Въпрос за масло Corolla E12 D4D

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за масло

Мнение от nowyaris » 30 Дек 2014 20:27

krasimirov написа:
nowyaris написа:Въпросното двигателно масло което си избрал въпреки мнението на колегата е със сигурност много висок клас синтетика.Във никакъв случай не е само 10-15 % синтетика.Личен опит - аз ползвам същото но 5/30 вече 4 години (3 смени) и специално на X-Clean съм му разучил и майчиното мляко.Маслото наистина е перфектно за класата и цената си.Аз съм в Австрия и там ползват основно синтетика и сменят на 30 хиляди което при тях е около година.Където съм бил в Германия пак така правят.Просто сложи качествен маслен филтър и това е.Избягвай всякакви промивки и добавки. :thumbsup:
Колега,разбрах за майчиното мляко,я ми кажи как си обесняваш нещо.Пролетта от MAXCAR взех мотул 6100, сега 8100 х-клейна е 6л.95лв.с безплатна доставка.Аз за уж по-сигурно от тиримпорт,баш вносителя на 99лв.без доставка.Майната му на 10 лева,ама същия човек който ме обслужи от макскара сега от тиримпорт ме обслужва.Има много спицифичен глас сигурен съм 1000%.Преди малко набрах номера да питам за поръчката дали е пратена,и го попитах от коя фирма са,и дали е работел преди в макскар.Отговора беше от където и да вземеш маслото е все едно и също,само гледай да не е по интернет. Е вече ме хвърли в тъч.Та нали са официален вносител ама и те продават по интернет-НЕРАЗБИРАМ.
Не знам, колега,аз и трите пъти от един и същи търговец в Пловдив си го поръчвам заедно с двата филтъра.Търговеца няма нищо общо с официалния вносител.Нямам оплаквания от качеството,а и двата най-големи автомобилни форума от него си купуват и те също нямат оплаквания.Маслото е добро,цената на която ти го продават вносителите в София също е добра,а кой къде се е преместил да работи не е така важно.Артистите са едни и същи,само дето си сменят сериалите.Не знам за интернет,аз по компютър нищо не купувам щото после не знам точно чии кокали трябва да натроша biggrin.gif . А и цените не са много по-различни.Като ти дойде маслото сменяй го с филтрите и си карай,проверявай си нивото и това е.Мотула си е супер.Весело посрещане и не го мисли толкова,това е само автомобил :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

krasimirov
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2014 10:25

Re: въпрос за масло

Мнение от krasimirov » 31 Дек 2014 05:43

nowyaris написа:
krasimirov написа:
nowyaris написа:Въпросното двигателно масло което си избрал въпреки мнението на колегата е със сигурност много висок клас синтетика.Във никакъв случай не е само 10-15 % синтетика.Личен опит - аз ползвам същото но 5/30 вече 4 години (3 смени) и специално на X-Clean съм му разучил и майчиното мляко.Маслото наистина е перфектно за класата и цената си.Аз съм в Австрия и там ползват основно синтетика и сменят на 30 хиляди което при тях е около година.Където съм бил в Германия пак така правят.Просто сложи качествен маслен филтър и това е.Избягвай всякакви промивки и добавки. :thumbsup:
Колега,разбрах за майчиното мляко,я ми кажи как си обесняваш нещо.Пролетта от MAXCAR взех мотул 6100, сега 8100 х-клейна е 6л.95лв.с безплатна доставка.Аз за уж по-сигурно от тиримпорт,баш вносителя на 99лв.без доставка.Майната му на 10 лева,ама същия човек който ме обслужи от макскара сега от тиримпорт ме обслужва.Има много спицифичен глас сигурен съм 1000%.Преди малко набрах номера да питам за поръчката дали е пратена,и го попитах от коя фирма са,и дали е работел преди в макскар.Отговора беше от където и да вземеш маслото е все едно и също,само гледай да не е по интернет. Е вече ме хвърли в тъч.Та нали са официален вносител ама и те продават по интернет-НЕРАЗБИРАМ.
Не знам, колега,аз и трите пъти от един и същи търговец в Пловдив си го поръчвам заедно с двата филтъра.Търговеца няма нищо общо с официалния вносител.Нямам оплаквания от качеството,а и двата най-големи автомобилни форума от него си купуват и те също нямат оплаквания.Маслото е добро,цената на която ти го продават вносителите в София също е добра,а кой къде се е преместил да работи не е така важно.Артистите са едни и същи,само дето си сменят сериалите.Не знам за интернет,аз по компютър нищо не купувам щото после не знам точно чии кокали трябва да натроша biggrin.gif . А и цените не са много по-различни.Като ти дойде маслото сменяй го с филтрите и си карай,проверявай си нивото и това е.Мотула си е супер.Весело посрещане и не го мисли : толкова,това е само автомобил :thumbsup:
Прав си :thumbsup:

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въпрос за масло

Мнение от t k d4d » 02 Яну 2015 12:18

На този Мотул 8100 х-clean пише,че е за коли след 2005г.,и за някои преди 2005.,защото отговаря на с-3 . д4д 90коня 2002г.е12 има ли DPF филтър и ако има какво общо има маслото с горивото?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за масло

Мнение от nowyaris » 02 Яну 2015 13:40

Маслото няма нищо общо с горивото.Клас С3+ показва само и единствено че това масло е изключително подходящо за двигатели с последен модел системи за пречистване на отработени газове от двигателя.Също толкова е подходящо и за двигатели без тези съвременни системи.То си пише на него че е за автомобили с ЕВРО4 и ЕВРО5 стандарти.Твойта кола със сигурност е Евро3 което не пречи да използваш масла от подобен клас.Сега на твоя двигател конкретно как ще се отрази е друг въпрос. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въпрос за масло

Мнение от t k d4d » 13 Апр 2015 07:15

zi_zi_top написа:На същата кола до тази година ползвах Fuchs Titan Supersyn 5W40, а тази година сложих Тойотско 5W30. Моторетката си работи перфектно и с двете. За 15000 км доливах около 1 литър с Фукса, а сега съм долял 5-600 мл за около 7000 км (през април ще имам окончателни резултати).
Какви са окончателните резултати?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта