Avensis T25 2.0 D4D - трудно палене при загрял двигател ?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 09 Окт 2009 10:27

Bass_Man написа:.
5. Не виждам сега къде са хората с дизели милионници да кажат нещо за евтината поддръжка .
Здрасти, Пепи!
Аз не съм милионник с дизелов автомобил, а съм само 140 000 хилядник.
Имам приятел, който кара един шеф на БДЖ с Тойота Авенсис 2.0 - бензин. Той води много точна сметка, колко е зареждал и колко км е изминал, защото се отчита. За измама изобщо не става дума, защото километража на колата не е пипан. Той я кара от нова.
Знаеш моя Авенсис 2.0 Д4Д.
Аз също си водя точна статистика на зарежданито на гориво.
И така:
Той за 140 000 км е заредил за 9 500 лв повече ториво от мен. unsure.gif
Верно, че стила на каране може да е различен, но може и моя да е по-лош, нали. И двамата караме, съотношение градско-извън градско почти еднакво.
До момента и аз и той сме сменяли само консумативи и не са давани пари за други ремонти. Но и аз и той продължаваме да караме и не се знае до колко ще стигне разликата.
Дай боже да нямаме проблеми и двамата.
По този повод все си мисля, че каквото и да сменя за по две и три хиляди лева все ще съм на печалба.
smile.gif
Забравих да пиша, че моята кола съм я взел на старо на същата цена на която се продаваха и бензиновите на старо в Германия. В момента е на 170 000км.
Това е!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 09 Окт 2009 10:50

Bass_Man написа:

5. Не виждам сега къде са хората с дизели милионници да кажат нещо за евтината поддръжка .
Тука сме бре... tongue.gif
Ама от време на време ни няма, защото пътуваме, въртим километри, понеже ни е изгодно, не даваме по 30 лв. на 100 км за гориво ... laugh.gif
А за поддръжката, какво да ти кажа, на колегата частите за отстраняването на проблема, са 300 лв...
И това, в най лошият случай, ако има яко износване в помпеният елемент...
А има и по евтина алтенатива, с части от евро бангии... biggrin.gif
По някога даже, нещата се разминават и само с профилактика на помпата и лек уплах...tongue.gif
Кожуха на помпата и датчиците не му трябват, защото той си ги има, така че няма смисъл от нова помпа или друга, втора употреба...
6. Също така не е зле да се провери клапана и датчика за високо налягане преди да сменявате помпи .
А клапана за високо налягане като дефектира, колата не пали на студено, или изобщо не пали...Датчик, точно при този модел няма, има го при DID моторите, но него компютъра го хваща като грешка ...
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 10 Окт 2009 15:41

Ами хванете се и му го оправете за 150лв. да ми покажете колко е евтина поддръжката е така докато си карате с евтино гориво tongue.gif .
Г-н Инджов вземе си изтеглете манулче за вашата колица за да видите какво точно и къде го има ( torrents.ru ) . Или колегите по-горе да ви ударят едно рамо ,а не само да приказват . Лично аз за сега не се занимавам с такъв вид еластични возила но така , като гледам може да ми се наложи . Явно има хляб в тази работа :whistle: .

Кузман Инджов
Мнения: 27
Регистриран на: 11 Май 2009 14:56

Мнение от Кузман Инджов » 13 Окт 2009 08:23

За кой ли път благодаря на всички отзовали се и взели отношение по моя въпрос.Незнам да ли се извиних и на коллегата пуснал темата че така нахално си я ползвам.Взех решение и другата седмица я оставям при майстора и да задвижва процедурата по ремонта и дано за сега да се свърши.А до тогава добре че не съм си продал Ладичката все още и ще си джиткам със нея на газ естесвено. :whistle:

oki4ka
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Ное 2008 12:16

Мнение от oki4ka » 19 Окт 2009 17:24

Здравейте!При мен проблема си остана след смяна на акумолатор и почистване на стартер.Загрее ли ,пали само с вартене яко.Като изчакам 30-45мин.след това пали,немога да разбера какво се случва.Тестера показва че вдига бавно налягане,но като мине 30мин запалва.Може ли да е грашна информация от датчика за налягането,след като загрее повече,то друго не остана май от горивната система изключвам механиката,колата върви за страх.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 20 Окт 2009 02:55

Аве вие освен датчик друга дума не знаете ли , че само това повтаряте ?
Вземи си ги смени датчиците да ти мине мерака .

oki4ka
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Ное 2008 12:16

Мнение от oki4ka » 21 Окт 2009 22:59

Прав си нее датчик.днес бях на майстор за сетен пат и най после хванаха проблема,дюзата на втори цилиндър пропуска нафтата и неможе да направи налягане и затова пали трудно като загрее.хората изолираха дюзите една по една докато колата започна да пали като никога дори и натри цилиндъра.като характеристики на работа са добре но като испуска при палене не е добре ,мнноого кинти,'е търся втора ръка май.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 25 Окт 2009 01:09

Ауууу и ся кво ? Не сменихте нито един датчик ? Ужас !!!
За дюзата ако не е сигурно точно какъв е донора по-добре не взимай да не се окаже по-зле .

oki4ka
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Ное 2008 12:16

Мнение от oki4ka » 25 Окт 2009 11:43

смених дюзата и всичко си дойде на мястото,пали като никога досега поне при мен.но се убедих че в тм ауто са бастуни и само взимат пари след като немогаха да хванат най елементарното.взех дюза втора ръка за 100лв.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 25 Окт 2009 18:29

Bass_Man написа:Ауууу и ся кво ? Не сменихте нито един датчик ? Ужас !!!
Къде е човека, с бирата ??? unsure.gif
Малиииии, какво пиене ще падне, цял ТИР със бира.... laugh.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

aad
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Апр 2009 21:18

Мнение от aad » 25 Окт 2009 19:12

Bass_Man не можах да разбера сега кой ще черпи бира :thumbsup: \аз не пия бира\между другото тука никой не даде дюза за вероятна причина.така че не се хващайте на бас дали в тъмната стая има негър smile.gif .но от друга страна някога в приказките може да се открие някой проблем :thumbsup:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 25 Окт 2009 23:28

Аз също не разбрах за каква бира иде реч ама ако някой реши да черпи нямам нищо против ! tongue.gif
Никой не каза дюза обаче всички бяхте убедени , че е датчик ( някой от стотиците ) ! А аз ти казах да си замериш налягането на рейката , което явно е било ниско при палене .
А помпа и дюза ако не се гледат на специализиран уред или не се правят някакви такива експерименти няма как да се разбере къде е проблема . Лошото е , че уредите за тест на такива неща са скъпи , а по "специализираните" сервизи където ги има работят безхаберници и пак няма голяма файда .
Другия момент при правенето на такива експерименти е , че я някоя гайка се скъса/превърти я някоя тръбичка се скапе и много лесно може да си вкара човек таралеж в гащите . И колата да остане за месец два на трупчета .

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 26 Окт 2009 09:33

Bass_Man написа:Аз също не разбрах за каква бира иде реч ама ако някой реши да черпи нямам нищо против ! tongue.gif
.
Прочети пак 1-ва страница на темата и ще се сетиш... tongue.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 27 Окт 2009 00:13

Да де ама виш ми коментара .........

Аватар
coolone
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Яну 2009 22:44
Местоположение: Бургас

Мнение от coolone » 31 Окт 2009 22:12

Малии много бира ще се лее. Поръчах го тира с бирата ама казаха че не можел да запали, казаха също да питам bass_man от какво може да е..? :whistle: Аз лично се съмнявам в задните накладки... ама кво разбирам аз.. rolleyes.gif
Пичове майтапа на страна, темата беше доста интересна и май всички научихме нещо ново и полезно за дизеляците. Евала на тоя който се е сетил да търси причината в дюза
айде безаварийна :thumbsup:
Пачо Кардана - Президент !!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iovkito и 18 госта