Няколко въпроса за електрическата система-нов собственик на Авенсис Т27-светлини, радио,заключване

batpets
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2022 20:24
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensis T27

Няколко въпроса за електрическата система-нов собственик на Авенсис Т27-светлини, радио,заключване

Мнение от batpets » 01 Яну 2023 12:51

Здравейте, от скоро карам Авенсис Т27, бензин, 1.6, 2009. Не съм сигурен за нивото на оборудване, ВИН-а е SB1BE76LX0E004293
Интересувам се от няколко настройки, за които четох в ръководството но не успявам да ги използвам.
1.Автоматичните светлини - според ръководството, сензора за осветеност е в стъклото горе до огледалото, но колега с авенсис ми каза, че е и това черното, приличащо на копче до предната духалка на стъклото също мери осветеност. Поне аз не успях да го излъжа осветявайки го или закривайки го да пусне/спре фаровете. Идеята ми беше да мога до някъде да ползвам автоматичните светлини за дневни, но ако това влияе и на другите системи ще се откажа. Относно чувствителността на сензора, предполагам ще ми трябва Техстрийм. Проблемът ми по скоро тук е че според ръководството, когато ключът на фаровете е на положение auto и изгася колата при отваряне на шофьорската врата, светлните трябва да угаснат - това не се случва пре мен - дали е въпрос отново на настройка. Прикаачам и страницата от ръководството.
2. Заключването или по скоро отключването - при скорост над 20 км./ч. вратите се заключват, което е ок, но пак според ръководството при завъртане на ключа за изгасяне на автомобила и отваряне на шофьорската врата, останалите врати тябва да се отключат - при мен не се получава - дали е отново въпрос на настройка.
3. Радиото - колата е с W53827 - свързал съм телефона по блутут, но не откривам опция за пускане и на аудиото - само разговори. От това което рових по чужди форуми - пишат че не е възможно, но има и видеа където го настройват - предполагам е до версия на firmware-а на радиото. Ако има някой по запознат ще се радвам да разбера.

И последно - има ли как по ВИН-а да разбера с какви екстри е излязла колата. toyodiy.com сякаш не показва всичко или аз не мога сда се ориентирам.
toyota)lights_manual.png
toyota)lights_manual.png (281.65 KiB) Преглеждано 3024 пъти

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Няколко въпроса за електрическата система-нов собственик на Авенсис Т27-светлини, радио,заключване

Мнение от gimara » 01 Яну 2023 13:09

batpets написа: 01 Яну 2023 12:51 че е и това черното, приличащо на копче до предната духалка на стъклото също мери осветеност.
Това е за климатика.
batpets написа: 01 Яну 2023 12:51 има ли как по ВИН-а да разбера с какви екстри е излязла колата
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Прикачени файлове
Spec-63b168c234938c918c8dabad.pdf
(27.78 KiB) Свалено 83 пъти

batpets
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2022 20:24
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensis T27

Няколко въпроса за електрическата система-нов собственик на Авенсис Т27-светлини, радио,заключване

Мнение от batpets » 20 Дек 2023 22:16

Отговарям си сам на повечето въпроси.

По т. 1 и 2 - всичко, както е описано в книжката е абсолюто вярно за светлините и отключването. Работата е там че съм карал цяла година със замърсено микроключе на вратата (или каквото е името му).
Чак накрая когато спря да светва плафона и изчезна индикацията за отворена шофьорска врата, се усетих и при обслужването в сервиза го оправиха. Сега колага се отключва при загасване и отваряне на вратата. Фаровете също гаснат, когато са на auto.

По т.3 - смених радиото с друго на Тойота, но с навигация и налична опцията за bluetooth audio. Вече писах в друга тема затова. Все пак, там ударих греда с картите - поддръжката е до 2021 година и след това няма обновления.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: yordan_bonev и 35 госта