко утихна :D
Ако отново се появи проблем ще търся нови тампони. Явно при обслужването на колата, момчето от сервиза не е стегнало достатъчно болтовете и с вибрацията, тампоните са се поизтъркали.
Ни е нужно да подлагаш шайби, ами изпили по 1 мм от височината на втулките и ще се натегнат гумените тампони.
Не знам дали момчето е виневно за кутията, а от старението на тампоните се разхлабва и начина на ново натягане е по-горе описания.
Няма нужда да сменяш гумените тампони. :thumbsup:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

bobi1kenobi1
Мнения: 37
Регистриран на: 02 Сеп 2016 18:28
Местоположение: Приморско

Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Мнение от bobi1kenobi1 » 29 Яну 2017 20:26

Кики, то ефекта е същия. Дали ще изпия 1мм от втулкиъе или ще подложа 1мм шайби върху гумените тампони- резултата е същия. По- лесно ми беше със шайбите. Поздрави за насоката към кутията на филтъра. Изобщо нямаше да се усъмня в него. Толкова по свободни пластмаси има под капака :thumbsup:
Avensis 2,2 Dcat 177hp. 2007

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Мнение от donibrasco » 30 Яну 2017 11:26

Благодаря, @Kiki , и при мен се оказа че след последния ремонт ,след свалянето на тази кутия, при повторно монтиране вече тези тампончета не уплътняват както трябва и мислех и аз да слагам допълнителни гумени подложки, но просто ще изпиля втулките малко, дано стане работотата, че е много неприятно сега в студа това трополене.Иначе като се покачат на "плюс" температурите, явно се отпуска гумата и уплътнява, при което този неприятен шум изчезва.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Мнение от Georgepetrov137 » 30 Яну 2017 13:34

И аз го имам същия шум, вчера свалих втулките и ги дадох на приятел да ги поизпили. Определено кутията имаше доста голям луфт. Днес карах само с натегнати болтове без втулки и шума на 80% беше изчезнал.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Borisov97
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2020 20:35
Местоположение: Ruse
Автомобил: Rav4

Стържене при отпускане на газта в ниски обороти

Мнение от Borisov97 » 29 Юли 2020 20:47

И аз съм със същия проблем днес отворих кутията на ваздушния филтър не беше разхлабена но за всеки случай съм сложил по една шаиба 12мм
Но не помогна даите някакъв съвет възможно ли е тампоните да са много стари и колкото и да стягаш болтовете да няма хваида

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта