Проблем със ксенон на Avensis T25

Георги Петров7811
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2021 19:31
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Toyota Avensis Т25 2.0 D4D 116

Проблем със ксенон на Avensis T25

Мнение от Георги Петров7811 » 22 Мар 2022 21:31

Здравейте колеги! От скоро и аз съм собственик на Т25 и тепърва започвам да се сблъсквам с някои от проблемите.Та случаят е следния Колата е Авенсис Т25 2,0 D4D 116hp 2005 kombi.Левият фар свети доста по слабо от десният,мислех, че е крушка смених я но проблема си остава, фара и лупата в него са чисти.Та въпросът ми е възможно ли е проблема да е в баласта и ако да подлежат ли на ремонт или се сменят с нови? Не е ли логично щом пали крушката да е някъде другаде проблема? Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем и евентуално решение? Благодаря предварително за всеки съвет

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Проблем със ксенон на Avensis T25

Мнение от mapamop » 23 Мар 2022 14:35

Рефлектора може ли да е окислен и изгорял зад лупата? Няма как да го видиш лесно - варианта е или да навиеш малко тоалетна хартия и да бръкнеш през леглото за крушката, за да обереш част от повърхността на рефлектора. Ако има черно като сажди - изгоряло е покритието. Най-добре е да се отлепи фара и да се огледа и рециклират рефлекторите.
Влага има ли по предните стъкла? Започни от там - ако се потят вероятността да е заминал рефлектора е голяма. Липсата на влага не е фактор за решение.
Лятото разлепих един ксенонов фар и го сглобих с модул за халогенна крушка. Не видях начин да извадиш само баласта и да го смениш - буксата за крушката не минава покрай цокъла, за да го извадиш, а кабела е неотделяем. Може и аз да съм проспал нещо....
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта