Corolla E15 VVTi 2008 - Аварийните светлини се включват сами в движение ?

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от max-2 » 16 Ное 2022 18:22

Имах един служебен форд мондео, правеше така в движение често, по един-два пъти на ден. Мигането на аварийни беше придружено с клаксон откъм багажника и така по-лесно разбирах, че се случва и съм неадекватен на пътя.
Колата беше на 6 години и се поддържаше само в Мото Пфое.. Смениха бравата на шоф. врата, за шапка пари, сигурни, че това е причината.
Един ден след като взех колата, пак започна да мига и бипка когато си иска. Звъннах им и се почна сега не може, колегата е в болнични, отпуска и т. н...
След една седмица изкормих тромбата за заводската аларма(обикновен клаксон) и колата си остана така до края.
Carina E 4AFE LB 1992

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 17 Ное 2022 20:17

Днес след обяд се повозих с колата около час и нямаше никакви проблеми с аварийните светлини. Вече си мисля, че може да е отчела не добре затворена врата или заден капак онзи ден и това да е активирало аварийните....а вече се бях подготвил с нов ключ и реле. worthy.gif

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 28 Ное 2022 11:10

Здравейте отново. След около 700 км безпроблемно каране, днес при тръгване, пак се задействаха аварийните светлини. Спрях, отварях, затварях врати, но нямаше ефект. Накрая загасих двигателя, запалих го отново и всичко се оправи. Та вече си мисля, че проблема може да е в имобилайзера на колата.

Аватар
mapamop
Мнения: 4049
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 284 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от mapamop » 28 Ное 2022 11:51

stanimirxxx написа: 28 Ное 2022 11:10 проблема може да е в имобилайзера на колата
На авенсиса има лампа с ключе за статуса на имобилайзера - свети плътно червено преди да вкарам ключа, мига преди запалване при отключен/свален от охрана имобилайзер и изгаснала в движение.
На тая Корола няма ли подобна индикация някъде? Отделно ако е сработил имобилайзера мисля че би трябвало да има грешки/събития записани, които да изчетете с диагностиката. Прилича ми на лош контакт - огледайте буксата на антената, която е около патрона за запалване? Принципно сработил имобилайзер в повечето случаи ще ви изгаси и двигателя, или няма да запалите.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2022 14:52

Сработил имобилайзер няма да изгаси вече запален двигател.... Но да мигат аварийните от имобилайзер - не вярвам (освен ако има някакво допълнително монтирано 'изчадие')..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 28 Ное 2022 22:46

Ами незная, но колеги изказаха предположения за незатворена врата или капак и затова ги проверих. Но като не се получи нищо, загасих колата и като я запалих пак, всичко изчезна...та за това се насочих към имобилайзера. Нямам нищо монтирано допълнително, всичко си е заводско.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от slowtraveler » 29 Ное 2022 09:12

Това дали е затворено или не - няма значение... Има значение 'какво мисли компютъра', а той работи на база информация от датчици/сензори.. Ако датчика (ключето) не е дало контакт, не е монтирано правилно, или пък кабелът към него е повреден, тази информация може да подлъже компютъра, че вратата/капак е отворен дори и това да не е така в реалност...
Така и не видях да споделяш ДАЛИ ПРИ НОРМАЛНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ОТВОРЕНА ВРАТА започват да ти мигат аварийните.. Ако това е така - най-вероятно наистина причината ще е някое ключе или кабел към него...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gena_bs
Мнения: 842
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 92 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от gena_bs » 29 Ное 2022 10:34

Според мен трябва да се изяснят две неща:
1.Колата нова ли е купувана и колегата ли е първият и единствен собственик?
Ако на поне единия въпрос отговорът е не, то трябва да се търси къде е монтирана aftermarket алармата и да се премахне кадърно.
2.Как точно мигат аварийните? По същия начин, както ако се включат от бутона или в някакъв друг режим?
Ако е последното - виж последното изречение от т.1!

След като се изяснят т.1 и 2 и колата няма със сигурност aftermarket аларма:
- Провери си за висящи, протрити, прекъснати кабели по врати, колони на купето (а и озвучителните накрая), лоши връзки на клеми, букси, откачени такива и т.н. Започни с бутона на аварийните.
Според мен някъде има нарушена изолация на проводник и при определени условия задейства някакво устройство или режим.
Не е директно късо, защото предпазителят щеше да изгори.

Имам горчив опит с разпаднал се бутон за затворена задна лява врата. Коства ми повече от час, за да извадя проводника и клемата от колоната м/у вратите. Иначе нямаше как да заключа колата с включени аларма и акумулатор.

Аватар
mapamop
Мнения: 4049
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 284 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от mapamop » 29 Ное 2022 10:59

В добавка на по-горното:
- инсталациите на вратите са на букси. Задните букси са на средната колонка, предните са в "kick panel"-ите (пластмасите под жабката и таблото с предпазителите, долу почти на пода, на страницата пред вратата).
- Ако е удряна колата вероятно джамбазите са разкарали "гадните найлони" под корите с тапицерията и връзките се мокрят.
- При удар бутоните спират да се натискат плътно от вратите и регистрират отворена врата. Парче дебело двойно тиксо и някаква пластмаса би свършила работа, и е обратим процеса, след пробата.
- При охлабени/износени/изгорели външни гумени лайсни влиза вода и капе направо на машинката за централното заключване. Силикон, нови (за собственика, че не ги е виждал преди) лайсни биха решили проблема. Евентуално найлон над машинките, но мястото е много тясно и е гадно упражнение.
- бутоните на дистанционното на ключа може и да са износени и да регистрират натискане. Пробвай да покараш с валетния ключ или със изкормена платка на текущия ключ. Платката може да си я държите някъде настрани в кутийка, за да не се натискат бутоните. Трябва обаче чипа на транспондера да е в ключа. Валетния ("сервизният") ключ е по-добрата опция. Или сменете със втория ключ ако има наличен.
- огледайте гумените покривни "чорапчета" на бутоните с вратите да няма закъсано някое.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

e 10
Мнения: 675
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от e 10 » 29 Ное 2022 11:35

Аз бих сменил акумулатора с предписания от производителя. Разглобяването няма да избяга...
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 29 Ное 2022 21:08

Аз съм втори собственик. Колата е купувана като нова от Тойота България. Няма допълнително слагана аларма. Няма удари. Аварийните се активират когато си искат в движение, спират за миг и пак започват. Няма индикация на таблото за отворена врата. Проблема се оправя след като се загаси двигателя. При последващо запалване всичко си е ок. По принцип са скъсани перата на водобранните лайсни. Поръчани са нови в Тойота, но ме съмнява и те да изолират перфектно и да не влиза вода във вратите. Снабдих се вече с друг ключ за аварийните и реле за мигачите, но ще изчакам с разглобяването засега.

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от gimara » 29 Ное 2022 22:06

stanimirxxx написа: 29 Ное 2022 21:08 Няма допълнително слагана аларма.
99,9% алармата е слагана допълнително в Тойота.
slowtraveler написа: 29 Ное 2022 09:12 Така и не видях да споделяш ДАЛИ ПРИ НОРМАЛНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ОТВОРЕНА ВРАТА започват да ти мигат аварийните.
Така и не отговорихте на този въпрос, така няма как да получите помощ. Форумната диагностика се основа на въпроси и отговори. Като отидете при майстор, той ще си провери на място каквото му трябва.
stanimirxxx написа: 29 Ное 2022 21:08 Няма индикация на таблото за отворена врата.
Хайде сега помислете, ако има поставен бутон за капака на двигателя и той прави проблем, какво индикация ще има на таблото?

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 30 Ное 2022 10:57

Значи проблема се появява в движение на автомобила, т. е. вратите са затворени, но не заключени. Не съм виждал бутон под предния капак, а пък и не го бях отварял преди да тръгна. Колата има централно и при заключване присветват мигачите само, без звуков сигнал. Това е стандартна защита при Тойота. Карам и служебен джип Рав 4 и той е така. Централно + светлинен сигнал, без звуков.
Та проблемът е, че го прави това когато си иска, ако е постоянно, да го хванеш...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от slowtraveler » 30 Ное 2022 19:15

Да се опитам да попитам пак по простичко:
Ако колата работи и се отвори врата започват ли да мигат мигачите? (в различните вариации - 'на ръчна', на скорост, в движение)..
Да съдите по 'мигането на мигачите' за това дали е 'стандартна защита на Тойота' - аз не бих бил толкова сигурен... На нашата РАВ-ка някъде към 2009 'оригиналната' аларма и парктроник ги бяха монтирали в близкия гараж :)
На Маздата ми също алармата бе монтирана тук..
Всичко си работеше през оригиналните ключове и т.н. Реално не виждаш нищо 'незаводски' (на РАВ-ката парктроника си личеше, че не е 'заводски')..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

stanimirxxx
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Сеп 2022 21:49
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола

Проблем с аварийни светлини Корола е15 -2008г.

Мнение от stanimirxxx » 01 Дек 2022 00:08

Значи и аз да обясня по-простичко. Аварийните се включват в движение когато си искат. 700 км минах след като се активираха първият път и всичко беше ок. И пак се появи този проблем. Значи в движение започва. Спирам, отварям, затварям врати, нищо не помага. Накрая гася двигателя, паля отново и всичко се оправя. Първият път се случи нещо подобно, но там спрях да пазарувам и когато тръгнах после всичко си беше ок. До след 700 км.. Незная за допълнително монтирани неща, но я имам цялата сервизна история на колата и там никъде нищо не е отбелязано. Идеята е, ако някой колега се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели опит. Както го направиха някои колеги, за което им благодаря. И засега съм се насочил към тях. Ако не се получи, започвам да сменям наред едно по едно и ще го реша проблема накрая.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта