Шум в двг. при рязко подаване на гориво Corolla E15 1.4 D4D

egorig
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2015 13:19

Шум в двг. при рязко подаване на гориво Corolla E15 1.4 D4D

Мнение от egorig » 24 Мар 2015 13:33

Здравейте,

Преди 3-4 месеца си взех Toyota Corolla 2009-та година, 6 скорости, 1.4 D4D, 120 000 км.

Забелязах, че при МАЛКО ПО-РЯЗКО подаване на гориво се чува странен стържещ звук. Ако горивоподаването е по-плавно не се забелязва или почти не се чува. Случвало се е, чак купето леко да извибрира. Всичко това става след 2000-2200 оборота.

Помолих познат, който кара същия модел, същата година, 1.4 D4D, но с 5 степенната скоростна кутия да ме повози с неговата. При него такова нещо - няма. Адски тихо набира.
Возих се и е един по-нов Ярис, 1.4 D4D, отново никакъв подобен шум.

Накрая се качих в Тойота, тъй като автомобилът подлежеше на някакво безплатно обслужване. Та след като я провериха, заедно с техен служител покарахме 10 километра. Човекът чу шума, но според него бил нещо по-скоро нормално, отколкото обезпокояващо. Тук трябва да добавя, че те през цялото време си мислеха, че автомобилът е гаранционен. След като стана ясно, че не е, ми казаха, че ще я закачат за тест (след седмица/две). Според човека от Тойота - дюзи, но нищо страшно.

Та ... някой има ли представа какво може да е. Знам, че е трудно да се прецени ..., но всяко мнение е важно. От Русе съм, ако има русенци, може на място да я чуят, пък след това ще черпя :)
Звукът не е чак толкова дразнещ, но мисълта, че го има го прави доста дразнещ :D
Последно промяна от Akima на 29 Мар 2015 20:44, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: Шум в двигателя при рязко подаване на гориво

Мнение от dechobg » 29 Мар 2015 19:58

При мен бяха забравили да свържат тръбата на турбото след ремонт.Не бяха стегнали скобата.След като подам рязко газ се чуваше стържещ звук.Мисля че беше точно около тези обороти които си писал.
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта