Проблем със серво (P/S)

Kostadinov
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2023 14:02
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Corolla D4D

Проблем със серво (P/S)

Мнение от Kostadinov » 05 Мар 2023 16:31

Привет,

Бих искал да споделя проблема си и ако е възможно, някой който се е сблъсквал със същото да сподели какъв лек е намерил.
Притежавам Corolla 2005 2.0 D4D 110hp hatchback, като в последно време я мъчи проблем със сервото на волана.
В началото светваше P/S, изключваше усилвателя и волана ставаше тежък като на Москвич. Когато изгася и запаля отново, проблемът изчезваше. Отидох на диагностика и ми сервираха, че излиза грешка C1524 повреда в сервото(което аз така или иначе си знаех).
Консултирах се с майстора ми и взехме решение да сменим цялото серво с друго, макар и втора употреба.
Купихме го от морга, той го сложи и нямаше никакви грижи в продължение на месец. За съжаление проблемът отново се появи с разлилката, че сега работи, светва отново P/S за секунда, две - воланът се втвърдява и след това грешката изгасва от самосебе си и отново всичко си е наред.
Прави впечатление, че докато паркирам и волана все още не е направил проблема, като че ли има нещо като удряне за част от секундата когато навивям на ляво или дясно.

Гледах във форума, че има други теми на хора с подобен проблем, но ми се струва че при тях е малко по-различен от моя случай. Майсторът ми и човекът с диагностиката също не можаха да ми кажат нещо по-конкретно и затова се обръщам към вас.
Извинявам се предварително, ако съм пропуснал някой важен детайл.

Поздрави,

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта