Auris 2009 1.6 VVT i - покупка въпрос?

ssstefan
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Окт 2019 21:15
Местоположение: София

Auris 2009 1.6 VVT i - покупка въпрос?

Мнение от ssstefan » 28 Окт 2019 20:54

Аз лично не бих си взел кола нов внос от автокъща, най-добрият вариант е от човек като се види, че колата е поддържана. Относно дадения автомобил, не съм сигурен, че е старателно поддържан, но няма и как да съм сигурен. В тази връзка бихте ли ми препоръчали сервизи или майстори в София, които се занимават и разбират от Тойота, прегледах страниците за сервизи в София, но информацията е от преди година или две. Благодаря за мненията.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 190 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Auris 2009 1.6 VVT i - покупка въпрос?

Мнение от batececo » 28 Окт 2019 21:35

ssstefan написа: 28 Окт 2019 18:47 Колата е била закупена от представителството на Тойота.
Сравнително нова лъжа от джамбазите (от типа: карано от една баба). Напоследък го пишат в повечето обяви (следя доста редовно мобиле.бг и ми прави впечатление тази нова лъжа), излиза, че едва ли не почти всички коли нов внос са от представителство на съответната марка. Явно има хора, които им се доверяват, както и такива, които вярват, че километрите са реални.

P.S. Вижте какви са цените на същия автомобил: марка/модел/година от представителство в България (доста по-високи от тези по автокъщите) и си представете какви са в чужбина + разходи по внасяне в БГ.

gena_bs
Мнения: 844
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Auris 2009 1.6 VVT i - покупка въпрос?

Мнение от gena_bs » 29 Окт 2019 09:01

По цените на автомобилите в "представителствата" в България не може да се направи оценка на пазарните цени. Там общо взето се изкупува евтино и се препродава със съответната норма на печалба. Написаното за 100-200-1000-точкови проверки на състоянието на автомобила (на коли от select, premium и от този сорт наименования) в болшинството от случаите не отговаря на действителността. Ако въобще е правена някаква предпродажбена проверка, обслужване и т.н. Особено, ако в представителство на една марка се предлага автомобил втора ръка от друга.
Гледат се цените в Германия, примерно. Обяви от частни лица и официални дълъри за автомобили с приблизително еднакви години, екстри, състояние и само за обща представа - написан пробег. В автокъщите нещата са дори по-зле, отколкото у нас. "Съседите" ни сърби, турци и т.н. владеят до съвършенство методите на директните продажби и психологическите трикове. Нищо, че превъртането на пробега е престъпление в Германия.
Ако колата има истински валиден TUV, то това е все пак някаква гаранция, че е изправна.

Още веднъж - успех с търсенето!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта