Обучение на нов ключ на Авенсис Т25,2006 г, d-cat 177 k.c.

leo6666
Мнения: 33
Регистриран на: 21 Авг 2016 19:29
Местоположение: Plovdiv

Обучение на нов ключ на Авенсис Т25,2006 г, d-cat 177 k.c.

Мнение от leo6666 » 20 Ное 2022 07:37

Здравейте колеги.Опитвам да обуча нов ключ от Ибей,но не става.Упътванията са от форума.Незнам ключа ли е причината, процедурата или просто има много други обучени ключове.Аз имам само черен с три копчета.Купих от сгъваемите,като за сверка на чипа,разглобих моя.Знае ли някой процедурата,тъй като тези мисли не са точно за тази кола.Ще съм благодарен на помощ от колега около Пловдив за помощ.Благодаря.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Обучение на нов ключ на Авенсис Т25,2006 г, d-cat 177 k.c.

Мнение от mapamop » 20 Ное 2022 10:57

Ако е като моя от алиекспрес - минаваш през ключар да ти програмира платката на самото дистанционо (да програмира код в нея). След това стискаш палци транспондера за имобилайзера да не е празен или грешния тип. Добавяш. При мен транспондера беше грешен, но го хванах с Techstream че вдига грешка, досвидяха ми 90-150 лева за нов чип и разпорих сивия ключ за транспондера.
Дистанционното го купих преди 2 години за 35 лева, ключаря го наряза за 10 лева, програмира го за още 20 и излезе 65 лева. С транспондера щеше да излезе на около 200.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

leo6666
Мнения: 33
Регистриран на: 21 Авг 2016 19:29
Местоположение: Plovdiv

Обучение на нов ключ на Авенсис Т25,2006 г, d-cat 177 k.c.

Мнение от leo6666 » 20 Ное 2022 14:28

Да и аз горе-долу толкова го купих.И на мен ми взе 10 за нарязване/някой път задържа/.Натам ще видим,но това ли е процедурата и за моята?---Процедура ЗА 2002+

1. Уверете се, че всички врати и прозорци са затворени.
2. Поставете главния ключ в цилиндъра за запалване.
3. Превъртете запалителния цилиндър от ВКЛ. до ИЗКЛ. 5 пъти.
4. Отворете и затворете вратата от страната на водача 6 пъти.
5. Отстранете главния ключ и поставете новия дубликат на ключа.
6. НЕ ВКЛЮЧВАЙТЕ ЗАПАЛИТЕЛНИЯ ЦИЛИНДЪР
7. Новият ключ ще бъде регистриран след 60 секунди.
„Програмиране на нови ключове“

СТЪПКИ:
1. Започнете, като седнете на шофьорската седалка със затворени всички врати.
2. Поставете вашия работещ главен (черен) ключ в запалването.
3. Много бързо завъртете ключа от "LOCK" на "ON" 5 пъти. (Ще завършите с ключа в позиция „LOCK“) [5-те включвания и изключвания просто трябва да са < 1 секунда всяко (можете да чуете нещо да превключва в двигателния отсек след 1 секунда, включено - вероятно просто сте трябва да победя това).]
4. Веднага отворете и затворете шофьорската врата 6 пъти много бързо. (Край със затворена врата)
5. Незабавно премахнете вашия работещ главен ключ и поставете новия главен ключ
6. Завъртете ключа в положение "ON" и го оставете там, докато изчакате 1 минута.
7. След минутата, ако искате да програмирате друг ключ, просто извадете първия и поставете следващия, като го включите на "ON" и го оставете в позиция за 1 минута.
8. Когато приключите с програмирането на ключове, просто извадете последния, отворете и след това затворете вратата на шофьора, за да заключите програмирането, и сте готови.
Програмирането на подключове (сиви) се извършва по същия начин, с изключение на това, че завъртате главния ключ 4 пъти, преди да отворите и затворите вратата 5 пъти. След това поставете подключа, завъртете на позиция "ON" и изчакайте вашата минута. Завършете, като извадите ключа и отворите и затворите вратата 1 път, както преди.

Свързване на вашия ключ с ключалките на автомобила:

По-добре първо да започнете с режима на потвърждение, за да знаете колко ключа вече са програмирани към него.
Ето информацията (опитах и ​​тествах само функцията „ДОБАВИ“):

Има четири различни команди за програмиране, когато настройвате или проверявате вашия дистанционен предавател, те са:
A. Режим на добавяне, използван за добавяне на дистанционно към вашия Prius, което в момента не е регистрирано.
B. Режим на презаписване, използван за изтриване на всички регистрирани преди това дистанционни управления и ви позволява да започнете отново процеса на програмиране.
C. Режим на потвърждение, използван за проверка на броя дистанционни управления, които вече са програмирани във вашия Prius.
D. Режим на забрана, за да забраните на всички дистанционни управления да управляват ключалките на вратите.

И четирите режима започват с тези инструкции:
1) Уверете се, че ключът не е в контакта за запалване, вратите са отключени и вратата на шофьора е отворена.
2) Много бързо, без да въртите, поставете и извадете ключа от запалването два пъти. (оставете ключа)
3) Затворете и отворете вратата на водача два пъти. (оставете вратата в отворено положение)
4) Отново поставете ключа в запалването и го извадете. Този път само веднъж. (оставете ключа)
5) Затворете и отворете вратата на водача два пъти, след това затворете вратата.
6) Поставете ключа в контакта за запалване и го оставете в ЗАКЛЮЧЕНО положение.

A. Добавяне на режим:
A1) Завъртете ключа на "ON" за 1 секунда, след което го завъртете обратно на "LOCK".
A2) Извадете ключа.
A3) Ще чуете вратите "LOCK" и 1 секунда по-късно "UNLOCK" (просто слушайте)
A4) На дистанционното управление натиснете едновременно бутоните за заключване и отключване за 1 до 1½ секунди, след което ги пуснете.
A5) На вашето дистанционно, ВЕДНАГА натиснете отключване от само себе си.
A6) Ще получите един от три отговора:
R1) Ще чуете вратите "LOCK", след това "UNLOCK" веднъж. Дистанционното се приема. Ако искате да програмирате друго дистанционно, незабавно преминете към стъпка A4 с второто си дистанционно, в противен случай отворете вратата на

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта