Corolla E11 високи обороти

GALIOG
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2012 13:33

Corolla E11 високи обороти

Мнение от GALIOG » 25 Сеп 2012 14:07

Здравейте!
Проблема ми е следният:
Имам Корола 1.3 16V 86к.с. 99г.Когато работи на 4500 оборота започва да прекъсва, все едно е влязла в ограничител.До колкото ми е известно от 4000 до 6000 оборота не трябва да има проблеми.Смених горивния филтър и изчистих филтъра на бензиновата помпа.Сложих една немска добавка за прочистване на горивна система, след което се усети известно подобрение до към 5600об. Два дни по-късно проблема е пак наяве.
Въпроса ми е: Трябва ли да прибегна към чистене на дюзи или да пробвам с друго, свещи кабели и т.н.?
Благодаря предварително.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Corolla E11 високи обороти

Мнение от LEXUS » 01 Окт 2012 18:15

Свещите как са ти ? На колко хиляди километра? Провери ги. Кабели ,ако са оригиналните, се съмнявам да имат проблем.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

GALIOG
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2012 13:33

Re: Corolla E11 високи обороти

Мнение от GALIOG » 06 Окт 2012 15:30

Свещите ще ги сменя и ще видя как е.
Добавката, която сложих май не можа да подейства, защото в резервоара имаше около 10 литра.Трябвало да се сложи на пълен резервоар, за да чисти продължително.

GALIOG
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2012 13:33

Re: Corolla E11 високи обороти

Мнение от GALIOG » 17 Окт 2012 14:03

Може ли някой да ми каже къде да отида на диагностика (елкон)? Ако може за Варна или областта.Колата е корола 99-та година 1.3 16V 4EFE.Ходих на две места, ама ми казаха, че нямали букса, защото моята била стария тип.
Проблема е описан по горе. След като установих, че компютъра спира гориво-подаването на по ниски обороти, искам да разбера дали не е повреден някой датчик за измерване на оборотите.

Аватар
eftooo
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Авг 2013 10:23
Местоположение: Варна

Re: Corolla E11 високи обороти

Мнение от eftooo » 31 Окт 2014 20:42

Здравейте и аз искам да попитам за Елкон във Варна , къде бихте препоръчали да отида . Не знам от къде ми идва проблема . В ниските обороти придърпва . Първо мислех че е от газовото , отивам при газаджията , той вика от свещите -не са ти това свещите за колата (иридиумни свещи ИК16 за модела) сложих старите свещи NJK проблемът уж изчезна за 1-2 седмици , ама пак се появи , сега взех Denso K16TT и ще следя как се държи . Гледам нощно време , по кабелите не се вижда нищо . Имате ли някакви идеи , или директно да отивам на Елкон ?
Corolla e11 4e-fe ! JAPAN POWER !

GALIOG
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2012 13:33

Re: Corolla E11 високи обороти

Мнение от GALIOG » 23 Ное 2014 11:31

eftooo написа:Здравейте и аз искам да попитам за Елкон във Варна , къде бихте препоръчали да отида . Не знам от къде ми идва проблема . В ниските обороти придърпва . Първо мислех че е от газовото , отивам при газаджията , той вика от свещите -не са ти това свещите за колата (иридиумни свещи ИК16 за модела) сложих старите свещи NJK проблемът уж изчезна за 1-2 седмици , ама пак се появи , сега взех Denso K16TT и ще следя как се държи . Гледам нощно време , по кабелите не се вижда нищо . Имате ли някакви идеи , или директно да отивам на Елкон ?
Ако на обороти на празен ход не тресе двигателя и работи равномерно, не е от свещите.Вероятно е от газовото, виж филтрите да не са замърсени, може и изпарителя да не работи добре. Клапаните според мен не са, защото щеше да имаш проблеми и на високите обороти с тях.На газаджията явно не му се е занимавало.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта