Почистване на инжектори с добавка?

Публикувай отговор
Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от WoLF » 01 Дек 2017 10:54

Така, така...
ИзображениеИзображениеИзображение

Златин
Мнения: 56
Регистриран на: 02 Ное 2009 09:35
Местоположение: Троян

Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Златин » 29 Юли 2018 11:53

Колеги, подариха една система за промиване на дюзите при работещ двигател, разкача се бензинопровода и се закача тя. Не описвам дали се спира бензиновата помпа и други неща, защото не съм напълно наясно с всичко, това ще си го изясня, интересува ме, дали някой знае, с кой препарат това почистване ще стане най-добре.
Руски "Лавр" ми казаха, но има ли го тук? Други има със сигурност, но кои? Благодаря!

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от nitsodar » 29 Юли 2018 14:53

Колега,в представителствата го правят с добавкато PROTEC. Аз си направих промивката сам с гореспоменатата (на предишния Авинсис) и определено имаше резултат! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

AtanasJovev
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Дек 2018 19:44
Местоположение: Varna
Автомобил: Toyota Avensis

Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от AtanasJovev » 01 Яну 2019 16:17

Привет,отскоро карам бензинов автомобил и нямам завиден опит с подобен агрегат!Изчетох темата от първият до последният пост,но за бензинови двигатели не се пише много!Въпросът ми е дали е хубаво да сложа една добавка профилактично за почистване на инжекторите?Колата ми е нов внос и аз съм първи собственик от няма и месец в България.Нямам проблем,или поне не усещам такъв държа да го кажа,но профилактично дали не е добре?Колата е на над 10 години(пиша това относно надигането на боклуци от резервоара).Интересно ще ми бъде някой с бензинов автомобил дали е слагал добавка наскоро и има най-пресен опит!
Toyota Avensis T25 Wagon 2.4 D-4 167 HP Автоматик

Не встъпвай в пререкания с празнодумците-речта владеят всички,умът е присъщ на малцина!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от jim_beam » 01 Яну 2019 17:11

Със сигурност няма да навреди, дори ако не се лъжа Тойота препоръчват от време на време да се слага профилактично. За всеки случай го направи преди да смениш горивен филтър, ако подкачи боклуци от резервара. Ударна доза, изгаряш един резервар, сменяш филтъра и продължаваш напред. wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта