Toyota Avensis 2.2 D-CAT проблем с DPF филтъра и изолиране

Frosch
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2015 16:35

Toyota Avensis 2.2 D-CAT проблем с DPF филтъра и изолиране

Мнение от Frosch » 22 Яну 2015 23:47

Здравейте,от 2 дни съм собственик на Toyota Avensis 2.2D-CAT(2006),но днес едновременно ми светнаха 3 лампи(жълти) VSC,TRC OFF и 3тата е нещо като ключ маса(по книжка светлинен индикатор за наличие на неизправност).В началото реших,че проблема е от горивото и горивния филтър,защото в колата когато я взех имаше малко гориво(за 30км) и докато я закарам до бензиностанцията е засмукала от дъното всички утайки в резервоара.На диагностиката обаче при познат той ми каза,че проблемът бил с филтъра за твърди частици и тъй като не съм запознат какви точно са симптомите когато си заминава този филтър се надявам Вие да ми помогнете и насочите дали е възможно проблема да е от нещо друго!
Последно промяна от Akima на 02 Мар 2015 20:46, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Toyota Avensis 2.2D-CAT проблем с ДПФ филтъра

Мнение от TATI » 23 Яну 2015 14:27

Ами изкарай я малко на околомръсното или на магистралата, да поизгори саждите във филтъра. Ако си прочетеш книжката на автомобила, там е описано какво да се прави.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Avensis 2.2D-CAT проблем с ДПФ филтъра

Мнение от steich » 23 Яну 2015 20:38

Ще изчисти ако няма проблем в системата и ако не е тотално запушен. Ако все пак се наложи премахване се обади.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

deb_i
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Мар 2015 16:12

Re: Toyota Avensis 2.2D-CAT проблем с ДПФ филтъра

Мнение от deb_i » 01 Мар 2015 16:36

Здрасти, колега! Какво стана с твоя Авенсис, защото и аз съм решил да си купувам такава. Говорих обаче с хора, които разбират и ми казаха, че е за предпочитане изолиране на петата дюза и премахване на DPF. Цената за това е около 1000лв., но за сметка на това се намалява разхода на гориво, но не ми е ясно с колко. Има ли някой, който да го е изолирал и какъв е резултата от това? Би ли написал какъв ти е разхода на гориво в градски и извънградски условия и при каква скорост? Познаваш ли човек, който е направил тази интервенция? Благодаря предварително!

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Avensis 2.2D-CAT проблем с ДПФ филтъра

Мнение от steich » 01 Мар 2015 20:46

Аз съм изолирал доста такива, но нямам статистика за промяната на разхода ... зависи от това колко се е повишил заради регенерации и т.н. При нас до 15.04.2015 г. има намаление на английски емулатори за DPF при Toyota / Lexus. Така финалната цена за премахването може да е с 30% по ниска от гореспоменатата. Ако някой иска повече подробности, нека пише на ЛС или чрез данните за контакти в сайта.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Илия Стойчев
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Сеп 2013 10:14

Премахване на ДПФ (софтуерно и физически) 2.2 д-КАТ

Мнение от Илия Стойчев » 02 Мар 2015 23:36

Здравейте Колеги ,
искам да попитам някой до сега премахнал ли е на 2.2 д-КАТ мотора ДПФ заедно с 5тата дюза физически и софтуерно ? Колата ми е вече на 230000 км и от време на време в градски условия испушва сив пушек . Според мен това е резултат от регенерацията , но може и да бъркам . Колата е аурис 2007 година 2.2 д-КАТ 177 к.с. Разхода и е доста висок около 9на сто без значение градско или извън градско с каране максимално икономично . Колата се кара повечето време извън градско с скорост 110-120 поради високия разход . Моля наистина ако някой колега е премахнал ДПФ да сподели има ли промяна в разхода в мощността и впечатления от поведението на колата .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта