Тойота авенсис т25 пали и гасне

Javorov1103
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Мар 2016 14:54
Местоположение: Русе

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Javorov1103 » 04 Окт 2016 16:43

Здравейте. Колата е т25 комби 2.2 д кат 177 к.с. Имам следния проблем. Когато колата е студена, паля я и изгасва и така докато накрая не я запаля подам млко газ. Задържам газта на около 1100 оборота за 5-6 секунди и като пусна всичко е нормално. Четох темите но никое от решение не ми помогна. Проверих свещите, смених регулатора гориво, изключих егр, идва ток до свещите Мнения? Благодаря

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от iovkito » 04 Окт 2016 17:40

Пробвай да палиш, след като си държал на контакт повече от 6-7 секунди.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Iliyа Damyanov » 04 Окт 2016 20:45

Преди палене напомпи от помпата на филтъра докато се втвърди. Просто за проба дали ще има разлика.

Javorov1103
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Мар 2016 14:54
Местоположение: Русе

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Javorov1103 » 05 Окт 2016 08:33

И двете неща ги пробвах, резултата е същия stretcher.gif

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от kalkam » 05 Окт 2016 08:50

Имал съм подобен проблем, само че на топло и то доста рядко. Пали и веднага гасне. За да запали я прилъгвам с газта и след няколко секунди вече няма проблем. Вглеждам се в SCV-то.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от мехаННика » 05 Окт 2016 08:52

Докато можеш още да палиш, в смисъл не е много студено, иди до сервиза на Тойота и разкажи историята си там. Има много неща които не може просто да отвиеш и завиеш за да работят правилно.
Javorov1103 написа: смених регулатора гориво
Това какво е? Различните хора го казват за различни елементи.
Javorov1103 написа: изключих егр
Как по точно? Не че ще се наема с диагноза де.

Javorov1103
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Мар 2016 14:54
Местоположение: Русе

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Javorov1103 » 05 Окт 2016 12:06

Това е регулатор който стои на гнп-то. Егра ко изключих от буксата. Колата си влезе в авариен режим но по е исках да видя как ще е паленето. Но същата работа

Javorov1103
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Мар 2016 14:54
Местоположение: Русе

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Javorov1103 » 09 Окт 2016 10:13

Така колата беше закачена и с оригинална програма на тойота. Абсолютно никакви грешки..търсенето продължава, за съжаление вече ще пристъпим към разглобяване - резервоар, гнп, дюзи.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Kiki » 09 Окт 2016 11:13

След почистване на резервоара, задължително смени горивния филтър.
Ако на дюзите им имаше нещо, то на теста щеше да се отрази.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Iliyа Damyanov » 09 Окт 2016 11:58

До тука става ясно , че паленето е трудно. В първия ти пост си писал , че правиш някакъв мурафет с газта задържаш 1100 оборота и после всичко е нормално.
Според мене щом може да работи и нормално няма какво да пипаш по помпа и дюзи а помисли какви условия са необходими за да запали този двигател.
Не става много ясно и каква диагностика си правил. Само с програма не става.
На твое място преди да тръгна към по-сложни и тежки интервенции щом припалва и гасне и се съмняваш за проблем в резервоара бих захранил помпата директно , не че е грешно да се отвори и почисти резервоара и сондите. Но ако имаше проблем с резервоара би трябвало и след като успееш да я запалиш да имаш проблеми. От написаното до тука бих се насочил към дросел клапата. Тя учавства активно при гасенето на двигателя! Естествено това е форум и гадаем според информацията която си пуснал. Най-добрата опция си остава сервиз където са наясно с този мотор. Нарочно не споменавам сервиз на Тойота защото знам поне един където са много зле.

Аватар
mishoona
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2016 19:03
Местоположение: София, Пловдив
Автомобил: T25 2AD-FХV, Е11 4A-FE

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от mishoona » 10 Окт 2016 18:59

Имам подобен проблем на Т25 D-CAT, изразява се в колебания на оборотите при студен старт и рядко стига, и до гаснене. Иначе ежедневното и поведение е: https://www.youtube.com/watch?v=aS1QLE96bts . Опита ми с дизелите не емного голям ,но ме насочва към нещо с въздуха. Благодаря на Iliyа Damyanov за насоката, остава да намеря малко документация за колата и да намеря време да се заключа в гаража. Или да ми препоръчате майстор на лично.

Аватар
mishoona
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2016 19:03
Местоположение: София, Пловдив
Автомобил: T25 2AD-FХV, Е11 4A-FE

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от mishoona » 11 Окт 2016 19:46

Мисля че се изясняват нещата, при положение че се среща и на други места - http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... when-cold/.
http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... lue-smoke/ - тук е различно , но има хубав чек лист. Лошото е че ми липсва време, и със сигурност ще трябва да си търся доктор за моята хубавица. А нямам никаква идея.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от lederman » 14 Окт 2016 14:50

С техстрийма направете преинициализация на горивната помпа.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
mishoona
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2016 19:03
Местоположение: София, Пловдив
Автомобил: T25 2AD-FХV, Е11 4A-FE

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от mishoona » 15 Окт 2016 22:08

Боря се с инсталацията за уин 64, незнам защо но ужким всичко правя, както хората саго написали ама ми иска кей. Като ми падне лаптоп малко ще ми се изяснат нещата. Другата седмица ще ми остане време за почистване на егр и клапата. И после по трасето. Понеже си събирам хубавите мненията и опита на хора преминали приключения на един фаийл, ще цитирам едно, дано е в помощ на колегата Яворов.
"I almost certainly have the fix for this issue as my car had had exactly the same symptoms, apart from my car would not start at all as it was cold weather. the fix is to replace the coolant temp sensor £15 cheap fix.before i replaced the coolant temp sensor i replaced the following under advaice from others.
1. SCV (Suction control valave)
2. Fuel temp sensor.
3. Complete injection pump.i tested the fuel pressure when it was trying to start and there was almost none so i forced the car it start by opening the SCV full open and the car did eventuallt start and once it was running it ran perfectly but as soon i turned off the engine and let it cold it would not start again. so it ran fine when warm and would not start when it was cold it had to be temp related so the coolant temp sennsor was the only choice.please remember there are two cooant temp sensor on the car single wire one runs the dsah gauge and the two wire sensor runs the signal to the ECU."

Wolfpack
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2018 09:08
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis t25

Тойота авенсис т25 пали и гасне

Мнение от Wolfpack » 23 Дек 2018 11:02

Колега, какво стана оправили колата последно или не ?
0883311172, ако не ти е проблем цъкни ми да ти звънна, че страдам от същото и не спя вече втори ден заради колата от притеснение...

Здравейте, колеги!
Колата е 2.2 D 150 кс. запалва и веднага угасва... Случва се само когато е студено (от 3 до -3 градуса и надолу)
Като я купих март месец имаше същия проблем, взех нов акумулатор и на другия ден стана топло и тя се оправи. Мислех, че е бил той проблема, но уви стана хладно и вече кой ден ту пали ту не пали. Някой път пали от 11-тото завъртане на ключа. В лицензиран сервиз на тойота ми казаха, че има вероятност една дребна част да прави проблема и я почистиха първо, но ми казаха, че може пак да продължи проблема. Няколко дена беше ок, но после пак почна. 300 лв струва тази част. Прилича на малко цилиндърче и било масова практика при тойота от там да не пали, АМА НЕ БИЛО гаранция, че то е проблема също ми казаха.... 😑
Знам темата я има, но никой не отговаря на питането ми там, дори въпросния човек който е пуснал темата (на личното) също.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Няма нужда да пускате нова тема заради това, че не са Ви отговорили в тази тема - колегата може да си е решил въпроса и повече да не иска да влиза тук... Доколко е коректно дори да не споделиш решението - всеки сам да си преценява.... Но пък и никой не смята (нито може) да задължава някой да говори с Вас...
За SCV клапана сме обсъждали многократно - прочетете тази тема и още няколко други...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта