Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Публикувай отговор
Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от ffsolutions » 22 Мар 2015 17:08

Проверка по ВИН номера в Тойота, няма какво да му се чудите. Ако е минала recall ще се знае.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 22 Мар 2015 19:01

Най-добре май май.
MADE IN JAPAN

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от cooyote » 25 Мар 2015 15:42

Колеги, изчетох темата и направо на въпроса...

Тази : http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=97hx8t

или тази : http://www.cars.bg/c976722

Познавате ли ги тези коли ? :)
Средата на Април ще е покупката.
Няма да ви лъжа, доста ме изпашихте с тези ремотни и масла..Другия ми вариант е Хюндай Купе 2009 143кс, но предпочитам Celica-та...

На първата пише, че и е правен основен ремонт ( не знам защо...сигурно точно заради маслото...нз ), а за другата нямам инфо почти.

Кожения салон не е задължителен ( по скоро е предимство ), но шибедаха е :)

Имам Corolla 2005 1.6 VVT-i, но там нещата седят по различно с масла и тн. Ако някой има желание да ми помогне с избора ( при оглед и тн ), няма да откажа съдействие. punk.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 25 Мар 2015 16:06

Синята. :thumbsup:

Другата е съмнителна меко казано.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от cooyote » 25 Мар 2015 16:49

Да, синята е много красива ( тя и другата е хубава де :П )

Не ми е ясно тоя основен ремонт дето й е правен за какво е, но така или иначе ще мине през майстора ми преди да я взема.

Никога не съм се качвал в Celica до сега :D ако някой има желание и време, бих искал да се повозя малко ( в София или във Варна ).

Само по външен вид и по това, че имаме две тойоти се ориентирам :)

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 25 Мар 2015 16:51

Тая сивата е е от дупница пресен внос от Италия.За синята не съм сигурен.Но след основен ремонт да я продава на тази цена....Днес звънях в ТОЙОТА и ги питах какво можем да направим да разберем дали гори масло.Казаха ми да стискам очите и да взимам някоя. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
MADE IN JAPAN

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 25 Мар 2015 22:25

cooyote написа:Да, синята е много красива ( тя и другата е хубава де :П )

Не ми е ясно тоя основен ремонт дето й е правен за какво е, но така или иначе ще мине през майстора ми преди да я взема.

Никога не съм се качвал в Celica до сега :D ако някой има желание и време, бих искал да се повозя малко ( в София или във Варна ).

Само по външен вид и по това, че имаме две тойоти се ориентирам :)
Ако идваш към Дупница или Кюстендил се обади ще те повозя в Селиката , а да знаеш че сравнена с Хюндай Селиката бие навсякъде, ускорение,окачване,спирачен път 100-0 , за мен и визия, и интериор ама тука последните две е субективно :)
П.С. на 4 ти април има гонки само за Японски на летището след Дупница, аз ще ходя за зрител , ако има други колеги нека се обаждат да се видиме там на лаф муабет :thumbsup:
Toyota Celica 7gen

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от cooyote » 26 Мар 2015 17:53

Синята Celica, която ми хареса повече има следи от градушка...естествено...

Сигурно има оправяне, но не знам дали си струва главобола...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 26 Мар 2015 18:23

А разбрали се какъв основен ремонт й е правено и какво е сменено?

По принцип, моите всички коли вкл. и на познати коиот съм купувал са били от частни лица. Мразя и избягвам да купувам кола от дилър или автокъща. Моята логика е следната - автокъщата има много повече ресурси да прикрие голям дефект или поражение от голям инцидент, докато колата на частното лице, ако има нещо сериозно то най-вероятно ще се разбере при огледа и карането, а и човека може сам да си каже, защото е нямал пари да го оправи и прикрие. Ето примерно на синята обява човека си казва - основен ремонт, докато на сивата от авто къщата (нов внос) нищо конкретно не пише освен на маймуница, че всичките й екстри работели безупречно. Търговски чалъми.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 26 Мар 2015 20:50

Japanese_fever написа:А разбрали се какъв основен ремонт й е правено и какво е сменено?

По принцип, моите всички коли вкл. и на познати коиот съм купувал са били от частни лица. Мразя и избягвам да купувам кола от дилър или автокъща. Моята логика е следната - автокъщата има много повече ресурси да прикрие голям дефект или поражение от голям инцидент, докато колата на частното лице, ако има нещо сериозно то най-вероятно ще се разбере при огледа и карането, а и човека може сам да си каже, защото е нямал пари да го оправи и прикрие. Ето примерно на синята обява човека си казва - основен ремонт, докато на сивата от авто къщата (нов внос) нищо конкретно не пише освен на маймуница, че всичките й екстри работели безупречно. Търговски чалъми.
Важно е да е и на "реални километри" хаха , и при автоджамбазите изкачат перфектни автомобили стига да имаш приятели от тях , защото е една на 100 .. ако не и на повече . Вчера например гледах бмв е46 купе на реални 230 000 километра бензиново пратено само за пране на салона , и цялостно почистване , та тая кола нямаше никъде ръжда по купе(видях го защото бяха свалени седалките , резервната гума и т.н), никакви външни забележки и следи от пребоядисване на боята , салон перфектен , волан също .... та мисълта ми е , че изпадат чат пат но ако нямаш човек вероятността да попаднеш на напудрен дрънгел е огромна , както и ако двигател омаслява много те измиват двигателя и ти за пробег от 1-2 км не можеш да разбереш какво се случва и защото са сложили добавка , и като я покараш малко повече и виждаш , че си си купил лейка mad.gif
Toyota Celica 7gen

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от cooyote » 26 Мар 2015 21:36

Прави сте, няма гаранции от автокъщите..
Много искам Celica, но не ми се дават повече от 6-6500лв за кола 2000/1 година..
Трябва да е в София ( или около ), или Варна, защото другаде нямам майстор, а и време за да ходя да гледам.

Имам Corolla e12 и знам колко са здрави тойотите, иначе до сега да съм си взел 406 Coupe, Астра Бертоне или някой друг дрънгел...

За това ще изчакам дали ще излезе скоро добра Celica ( може би някой от форума ще продава ), ако не..ще се насоча към нещо друго hmm.gif

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 26 Мар 2015 23:07

В Германия има добри оферти,но над 3500 евра и това разбира се без пътя до там и обратно.А и колега и аз ходя с моя майстор да ги гледаме ,но за основния им проблем никой майстор не може да ти помогне.И аз съм на кантар дали да взимам въобще.
MADE IN JAPAN

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 27 Мар 2015 05:54

gojyto написа:... но за основния им проблем никой майстор не може да ти помогне.
Как така, никой не може да ти помогне?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 27 Мар 2015 11:14

В смисъл ,че няма диагностика или майстор ,който да ти каже коя кола има проблема с маслото и коя не.А то това им е основния проблем.Единственият начин е да направиш пробег 1000 км и да го видиш сам.Но разбира се никой продавач няма да се навие.
MADE IN JAPAN

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 27 Мар 2015 16:47

Е другия вариант е да си вземеш рулетка или линийка и да мериш щеките за маслото. А трерият е да скачаш с двата крака и после, ако има проблем знаеш към кого да се обърнеш. Също така да знаеш, че кола без пазарлък не се купува. Винаги могат да се свалят пари, ако знаеш как да се договаряш! В началото се свалят едно хубаво 500-1000 лв. и накрая може да се стигне до 300-500 лв отстъпка, аможе и 1000 лв. ако си твърд.
Също твоя довод ще е, че "Тези Селики горят масло заради еди какво си (вече знаеш заради какво) и поради тази причина ти намаляваш цената, защото както каза - никой не ти дава гаранция, че не гори масло!" smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта