Централно заключване, функция отключване не работи RAV4 2002г.

drr0ss
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Яну 2022 14:38
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4

Централно заключване, функция отключване не работи RAV4 2002г.

Мнение от drr0ss » 01 Мар 2022 00:05

Здравейте,
Потърсих съвпадащи теми във форума, но не намерих конкретно, и за това се извинявам и питам за следния проблем
Рав4 2002 година, дизел, 5 врати.
Само функцията отключване на централното спря изведнъж да работи.
Не работи само отключването от дистанционното (батерията е сменена), не работи отключването - централното с ключа и от двете предни врати, не работи отключването с бутона отвътре на управлението с бутоните за стъклата на шофьорската врата. Само централното заключване от всякъде работи.
Вратите - двете предни, се отключват в момента само чисто механично с ключа.
Въпроса ми е следния.
Има ли модул за централно заключване и къде се намира. Питам това понеже изчетох някакви теми в различни форуми, къде съм разбрал, къде не, но останах с впечатлението че при тази модификация на колата няма такъв модул (което според мен не е възможно), а всичко се управлява от моторчетата във вратите.
Питам къде се намира защото забелязах че извезването на функцията отключване изчезна и с появяването на вода в постелката на пътническата седалка - до шофьора след дъждове.
Дали този модул не се намира някъде около или под жабката където е възможно от проникването на вода да е станала белята. Може и да няма общо разбира се.
Не ми се вижда логично моторите във вратите да работят в едната посока а да не работят в другата, ако в тях е проблема, и няма модул който централно да ги управлява.
Тука ще опиша малко патилансктва:
Ходих на препоръчан електро-сервиз, обясних проблема, заеха се. След няколко часа ми звъннаха че имам изгорели моторчета във вратите, търсели да намерят и вечерта ми звъннаха да си прибирам колата, не могли да намерят, ама те били проблема.
Честно казано не ми се вярва. Още повече че ми се струва че нанесоха поражения но ги забелязах чак като се прибрах, защото след това шофьорската врата която очевидно са разглобявали и мерили/ръчкали спря и да се заключва от централното отвсякъде. Другите три продължават да си се заключват но отново разбира се без функцията отключване.
Обясниха ми че моторчетата или по-скоро целия комплект - механизъм на бравата, с лостечета и т.н. бил неразглобяем и моите били 5 или 6 пинови, с дълга букса на самия актуатор а не с кабелчета излизащи от комплекта каквито намерих-от по-стария модел.
Другото което е аз намирам че този комплект с бравата и лостчетата и мотора с куплунга, всъщност е разглобяем, и може да се смени и се предлага само частта с мотора и куплунга.
Ето линк на снимката която мисля че ако действително има проблем е тази част:
https://photos.app.goo.gl/nfRYdQDkR5p6LuaL9
Моля за някой който е на "ТИ" с нещата да даде съвет.
Предварително благодаря.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: EMO и 58 госта