Въпроси автопилот, халогени и т.н. Тойота рав4 ХА30

Заключено
enviro
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Яну 2022 14:56
Местоположение: Бургас

Въпроси автопилот, халогени и т.н. Тойота рав4 ХА30

Мнение от enviro » 09 Яну 2023 00:18

Здравейте съфорумници и честита нова година, имам няколко въпроса тъй като преди време също имах нужда и получих доста полезна информация от Вас. Закупих скоро още един автомобил рав4 12.2008г но от към екстри се оказа че няма никакви, дори е с климатик, а преди малко установих също, че май няма и подгрев на огледалата или лявото не работи, защото седя доста изпотено, докато дясното нямаше такъв прпблем. unsure.gif . Та да започвам и с въпросите дано съм в правилният раздел. Първият е че няма отпред халогени въпроса ми е трудно начинание ли е това дали мога да си монтирам такива и да сложа лост който да подържа и халогени отпред и отзад? Гледах доста по темите също и в чужди сайтове, но предпочетох да си пусна директно тема с всички въпроси. Вторият въпрос е инсталирането на автопилот, имам здравословни проблеми и круиз контрол ми е в голям плюс и затова ще направя всичко възможно ако мога да си монтирам да се заема с това( преди на друг автомобил със смяна на един модул и добавяне на лостчето ,сам си го бях програмирал и всичко беше тръгнало) :D , третият въпрос е парктроник закупил съм Parkmatic 2221 pro но не ми е ясно относно къде точно трябва да разположа датчиците, смисъл такъв по неговото упътване го дават крайните два датчика се намират малко по нагоре от средните два, а в упътването на "оригинален " парктроник също по макетите виждам че е по подобен начин, дали има някакво значение как ще ги монтирам за правилната работя? Четвърти въпрос: ключът който е с дистанционно за отключване и заключване не работи помислих, че може да му е изтощена батерията но след смяна отново не отключва и заключва дори самият червен диод не мига при натискане, дали някой се е сблъсквал с подобна сага? Петият ми и да се надявам последен въпрос е проблема с фаровете, десният фар свети супер слабо дори мога да каже че изобщо не свети спрямо другият, дали има някакъв вариант? Рециклиране на целия фар или трябва да се закупят нови? Питам защото преди с друга марка автомобил, също имах проблеми с лупите и ги бях свалил и пратил на човек който за около 120лв ми беше рециклирал само тях и прогледнах осезаемо по добре, и с добавяне на лед крушки беше прекрасно. Благодаря предварително на всички отзовали се и отново ще напиша ако случайно не съм уцелил правилният раздел за тема нека тя бъде прехвърлена или ако не е по правилата да бъде изтрита. Благодаря и успешна нова година bow.gif

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Въпроси автопилот, халогени и т.н. Тойота рав4 ХА30

Мнение от mapamop » 09 Яну 2023 08:40

Всички тия неща ги има вече написани по темите. Тая е пълен буламач. Ползвайте търсачката - тя работи.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта