Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от Monster » 16 Фев 2022 15:50

За предлагания модел на Rav4 PHEV има само имобилайзер и няма аларма. Това е на база на думите на човека от представителството на Тойота, с който комуникирам за поръчката. Иначе другия месец като пристигне тест драйв колата в представителството съм се разбрал да си запиша час. Целта ми е, освен да я покарам, да проверя един списък с набелязани от мен точки, на базата на които ще реша какво да поръчвам допълнително.

Иначе поизгледах малко клипчета как се слага аларма и настина голямо разглабяне, че и дупчене, пада. Като алтернатива без никакви интервенции по колата и достатъчно ефективно за сценария, който мен ме интересува (насилствено преместване или разбиване) могат да се разгледат и този, този, този и други подобни варианти. Недостатък е, че ще правиш още едно кликане с още едно дистанционно и ще трябва да сменяш батерии през няколко месеца. Предимствата са, че не точи акумулатора на колата, можеш да го ползваш избирателно, когато прецениш, че има нужда от аларма, евтино е и ако ти омръзне да се занимаваш можеш лесно да го махнеш. :D В българските сайтове могат да бъдат намерени същите модели, търсейки "аларма за велосипед".

Междувременно ще се радвам други колеги с конкретен опит от инсталацията на аларма през ТМ Ауто да споделят. Разбираемо хората имали отрицателен опит (неработеща аларма или появило се тропане) да имат повече мотивация да пишат (ако има такива ще е супер да се включат задължително, особено ако опитът им е конкретно с ТМ Ауто). И все пак би било полезно и хората с безпроблемен опит да се разпишат с едно кратко мнение, за да е по-обективна оценката и за вбъдеще, когато някой е пред дилемата дали да поръча тази допълнителна функционалност.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от slowtraveler » 16 Фев 2022 15:55

Monster написа: 16 Фев 2022 15:50 За предлагания модел на Rav4 PHEV има само имобилайзер и няма аларма. Това е на база на думите на човека от представителството на Тойота..
Проверете на място :) Защото и на мен така ми казваха на времето за един автомобил.. Щото 'не свирела' при заключване...
Та се наложи да обяснявам и демонстрирам на представителя какво представлява алармата и защо из ЕС вече алармите са безшумни - издават звук само ако наистина са установили инцидент, а не 'само се съмняват' (както доста от афтърмаркет алармите)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

decho_70
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2021 11:46
Местоположение: Чирпан

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от decho_70 » 16 Фев 2022 15:59

Monster написа: 16 Фев 2022 05:11 за последната година съм виждал 2 пъти постове за открадната Rav4 и призив от потърпевшите да се изключва Keyless
На Королата може да си изключваш сигнала от самото дистанционно или пък другия вариант е да се вземе едно калъфче на ключа което екранира и не позволява да излъчва сигнал.Пример за такова е това https://keycars.eu/bg/%D0%B5%D0%BA%D1%8 ... ss-go.html Това е първото което ми попадна, предполагам, че има още доста такива на пазара.
Peugeot 406
Corolla MY22

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от Чо :) » 17 Фев 2022 14:42

Моята нямаше аларма, имаше фабричния имобилайзер.
Септември 2020 я откраднаха, била е запалена през компютъра на колата (без ключ), за моя радост и/или късмет се "намери" на следващия ден.
После няколко седмици стоя в районното докато прокурор разледва (все пак може и друго престъпление да е правено с нея или да е някаква "измама").
През това време проучвах всякви аларми, имобилайзери, блокировки и какво ли не.
Харесах си Pandora (alarm) и освен няколкото безжични блокировки има и допълнителните екстри със състоянието на колата, дистанционно запалване/затопляне/охлажане (под охрана), възможността за следене от страна на сървър, че колата се "заглушава" и т.н. (изисква ваша sim карта може и предплатена, няма такси за обслужване.)
Дават два допълнителни bluetooth tag (50x28x5), може и smartphone да се ползва за tag.
Макар не евтина инвестиция, вече над година спокойствието ми е по-ценно.
Монтажа е почти цял ден, още няколко служебни коли, както и на познати се upgade-наха.
Официалния представител работи и с вносители (още при издаването), сертифицирани за доста марки.
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от Monster » 17 Фев 2022 20:32

Чо :) написа: 17 Фев 2022 14:42 Харесах си Pandora (alarm)
За Pandora alarm четох наскоро добри отзиви и в един от форумите на Шкода. Един въпрос - колата в гаранция ли беше, когато слага алармата и може ли да се сложи такава без да отпадне гаранцията?

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от Оги » 18 Фев 2022 10:42

На 2 от колите имам аларми, монтирани от местния представител преди продажбите. Били са лизингови. На едната устройството е закачено над капачката за спирачна течност и пречи да се отваря и долива. От прекалено умен монтажник изглежда. Проблеми с аларми не съм имал, нито колите да са представлявали интерес за някой на улицата. Управляват се с оригиналния ключ дистанционно. Според мен ако се монтира при местния представител и се впише в сервизната история на колата не би трябвало да има причина за проблем с гаранцията. Трябва обаче с тях да се направи връзка.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Добавяне на аларма при поръчка на нов автомобил

Мнение от Чо :) » 18 Фев 2022 18:08

Monster написа: 17 Фев 2022 20:32
Чо :) написа: 17 Фев 2022 14:42 Харесах си Pandora (alarm)
За Pandora alarm четох наскоро добри отзиви и в един от форумите на Шкода. Един въпрос - колата в гаранция ли беше, когато слага алармата и може ли да се сложи такава без да отпадне гаранцията?
Моята, не беше в гаранция. На колегите са.
Не отпада, ако се постави от тях. Разговаряйне с представителя.
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 39 госта