Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

karamelina
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Мар 2015 12:28
Местоположение: София

Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от karamelina » 21 Мар 2015 15:09

Здравейте,

от около месец съм собственичка на споменатата кола - Ярис 2002, 5 врати, 75 к.с., дизелче. И след 2000 км възникват няколко въпроса. Рових из темите и някои неща ми станаха ясни, но за други не можах да намеря информация:

1. Маслото трябва да е 5W30 - по книжка, мнения и спецификация. Преди това е било сложено 5W40, могат ли да възникнат проблеми ако сложа 30? И какво масло? Харесала съм си на Тойота, обаче не знам заслужава ли си?

2. Какви да са въздушния и масления филтър? Първо като марка, пък после ще търся за размерите (оказа се, в много сайтове не се предлага нищо за този модел и не мога да се ориентирам)

3. Нещо се разсвири в колата от известно време - на студено е много шумно, но още с включването на двигателя се чува, та...някой може ли да ми препоръча някой в София, който да ми погледне колата? (Мисля, че има и запушена дюза или някоя свещ, защото започна да набира трудно, ама аз не разбирам толкова)

4. Има ли прибиращи се странични огледала за този модел? Моите не се прибират и ме е страх да не ги отнесе някой като съм паркирала колата, та ако мога да намеря прибиращи се, ще си намирам и доста повече места за паркиране. biggrin.gif

За момента това се сещам, надявам се да не досаждам, доста рових преди да питам. А количката ми стана голяма любов и искам да си я гледам както трябва.
Последно промяна от Akima на 21 Мар 2015 18:26, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 18:42

Добре дошла,Елена,
честито за придобивката - желая много безаварийни километри.

За по-прегледна и лесна комуникация съм номерирал въпросите.Да започнем по ред:

1.Маслото трябва да е пълна синтетика - 5W40 e добре иначе по книжка ти трябват 4.2 литра 5W-30 ACEA C3 - марка по избор - смяна на 15к км или 12 месеца,което настъпи първо.

2.Ако искаш може да закупиш оригинален маслен филтър - там има смисъл.Колегата тук ще ти помогне - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.Въздушен по избор - сменяй по-често - столицата е най-прашна.

3.Колегата мехаННика - http://toyotabg.eu/memberlist.php?mode ... ile&u=3919.
Вероятно ремък или ролка,но той ще каже,че според него вече съм вътре със стек бира по друг въпрос.

4.С бутон ли да се прибират или просто да се сгънат на ръка?

Радвам се,че новите потребители ползват и търсачката и четат преди да питат.В този ред на мисли съм длъжен да обърна внимание на правилата на форума,правилата за постване и важните теми в разделите.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

karamelina
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Мар 2015 12:28
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от karamelina » 23 Мар 2015 15:57

Akima написа:Добре дошла,Елена,
честито за придобивката - желая много безаварийни километри.

За по-прегледна и лесна комуникация съм номерирал въпросите.Да започнем по ред:

1.Маслото трябва да е пълна синтетика - 5W40 e добре иначе по книжка ти трябват 4.2 литра 5W-30 ACEA C3 - марка по избор - смяна на 15к км или 12 месеца,което настъпи първо.

2.Ако искаш може да закупиш оригинален маслен филтър - там има смисъл.Колегата тук ще ти помогне - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.Въздушен по избор - сменяй по-често - столицата е най-прашна.

3.Колегата мехаННика - http://toyotabg.eu/memberlist.php?mode ... ile&u=3919.
Вероятно ремък или ролка,но той ще каже,че според него вече съм вътре със стек бира по друг въпрос.

4.С бутон ли да се прибират или просто да се сгънат на ръка?

Радвам се,че новите потребители ползват и търсачката и четат преди да питат.В този ред на мисли съм длъжен да обърна внимание на правилата на форума,правилата за постване и важните теми в разделите.

:thumbsup:

Благодаря, съжалявам за грешния раздел, не съм много запозната със самата класификация на частите и ми се сториха доста различни въпросите. :)

Тъй като съм нова във форума, не мога да пращам лично съобщение, ако може някой да ми помогне за връзка с мехаННика ще съм много благодарна!

В момента огледалата ми са електрически, така че си търся пак електрически, но самото прибиране не държа да е с копче. Само да има прибиране, че вече едното са ми го забърсали, за щастие само малко от корубата. Гледах по сайтове, в ибей вкл. и не намерих огледала, които се сгъват за този модел на Тойота.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от Akima » 23 Мар 2015 18:18

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28895 - след като ми отговориш тук ще можеш. :thumbsup:

Има вариант за ел.прибиране на огледала на следващата генерация Ярис - твоя е само с ел.ругилиране.

Не знам къде точно паркираш,че да ти се налага да сгъваш огледалата и то на Ярисчето. biggrin.gif

Поздрави. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от didak » 23 Мар 2015 19:07

Здравей karаmelina,
Ако успееш да се свържеш с механника, въпросите ти много лесно ще отпаднат, затова не бързай с маслата и филтрите.
Огледалото се прибира навътре механично, трябва да се понатисне по-смело. Не е много удобно, но щом ти се налага... дано не счупиш нещо /маникюр имам предвид/.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

karamelina
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Мар 2015 12:28
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от karamelina » 23 Мар 2015 22:16

Хехехех, нали знаете малките квартални улички, по дължината на които паркират коли, а други се опитват да минат...е на такава ми се налага да паркирам всяка вечер и няма начин някой по-невнимателен минаващ да забърше нещо. Иначе пробвах да натискам огледалата, мъжете около мен и те гледаха, натискаха, цъкаха, мрънкаха и заключиха, че не са направени да се прибират (не, че посмяха да натиснат много, че ги дебнех отстрани да не счупят нещо). :D
Akima написа:http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28895 - след като ми отговориш тук ще можеш. :thumbsup:

Благодаря, нещо не си бях сметнала броя на мненията правилно. :)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от Akima » 24 Мар 2015 00:20

Пръснете "ставите/пантите" на огледелата с малко WD40 и после ги смажете с тефлонова грес - и двете са във флакони под формата на аерозол.

И първия път леко натисни огледалото напред/в посока на движението/ и след това го сгъни към страничното стъкло/дръпни назад/ - така ще го отлепиш от клеясването.

Колата от автокъща ли е?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

karamelina
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Мар 2015 12:28
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris D4D 2002 - Масло,филтри и ремъци + огледала

Мнение от karamelina » 24 Мар 2015 11:12

Akima написа:Пръснете "ставите/пантите" на огледелата с малко WD40 и после ги смажете с тефлонова грес - и двете са във флакони под формата на аерозол.

И първия път леко натисни огледалото напред/в посока на движението/ и след това го сгъни към страничното стъкло/дръпни назад/ - така ще го отлепиш от клеясването.

Колата от автокъща ли е?
Ще го пробвам, не съм се стила за WD, хем онзи ден махах гражданската с него. :D. От човек съм я взела, а той от Италия я е докарал.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта