Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

TabE
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2015 12:17

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от TabE » 03 Дек 2022 19:46

Здравейте, колеги
Автомобилът е Аурис 1.8 Хибрид 2017г. След триседмична НЕупотреба на колата акумулаторът беше паднал, на 5V. Заредих го, покарах известно време и след няколко дни НЕупотреба, акумулаторът отново се скапа( а е на 1 година). Викам си айде нов. След като сложих новия обаче реших да проверя дали пък не съм забравил нещо включено в купето. Влязох, заключих колата и започнах да се оглеждам, но нищо, всичко изгасна, нищо не свети. Така няколко пъти отключвам, заключвам и гледам. И в един момент на заключен автомобил и включена аларма, се включи вентилатора на парното на някакви средни обороти. ohmy.gif Всичко е изгаснало по таблото. а той си духа. Отключих и спря. Какво може да е това чудо, аджеба?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2022 22:04

Ако бе една друга марка бих дал сто процента гарация че е така нареченият таралеж / реостат/ на парното .Но тук при Тойота не знам как е организирана системата .
worthy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от Akima » 03 Дек 2022 22:49

Ех тези bmw-та.

Пипано ли е нещо по таблото - навигация, радио и т.н.?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

TabE
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2015 12:17

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от TabE » 04 Дек 2022 10:26

mfandakov, познат електричар ме посъветва същото. Да стигна до управлението на парното и да почиствам връзки.

TabE
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2015 12:17

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от TabE » 04 Дек 2022 10:27

Akima, не, нищо не е пипано по таблото... поне от мен. Колата я имам от година и половина и проблемът се появи сега.

TabE
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2015 12:17

Включва се вентилатора на парното на Auris 2017 Хибрид

Мнение от TabE » 27 Дек 2022 15:28

След доста запитвания се оказа, че заради нередовната употреба на автомобила акумулаторът се е скапал, защото е малък. (В случая 40Ah) Този акумулатор е само стартов за двигателя. Всички останали системи на автомобила минават през хибридната батерия. Така, че това включване на вентилатора е някакъв подгрев или охлаждане на хибридната батерия, или нещо друго. Проблемът е решен, т.е. проблем няма. :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта