Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Публикувай отговор
gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 27 Мар 2015 20:47

Toва излиза най-добрият вариант.По ниска цена и да останат пари за последващ ремонт ,отколкото скъпите натокани и след това в бокса да няма лев.
MADE IN JAPAN

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 27 Мар 2015 22:47

Аз като купувам употребявана кола гледам да изглежда възможно най-близко до сток състояние. Не ти трябва натокана кола! След като я купиш ще си я натокаш по твой вкус.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Black-VVT-i Celica
Мнения: 95
Регистриран на: 05 Мар 2014 11:24
Местоположение: Елхово

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Black-VVT-i Celica » 30 Мар 2015 08:52

.
Последно промяна от Black-VVT-i Celica на 31 Мар 2015 00:35, променено общо 1 път.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 30 Мар 2015 13:29

Решението е да щракна катинар на тази тема - просто започнахте да пишете празни приказки.

Уточнено е от години какво се прави и как.
Проблемът е в дилърите на Тойота и как са правили recall-а - даже бих го нарекъл гаранционен ремонт,защото са оправяли само проблемните тогава коли.

Който иска да си купи Селика няма да го спре разход на масло или гориво - повечето така или иначе биват "правени".

Мисля,че достатъчно неща се изброиха - белези,точки,щеки,глави.
Даже и как се пробиват отворите в буталата.

Който иска да си купува Селика да си взема и да се похвали.
Който няма какво да прави - Раздел Офтопик работи за вас денонощно.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

kalata8662
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Ное 2015 17:54

Ремонт на 1 zz fe, Toyota Celica

Мнение от kalata8662 » 19 Ное 2015 18:19

Здравейте!
Имам тойота селика GT с двигател 1 zz fe. Както повечето от вас сигурно знаят, много от тези двигатели имат проблем с маслените сегменти и моят е от тях. Четох доста за двигателия, и напрактика знам всичко за да направя нуждият ремонт, но не знам дали ще ми достигнат техническите умения. Затова искам да попитам знаете ли сервиз/майстор които е правил такъв ремонт многократно и знае за какво става въпрос. Искам да разбера цената за такъв ремонт, за да преценя дали да рискувам да го правя сам, или да си платя на специалист ( В ТМ Ауто в София ми предложиха 3600лв. като сменят бутала, сегменти, верига, обтегач, гумички на клапани - мисля че общо взето всичко. Аз търся нещо по бюджетно, при което се сменят само дефектните сегменти и се пробиват още дупки в буталата, за изтичане на масло: нещо такова https://www.youtube.com/watch?v=A595LR4SQpI) . Благодаря!
Последно промяна от Akima на 19 Ное 2015 21:46, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Ремонт на 1 zz fe, Toyota Celica

Мнение от Akima » 19 Ное 2015 21:49

kalata8662 написа:Аз търся нещо по бюджетно, при което се сменят само дефектните сегменти и се пробиват още дупки в буталата...
Добре дошъл.

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... celica+t23
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=23& ... 3&start=30

Търсиш мехаННика на ЛС и се разбирате кога ще ти я направи. :thumbsup:

Прочети правилата и важните теми - следващо нарушение се наказва. no.gif

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

valentin_ruzhinov
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Фев 2016 22:42
Местоположение: Смолян

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от valentin_ruzhinov » 12 Фев 2016 17:17

Добър ден на всички имам селика 143 коня понеже съм нов и не мога да изпращам съобщения може ли някой да ме свърже с механика благодаря спешно ми е

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от мехаННика » 13 Фев 2016 09:46

Напиши още един пост и ще можеш да изпращаш лични съобщения, записано е в правилата на форума-неслучайно се повтаря на всеки новорегистриран. Предполагам мен търсиш, какъв е спешния проблем?

valentin_ruzhinov
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Фев 2016 22:42
Местоположение: Смолян

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от valentin_ruzhinov » 13 Фев 2016 20:35

Селиката ми гори масло и искам да си я оправя в форума разбрах че ти можеш да ми помогнеш ако може дай телефон да ти се обадя

Аватар
hellboy89
Мнения: 34
Регистриран на: 09 Май 2011 08:12
Местоположение: Sofia

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от hellboy89 » 25 Окт 2016 19:55

Колеги,

Бих искал да използвам темата и да споделя опита си с Тойота Селика 1.8 VVTi, 143 к.с., 1ZZ-FE. След закупуване на автомобила установих, че колата гори масло много над нормата - в рамките на 500 мл на 1000 км като реших да се заема и да реша проблема. Посетих различни сервизи, включително лицензираните сервизи на Тойота в гр. Варна, гр. Шумен, София Запад като механиците ми казаха, че 500 мл на 1000 км влизало в книжката по допустимите предписания на производителя и ако искам да се реши проблема да направя основен ремонт за >3000 лв.

При обявената цена ремонтът остана на заден план като реших да пробвам други варианти - по съвет на механиците от Тойота Запад започнах преди всяко доливане на масло да слагам промиваща двигателя добавка (аз използвах Bardahl) като ефектът беше осезаем - първите 2000 км колата не гореше масло, но след това всичко започваше отначало - на всеки 1000 км 500 мл доливане на масло. Освен това пробвах и различни видове масла - синтетика 5w40, 5w50, 10w60 (Castrol, Mobil, I.G.A.T., Motul), накрая даже и полу-синтетика 10w40 (Motul), но нищо не помогна. Оказа се, че Селиката е с въпросната дефектна партида сегменти и бутала. След малко ровене във форума прочетох темите за маслата и се свързах с колегата мехаННика, който се съгласи да направим основен ремонт на Селиката в неговия сервиз като поръчахме оригинални части от друг колега от форума Toyota forever. Бяха сменени сегменти и бяха модифицирани буталата. След като мехаННика сглоби Селиката вече 5000-6000 км не е пипнала маслото като първоначално сложих 5w40 за разработване, което смених на 1500-2000 км и беше заменено с 5w30.

Използвам темата като човек пробвал различни варианти и преминал през редица сервизи да споделя опита си, че нищо освен основен ремонт не помага за отстраняване проблема с горенето на масло на Тойота Селика 1.8 VVTi (изключвам случайте, когато става въпрос за друг проблем различен от сегменти/бутала). Така, че ако имате проблем с горенето на масло на вашата Тойота горещо препоръчвам да се обърнете към мехаННика, защото той е човекът, който може да реши проблема ви като гарантирам, че ще останете доволни. В момента Селиката все едно е друга кола - върви значително в ниските обороти като в градски условия няма разлика от другия ми автомобил - Honda Civic Fastback 1.8 VTI.

С уважение,
Пламен Димитров
Celica 2000 1.8VVT-i

valentin_ruzhinov
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Фев 2016 22:42
Местоположение: Смолян

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от valentin_ruzhinov » 01 Яну 2017 19:54

и аз закарах моята селика на мехаННика стана перфектна вече 3000км не е пипнала маслото ТОВА В ЧОВЕКА В БГ ЗА РЕМОНТ НА ДВИГАТЕЛ !

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от мехаННика » 02 Яну 2017 11:00

Момчета, благодаря за добрите думи. Пожелавам само газ и ляв мигач занапред.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от Kiki » 02 Яну 2017 17:06

valentin_ruzhinov написа: и аз закарах моята селика на мехаННика стана перфектна вече 3000км не е пипнала маслото ТОВА В ЧОВЕКА В БГ ЗА РЕМОНТ НА ДВИГАТЕЛ !
Да, наистина това е човекът! И аз съм му ползвал услугите и съм много доволен от неговата работа.
Знам, че той няма нужда от реклама, ама добрите и съзнателни специалисти си заслужават суперлативите, защото наистина са голяма рядкост в България.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

georgi_dimanov
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Мар 2017 08:48
Местоположение: sofia

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от georgi_dimanov » 08 Мар 2017 14:34

Има го при някой, ако не си късметлия при мен ги гори 1,5л на 200км , обаче при мен наистина има проблем, а не е просто от дефкта на мотора.

Kinkov
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Ное 2016 12:12
Местоположение: София

Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Мнение от Kinkov » 28 Ное 2017 13:55

Здравейте колеги моята селика също е с проблемният мотор. Пиша просто да натрупам две мнения за да мога да се свържа с механика.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта