Стопове на Авенсис T27

Himbo
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Стопове на Авенсис T27

Мнение от Himbo » 12 Сеп 2022 16:32

Привет, колеги!
Счупи ми се ляв стоп на Авенсис, произв. 2016 г. Прави ми впечатление, че оригиналният е на Valeo. Същевременно на афтърмаркета на различни места - и в БГ магазини и в ebay могат да се намерят и оригинални и алтернативни, като алтернативните основно са пак Valeo, няма особено голям избор на производител. Някой да е наясно каква е разликата? Какво му е оригиналното на оригиналния Valeo или какво му е "неоригиналното" на алтернативния Valeo? Освен да са ментета, ама пък на толкова места все ментета да виждам...
Още един въпрос - в ТМ Ауто ми казаха, че стоповете на седана и на комбито са различни, а на прима виста са си същите. Вярно ли е?

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Стопове на Авенсис T27

Мнение от Akima » 12 Сеп 2022 17:48

Има разлика между комби и седан.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
mapamop
Мнения: 4055
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Стопове на Авенсис T27

Мнение от mapamop » 12 Сеп 2022 18:16

Задна броня, стойки на задната броня, стопове, капак на багажник и врати не са еднакви на седан и комби - различна е формата на задната колонка, различна е и формата на задния капак/врата. От там се изменя профила на тези детайли. Следете като си купувате стоп, от моргите (и не само) да не е от/за автомобил с дясна дирекция - разположението на светлините е "огледално". Светлината за мъгла и бялата светлина за заден ход, няма да са на коректното място.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта