Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли антифриз

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли антифриз

Мнение от celicaТ18 » 07 Мар 2015 16:45

Здравейте,колеги
Ще ви разкажа в къв филм съм се вкарал, дано някой да може да ми даде някакво адекватно мнение...

преди 2 дена както си карам колицата (Тойота селика т18 2.0GTi 92год.) без никакви видими проблеми взе да ми прави някакви номера.Без да си мърдам крака от гаста почна съвсем леко да си играе с оборотите...отнемане подаване на газ.след около 200-300м макс забелязах че нещо пуши отзад веднага спрях,отидох отзад да видя кво са случва и я чувам че работи супер неравномерно(като на 3 цилиндара)... изгасих я веднага ,отворих капака и гледам че е изхвърлила антифриза през преливника...или по точно през допулнително маркуче след преливника което би трябвало да капе в една бутилчица от шампоан която е слагана допълнително НЕ ОТ МЕН...така я купих както и да е... Та това което ме притеснява е че след 10тина мин се пробвах да я запаля обаче СТАРТЕРА ВЪОБЩЕ НЕ ИСКА ДА ЗАВЪРТИ...както си има ток и всичко свети при опит да запаля само се чува че прави бегъл опит ...гаси всички светлини(явно цялото напрежение отива към стартера)...
МНОГО АМА МНОГО СЕ НАДЯВАМ ТОВА ДА Е НЯКАКВА ЗАВОДСКА ЗАЩИТА НА ТОЙОТА...ЩОТО ИНАЧЕ ЯСНО ВИ Е ЛОШАААА РАБОТА....
Наясно съм че най-вероятно е духнала гарнитурата...може би е вкарала антифриз в някои от цилиндрите...в маслото не е проверих я ...а дали е вкарала масло в антифриза не мога да кажа понеже няма антифриз....също така не съм свалял свещите за да видя дали със сигурност е вкарала в някои цилиндар...мисля да оставя тая работа на майсторите.... КОНКРЕТНО ПИТАНКАТА МИ Е ЗА ТОЯ СТАРТЕР ЩО НЕЩЕ ВЪОБЩЕ ДА ЗАВЪРТИ И ДАЛИ ТОВА Е НЯКАКВА ЗАЩИТА ОТ ТОЙОТА?????

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСЕКИ КОЙТО ОТДЕЛИ ВРЕМЕ ДА МИ ПРОЧЕТЕ РОМАНА :)
Последно промяна от Akima на 08 Мар 2015 20:11, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля наблегни на правописа си,за да получиш отговор от колегите трябва да могат да те разберат.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от мехаННика » 07 Мар 2015 18:13

Няма такава защита. Отвий свещите и завърти на стартер, пази се че сигурно ще изхвърли антифриз от някой цилиндър. Ако е така, дано не си изкривил някоя биела. Въжето и право в сервиза. Не е лошо да си попълниш в профила откъде си.

tado
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Дек 2008 22:55
Местоположение: Пловдив

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от tado » 07 Мар 2015 20:35

мехаННика написа:Няма такава защита. Отвий свещите и завърти на стартер, пази се че сигурно ще изхвърли антифриз от някой цилиндър. Ако е така, дано не си изкривил някоя биела. Въжето и право в сервиза. Не е лошо да си попълниш в профила откъде си.
от 2 дни и аз съм така изхвърля водата в преливника ако е гарнитура ще си проличи ли по този начин ??

tado
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Дек 2008 22:55
Местоположение: Пловдив

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от tado » 07 Мар 2015 20:38

провери си капачката на радиатора първо при мен от нея ми пълнеше преливника на королката не държеше

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от celicaТ18 » 08 Мар 2015 01:00

мехаННика мерси сервиза е ясен.. искаше ми се да събера някое друго мнение по въпроса пък ако върже да изкочи някой минал през тва - идеално...
и понеже съм заврян чак в тва банско няма много избор къде могат да я отворят и успеят да я затворят като хората и не ми са иска направо да ми резнат главата през кръста...нали
та търся някви алтернативни варианти без отваряне на главата колкото и неизбежно да звучи

относно капачката - беше първото проверено

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от nowyaris » 08 Мар 2015 11:29

celicaТ18 написа:мехаННика мерси сервиза е ясен.. искаше ми се да събера някое друго мнение по въпроса пък ако върже да изкочи някой минал през тва - идеално...
и понеже съм заврян чак в тва банско няма много избор къде могат да я отворят и успеят да я затворят като хората и не ми са иска направо да ми резнат главата през кръста...нали
та търся някви алтернативни варианти без отваряне на главата колкото и неизбежно да звучи

относно капачката - беше първото проверено
Няма алтернативни варианти - падат и двете глави . И други работи падат - опекъл си я , както ти каза Механника . Каруцата вече се е обърнала , от тук насетне пътища много :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от celicaТ18 » 08 Мар 2015 13:05

Момчета пак казвам,колата не е прегрявана...нито е оставяна без течности(масло антифриз)... Как така ще изпържа двигателя от нищото докато си карам с 70-80

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от nowyaris » 08 Мар 2015 16:16

celicaТ18 написа:Момчета пак казвам,колата не е прегрявана...нито е оставяна без течности(масло антифриз)... Как така ще изпържа двигателя от нищото докато си карам с 70-80
Ами ей така , станало е , дошло и е времето вероятно на гарнитурата . Щом не иска да завърти стартера най вероятно нещо е блокирало вътре в двигателя.Ако е само гарнитура стартера ще върти,но няма да пали от липса на компресия.Щом не върти...... . Дано да греша blush.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от мехаННика » 08 Мар 2015 17:41

Добре де, свали ги тези свещи и да спрем с празните приказки. Може двигателя да е прегрял заради проблем с термостата или протекла помпа, а пък да не върти и премигва с лампите заради хлабави клеми. Вдигни го тоя капак и дай още информация.

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от celicaТ18 » 08 Мар 2015 17:56

Малко ми е трудно тея дни за тая операция... от 4 дена чакам да спре да вали сняг тук,а вече има поне метър покривка(не като рекламата на McDonalds мин.година хахах) тоя път наистина.Дано спре тея дни,че да почне някво разджижване по въпроса щото не мога да спя да я мисля...като имам новини ще се похваля

tado
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Дек 2008 22:55
Местоположение: Пловдив

Re: тойота селика ??ИЗДУХАНА ГАРНИТУРА??? НЕ ЗАВЪРТА СТАРТЕР

Мнение от tado » 09 Мар 2015 18:57

celicaТ18 написа:Малко ми е трудно тея дни за тая операция... от 4 дена чакам да спре да вали сняг тук,а вече има поне метър покривка(не като рекламата на McDonalds мин.година хахах) тоя път наистина.Дано спре тея дни,че да почне някво разджижване по въпроса щото не мога да спя да я мисля...като имам новини ще се похваля
и при мен стана така без признаци качих се сутринта и хвърли водата
а гарнитурата е на 20-30к километра
пиши ако има резултат с пробата със свещите

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Re: Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли анти

Мнение от celicaТ18 » 11 Мар 2015 18:56

Някой може ли да ми препоръча сервиз в Благоевград.(освен "Монца")Тук "майсторите" не се наемат да почнат да тарсят проблем,препращат ме към оторизираните сервизи в благоевград и софия...

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли анти

Мнение от мехаННика » 13 Мар 2015 21:42

celicaТ18 написа:,препращат ме към оторизираните сервизи в благоевград и софия...
А защо според теб? Не им се вземат пари ли? 3S-GT е такъв мотор че ако хвърлиш шепа 6мм гайки, нито една няма да падне на земята, нямаш представа колко е тежък за работа.
celicaТ18 написа: да ми препоръча сервиз в Благоевград.(освен "Монца")
Това не го разбирам. Да имаш един зъболекар в околията, но държиш да отидеш на ветеринар?

celicaТ18
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2015 15:59
Местоположение: bansko/slynchev brqg

Re: Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли анти

Мнение от celicaТ18 » 14 Мар 2015 01:14

3S-GE е двигателя.Колега не знам сблъсквал ли си се с хора от тоя край... Наистина предпочитат да не вземат пари отколкото да си осложняват животеца...и са страшно мързеливи... ясно ми е че едва ли някога са пипвали такав мотор но все пак... Относно фирмените сервизи по никакъв начин не можеш да ме убедиш,че там работят най-кадърните монтьори,напротив! Плюс това всички знаем как стои въпроса с труда на час ... а не на свършена работа... Не давам излишни пари за гараж!!!!!! и незнам какво ме бутат всички към тея кожодери... Да не работите и вие в тях???? boxed.gif

Както и да е колата в Понеделник почват да я ровят да видим какво ще излезе.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Celica T18 2.0GTi 1992 - не върти стартера - хвърли анти

Мнение от мехаННика » 15 Мар 2015 10:47

Виж сега, много по достойно е когато не си сигурен в крайния успех да откажеш, независимо за колко пари става дума. Като гледам не ти се дават хич. И понеже всички плюят официалните сервизи, а в същото време всеки търси контакт с някой от "некадърниците" чрез познати или познати на познати,особено когато нещо се обърка. Кожодери, силна дума, вие в Банско и Слънчев Бряг естествено изобщо не сте такива. Въпреки че не е правен в НАСА, този двигател е доста труден за работа. Не е за бивши ДАП-аджии и монтьори на УАЗ-ки, което не значи че тези хора не са добри занаятчии. Успех

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта