D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Публикувай отговор
Аватар
petkopetkov
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Фев 2019 09:56
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Avensis D-cat 177

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от petkopetkov » 03 Апр 2019 11:04

Здравейте колеги, да споделя и аз моята история. Купих Авенсис d-cat 2.2 177 коня от автокъща в Стара Загора на 11 Февруари. Взех временен номер и ще тръгваме да я регистрираме в Пловдив на същия ден. На излизане от Димитровград колата яко задимя - изплашихме се и реших да загася (по-късно като четох тук разбрах, че е било регенерация и т.н). Продължихме към Пловдив и на същия ден я регистрирахме. Вечерта карам из Пловдив и колата изведнъж загуби мощност, после светна и чека. На другия ден си запазих час в сервиза на Авел за диагностика - грешка P2002 - запушен ДПФ - посъветваха ме да намеря читав сервиз да ми го махнат. Карах така няколко дни докато измисля какво да правя - колата като загрееше и тогава светваше чека и влизаше в авариен режим- докато е студена няма проблем. Запазих си час за диагностика и евентуално чистене в един сервиз, но беше чак за след 5 дни защото бяха много заети.
През това време, чрез общ познат ме насочиха към друг сервиз от Пловдив - Кодинов Ауто. Отидох на следващия ден - същата грешка - казаха запушен ДПФ, диференциалния датчик също отчиташе отрицателни стойности и се осъмниха и в него, но казаха че като изчистят ДПФ-а ще проверят пак датчика и ако отчита нормално няма да го сменяме.
Както и да е разбрахме се да оставя колата за чистене на ДПФ на следващата сутрин, като процедурата ще отнеме малко повече време защото се сваля моста и самия дпф се чисти няколко часа - от 6 до 8ч. Само да споделя, че цената беше по-ниска от колкото другия сервиза за който бях запазил и имаше гаранция 40000км при изправна горивна система. След 3 дни си взех колата, като дори реших да си сменя маслото там с Бардал 5х30. Решихме да тестваме - 2 дни яко каране из Пловдив и околноста, на третия ден като се прибирах от работа светна пак чека и колата влезе в авариен режим. На сутринта се върнах пак в сервиза - същата грешка както в началото и датчика за диференциялно налягане пак отчиташе отрицателни стойности - решихме да го сменим. Намерих от обяви в интернет такъв датчих за 40лв от едно момче от Прослав - свали го пред мен. Отидох в сервиза да го сложат и си тръгнах. На другия ден пак като се прибирам от работа и когато колата загрее пак светна чека и пак авариен режим. Звъня в сервиза и ми казаха че трябва да оставя колата за повече време при тях да я тестват в момента когато загрее.
Оставих колата във вторник сутринта и в четвъртък следобяд момчетата ми звънят - казаха че петата дюза на колата, която пръска нафта в ДПФ-а за да го загрее имала нагар и поради тази причина не може да загрее ДПФ-а, а компютъра на колата си искал регенерация през определени километри, но като няма температура затова най-вероятно светвал чека и колата влизала в авариен режим. Казаха че са изчистили въпросната дюза с наличната техника - мисля че вана споменаха и я тествали около 30км градско, като колата загрява, но не светва вече чек и не влиза в режим и мога да идвам да я взимам.
Взех колата и вече съм навъртял 2000 км без никакъв проблем - Останам доволен от сервиза, че откриха проблема :thumbsup:
Надявам се съм бил полезен с информацията ! Безаварийно на всички :cheers:

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от steich » 17 Апр 2019 21:39

isoptin69 написа: 29 Мар 2019 09:58 Здравейте, имам следното питане, 2.2d-cat пуши на градско, но не дава грешка?
От колко време я карате ... има ли манипулация на софтуера ?

През колко км пуши или е почти постоянно ?

Възможно да е от 5-та дюза като колегата по-горе или некачествено премахване на DPF-a ако е отстраняван ... има и други варианти, но при тях би трябвало да пуши и на студено ( масло през турбо, дюзи, антифриз ).
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

radev
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Фев 2016 14:14
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от radev » 17 Апр 2019 21:58

А може ли някой да препоръча читав сервиз в София, където можеш да отидеш да ти свалят 5-тата дюза и да я закачат веднага на стенд без се налага да оставяш колата за ден или в повечето случаи за повече? Ще е бонус дори ако имат опция за рециклиране при тях.
Toyota Avensis T25 Liftback Face 2.2 D-CAT 177hp, manual

asi
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2019 13:46
Местоположение: София
Автомобил: 177 D-CAT

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от asi » 18 Апр 2019 09:45

Здравейте колеги. Имам подобни проблеми с EGR и DPF филтър. Насочил съм се към покупка на нов клапан и почистване на филтъра.
Чета за различни марки клапани. Бихте ли изказали мнения. За почистване на филтъра предлагат с препарати в сервиз Дунев и ЕМ Комлект. Поне за тях прочетох. Предлага се и с водород. Дайте мнения и препоръки. Засега не искам да изолирам нито клапана нито филтъра.Благодаря.

asi
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2019 13:46
Местоположение: София
Автомобил: 177 D-CAT

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от asi » 18 Апр 2019 10:31

Днес от ЕМ Комлект Павлово - на въпроса :Каква е цената за почистване на ДПФ филтър ми отговориха,
600 лв. като включва -монтаж /демонтаж, миене в машина ,регенерация и компютърна диагностика. Реални цени и процедури ли са това? При условиие ,че цената която рекламират е от 210-250лв само миене без демонтаж/монтаж.

Pacosnoop
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2019 14:46
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota 2.2 D-CAT

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Pacosnoop » 21 Апр 2019 21:11

Хора, а имате ли някаква идея колко време продължава тази регенерация ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от slowtraveler » 21 Апр 2019 21:15

Нормалната регенерация е 15-30 минути...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Дидо177
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2018 19:43
Местоположение: Gabrovo

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Дидо177 » 29 Апр 2019 08:22

Здравейте колеги ! От половин година карам Toyota Авенсис 2.2 D-CAT още първата седмица ми направи впечетление при каране в градски условия при достигне на температура на двигателя има едно изпушване за около 20 -30 секунди изпушва синкав пушек . Закарах автомобила веднага в сервиз и ми казаха че това било нормално колата по този начин саморегенерирала обясниха ми за петата дюза. Въпросът ми е при тази регенерация наистина ли трябва да излиза синкав пушек защото повечето хоро с които съм споделял казват че при тях е по скоро черен .

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Kiki » 29 Апр 2019 17:56

Дидо177 написа: 29 Апр 2019 08:22 повечето хоро с които съм споделял казват че при тях е по скоро черен
Пушекът при регенерация би трябвало да е по-скоро бял.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!


avensis2006
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2019 17:09
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от avensis2006 » 10 Май 2019 17:14

Здравейте, бих искал да попитам за читав сервиз в София, където да ми махнат ДПФ-а. Към момент имам откраднат катализатор, който замених с резонтаторна тръба. ДПФ-ът ми изцяло не работи и колата на определени моменти пуши доста. В официалния сервиз на Тойота ми казаха, че опцията е да се премахне ДПФ-ът, но те не извършват такава услуга.

Ще се радвам да ми помогнете, защото този пушек ми пречи от сума ти време. Благодаря предварително!

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от WoLF » 10 Май 2019 21:01

Имаш DPF и в същото време имаш пушек, така ли да разбираме? boxed.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Toyota Yarispz » 11 Май 2019 12:14

avensis2006 написа: 10 Май 2019 17:14 Здравейте, бих искал да попитам за читав сервиз в София, където да ми махнат ДПФ-а. Към момент имам откраднат катализатор, който замених с резонтаторна тръба. ДПФ-ът ми изцяло не работи и колата на определени моменти пуши доста. В официалния сервиз на Тойота ми казаха, че опцията е да се премахне ДПФ-ът, но те не извършват такава услуга.

Ще се радвам да ми помогнете, защото този пушек ми пречи от сума ти време. Благодаря предварително!
Булевард Европа 75...
Много бърза и качествена работа., Без специално при мен да свалят целия преден мост.! Като при мен автомобила не пушеше със проблемен дпф, не пуши и без него!
tooth.gif Toyota

grigorhr
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Яну 2018 15:29
Местоположение: Чепеларе
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D-4D

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от grigorhr » 31 Май 2019 12:32

Може ли някой да препоръча читав сервиз в Пловдив. Имам Тойота Авенсис 2.0 d4d 126к.с. 2007г. Светнаха Check Engine-TRC OFF-VSC.Даде грешка-NOx сепаратор ефективност по ниска от прага (банка 1) (STO)

todorakis
Мнения: 185
Регистриран на: 05 Яну 2019 00:40
Местоположение: Пловдив

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от todorakis » 01 Юни 2019 17:52

Не става ясно, какъв точно сервиз Ви е необходим- дали за колата или за ДПФ- а, макар, че не съм сигурен дали колата е оборудвана с такъв. Сервизи за почистване на ДПФ има няколко в Пловдив, до колкото знам. Бързо търсене в Google по ключови думи DPF Plovdiv и излизат няколко резултата. От там нататък търсене на отзиви за тях е лесно. Ако все пак има и искате премахване търсете тунери. Познат скоро си го махна при един от известните в Пловдив, като го изкупуват и ъпдейтват софтуера, за да не го търси компютъра. Айде да не правя безплатна реклама, ако ви дотрябва контакт ми пишете на лично. Аз лично съм премахвал преди 3г ДПФ на дизелово Субару, което също е с DENSO електроника, но ходих до София. Момчетата бяха много читави, също изкупуват карантията и използват най- новите софтуери. Рекламираха си на сайта, че се занимават доста с Тойота и Лексус. Не съм имал никакви проблеми след това. Но определено ДПФ и катализатор не бих премахнал повече. Така и не можах да свикна с миризмата на Икарус.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stojan07 и 28 госта