Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Рошко » 08 Дек 2015 20:04

saho написа:... Само като погледна таблото на нещо по ново и ми се ...,
Личи си, че не следиш от близо новите Тойоти... wink.gif Освен, че не знаеше за турбинирания двигател, явно не си виждал и качеството на изработката и на материалите в новия Аурис. Твърде си далеч, иначе бих те поканил на по сокче да видиш таблото, материалите, а и да кажеш как ти се струва обратната връзка на педала на газта при модела с "електрическо турбо" tooth.gif drunk.gif

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от мехаННика » 08 Дек 2015 20:45

Недейте да се насъсквате един-друг. Прочетете си пак условията на удължената гаранция. Гаранционните ремонти НЕ СА ЗА СМЕТКА НА СЕРВИЗИТЕ, за да бягат от това. Гаранционните ремонти се заплащат на сервизите при изпълени всички условия на гаранцията. Тойота Япония, Тойота Европа, какво - ще ги напляскат по дупенцата и готово. Тези условия откъде идват според вас?

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 08 Дек 2015 21:00

Най-после едно компетентно мнение!
Кажи според теб какво има нарушено в условията на гаранцията при мен? Редовното обслужване по сервизна книжка? Повреда, която се появява по време на гаранционния период? Уведомяване навреме на сервиза за нещо нередно в колата? Явно има някъде нещо сбъркано в системата с тази "гаранция".
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от nowyaris » 08 Дек 2015 21:26

Georgepetrov137 написа:Най-после едно компетентно мнение!
Кажи според теб какво има нарушено в условията на гаранцията при мен? Редовното обслужване по сервизна книжка? Повреда, която се появява по време на гаранционния период? Уведомяване навреме на сервиза за нещо нередно в колата? Явно има някъде нещо сбъркано в системата с тази "гаранция".
Механика е прав-сервиза си взима кинтите от представителя.Друг е въпроса,че така или иначе гаранцията е изтекла-дори и да си имал проблеми в гаранционния период,трябвало е да им я хвърлиш в сервиза още тогава.Сега е ясно че ще те мотаят до дупка-ремонта трябва някой да го плати.Представителя ще каже-срока отлетя,да сте гледали,кинти не давам.Сервиза от джоба си няма да ти плати ремонта.Ти фактури имаш,но протоколи за извършена дефектовка на агрегата и установяване на проблем по него в периода на гаранцията -нямаш . Честно казано,съжалявам за проблема ти , но и мой да беше сервиза,нямаше след гаранция да я отремонтирам безплатно количката . Търси евтини и бързи варианти още сега да отремонтираш каквото трябва , щото ако се забавиш може съвсем да се окоти двигателя .
И не само до теб,колега,а и до останалите колеги - в Родината има две основни правила на играта : "Всеки търси дупе без косми" и "кьорав карти не играе". Трябва да се чете всичко и винаги да се има на ум че на дилърите основната цел е да ти вземат паричките , а после клиента кучета го яли . За последно се усмихват в магазина на Тойота когато ти връчват ключовете.
Жената като ходила в Русенския самичка за водната помпа онези дрисльовци и казали че не могат да я обслужат,щото не им била клиентка-ще кажеш че Яриса от Кооперативния пазар съм го купил,а не от тях.Такива са.ВСИЧКИТЕ.Още веднъж съжалявам за проблема ти-следя темата,но няма как да се помогне.И да пращаш писма до където и да било,файда няма-по-добре тоалетна хартия им пращай,да не се мъчат. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 26 Дек 2015 11:11

В крайна сметка "клекнах" и след компромис във формата на отстъпка откъм труд и части колата бе отремонтирана в сервиз на Тойота. Сменени бутала, сегменти, мотовилки, уплътнения и гарнитури, шлайф на главата. Сега карам пенсионерски докато се разработи двигателя, но впечатленията са за доста по-тих, икономичен и мощен двигател. Причина за износените сегменти и бутала така и не бе намерена.
Сега все едно имам нова кола...
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 26 Дек 2015 15:43

P.P Някакви мнения как се разработва двигател след такъв ремонт? Трябва ли да сменя масло и филтър по-рано? Приемчикът, който ми предаде колата спомена само да я "галя" до 1000 км и това е. Обаче отвсякъде чувам мнения, че задължително след 1000-2000км трябва и смяна на масло.
Интересен разход с "пенсионерското" каране - 4,6/100 София-Плевен и на другия ден 4,9/100 Плевен Бургас. Досега никога не съм падал под 5.5/100 и с най-лекото каране извънградско. Даже помислих, че борд-комп-а се е сбъркал :)
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Akima » 26 Дек 2015 15:52

Честито. :thumbsup:

Нядавам се ти дадоха някаква гаранция за ремонта.

Разработване - http://www.subaruclubbg.com/forum/viewt ... 13&t=14132 - горе-долу съм съгласен с написаното. wink.gif

Тук трябва другия колега в зелено да сподели. :whistle:

Весели празници. drunk.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от dimkaraganchev » 26 Дек 2015 17:00

Georgepetrov137 написа:В крайна сметка "клекнах" и след компромис във формата на отстъпка откъм труд и части колата бе отремонтирана в сервиз на Тойота. Сменени бутала, сегменти, мотовилки, уплътнения и гарнитури, шлайф на главата. Сега карам пенсионерски докато се разработи двигателя, но впечатленията са за доста по-тих, икономичен и мощен двигател. Причина за износените сегменти и бутала така и не бе намерена.
Сега все едно имам нова кола...
Не знам колко са те обръснали с този сериозен ремонт, но ми се струва много странно да сменят бутала и мотовилки, заради разход на масло.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 26 Дек 2015 17:48

dimkaraganchev написа:
Georgepetrov137 написа:В крайна сметка "клекнах" и след компромис във формата на отстъпка откъм труд и части колата бе отремонтирана в сервиз на Тойота. Сменени бутала, сегменти, мотовилки, уплътнения и гарнитури, шлайф на главата. Сега карам пенсионерски докато се разработи двигателя, но впечатленията са за доста по-тих, икономичен и мощен двигател. Причина за износените сегменти и бутала така и не бе намерена.
Сега все едно имам нова кола...
Не знам колко са те обръснали с този сериозен ремонт, но ми се струва много странно да сменят бутала и мотовилки, заради разход на масло.
Честно нямам представа кое колко е износено и каква е била причината за смяната, явно това е стандарт за подмяна при такъв разход на масло, заедно с всички уплътнения, за да се даде и гаранция 1 година. Не беше необходим и ремонта на главата, само препоръчителен, за да се подсигури безпроблемност в работата на двигателя повече време. Но каквото станало - станало, надявам се това да са проблемите с автомобила и да му се радвам дълго време.
Весели празници на всички!
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от мехаННика » 26 Дек 2015 18:44

dimkaraganchev написа:Не знам колко са те обръснали с този сериозен ремонт, но ми се струва много странно да сменят бутала и мотовилки, заради разход на масло.
А какво, според теб, е правилно да се смени при такова оплакване? Челно стъкло? Относно разработката след ремонта, не пречи да се смени маслото по рано, но написаното в този линк ми се струва прекалено. Все пак няма шлайф нито по блока, нито по вала.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 26 Дек 2015 18:53

Akima написа: Тук трябва другия колега в зелено да сподели. :whistle:
Колега мехаННика, ще се радвам да споделиш твоето мнение какво да правя в този случаи след конкретния ремонт - трябва ли да сменям масло по-рано, на какви километри и колко време да "пазя" двигателя?
drunk.gif
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от мехаННика » 26 Дек 2015 21:11

При такава точност на изработка на детайлите в двигателя, колко да е този метален "чипс" като количество и размери? Имаме и маслен филтър, нали? Смени си маслото на 5х.км. повече за успокоение, отколкото заради някаква реална опасност. И до към 2000 км просто си карай нормално, без екстремизъм, с по чести проверки на нивата на масло и антифриз.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 26 Дек 2015 22:15

мехаННика написа:При такава точност на изработка на детайлите в двигателя, колко да е този метален "чипс" като количество и размери? Имаме и маслен филтър, нали? Смени си маслото на 5х.км. повече за успокоение, отколкото заради някаква реална опасност. И до към 2000 км просто си карай нормално, без екстремизъм, с по чести проверки на нивата на масло и антифриз.
:thumbsup:
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от dimkaraganchev » 26 Дек 2015 23:30

мехаННика написа:
dimkaraganchev написа:Не знам колко са те обръснали с този сериозен ремонт, но ми се струва много странно да сменят бутала и мотовилки, заради разход на масло.
А какво, според теб, е правилно да се смени при такова оплакване? Челно стъкло? Относно разработката след ремонта, не пречи да се смени маслото по рано, но написаното в този линк ми се струва прекалено. Все пак няма шлайф нито по блока, нито по вала.
Ха-ха, челно стъкло. Разсмя ме. И ние сме правили ремонти на подобни двигатели, ама бутала и мотовилки не сме сменяли. За такъв разход на масло най-вероятната причина са кекави сегменти. Маслени най-вече. И не, аз не съм механик.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от nowyaris » 27 Дек 2015 11:43

Не ми стана ясно какви пари и в кое представителство?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TATI и 35 госта