Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от peterhr » 19 Сеп 2021 19:35

От Български сайт е много добре да се купува, защото евентуално ще има възможност да се тества на място в офиса им преди да се купи. Но цената няма нищо общо с алито. Тук ще е поне двойно отгоре. Това, че пише в линка 880лв не е точното сравнение. Ако се сравнят аналогичен модел с точния размер памет, процесор и т.н. и ако цената в алито е 800лв, то в нашенски сайт по-малко от 1200 ме съмнява да има. А ако фирмата плаща данъци и ще е доста по-висока цената.

Оригиналната навигация - ако няма Андроид Ауто - според мен не си струва. А на първата снимка, това е дисплей като при мен, а моят модел е стар и няма АА.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от mapamop » 19 Сеп 2021 20:46

За "китайците" има теми в XDA-Developers и 4PDA с много добро покритие на възможностите на различните SoC и сглобки. В общи линии производителите на шасито и на самата платка със SoC са 3 или 4. Всички друго е яко ребрандинг на тия 3-4 устройства.
Прави ми впечатление в тоя линк който сте дали че пак няма AA.
Имам в Авенсиса "Китаец" със PX6 SoC. За АА се купува отделно USB устройство (на разгромяваща цена). Звука съпоставен с оригиналният касетофон е една идея "по-пластмасов". Взех го заради хендсфрий функцията през блутут и навигацията. За грубо година време от което го имам, се наложи:
- да сложа радиатор на процесора заради системното прегряване,
- да си презапоя наново антената на GPS-a, че се прекъсна и ме "остави" посредата на непознат град. Прибрах се на телефон с гугъл мапс
- още не мога да да я накарам да работи като блутут тонколонка
- от време на време като си реши успява да натроши файловата система на 64 гигабайтовата карта памет. Дотук смених 2 и все тая. Не е проблема в картите.
- Разбира се ъпдейти няма никъде на лесно и достъпно място поставени и не съм си играл (засега) да я брикна. Това с което я получите, си остава завинаги.
4 ядрените модели с 2ГБ РАМ според мен не си струват парите и цирка по монтажа...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от slowtraveler » 20 Сеп 2021 07:54

Съгласен съм с mapamop... Моят китаец на Кашкая го експлоатирам повече от 2 години...
Звукът - 'пластмасов' и малко (но наистина малко) по-зле от оригиналната уредба.
Функциите - 'на книга' много повече. И да - има ги, ама усещането за неудобство и 'китайска несигурност' остава...
Вчера не знам какво го товареше толкова, но Waze периодично казваше, че няма GPS... Обаче според мен причината бе някъде другаде, защото Waze просто зацикляше (и системата спираше да реагира и на натискане на дисплея).. Ресетът не оправи нещата...
Накрая и системата каза, че Waze нещо много се бави и дали искам да го затворя...
След известно време нещата се оправиха, ама изрева, че TPMS програмата е крашнала...
По едно време загуби интернет - изкарах, вкарах флашката и интернета дойде...
Абе - 'хубава работа, ама китайска'... tooth.gif
Функционалност - голяма, изпълнение - лошо...

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от mapamop » 20 Сеп 2021 15:18

slowtraveler написа: 20 Сеп 2021 07:54 защото Waze просто зацикляше
PX3,PX5,PX6 Allwiner SoC вдигат висока температура, особено ако едновременно се ползват Wi-Fi + GPS. Инсталирай си едно CPU-Z от маркета и виж до какви температури ти стига процесора. Бай Жълтур е спестил от охлаждането на процесора и като удари 93 градуса, тротли много злобно.
При мен още на първия ден, някакво интернет радио пуснато през хотспота на телефона, след около час успя да направи певците да заекват много сериозно, докато беше пусната И навигацията да си пробвам картите на градско каране.

Примерно нещо такова:
https://www.drive2.ru/l/550975997990667677/
Във XDA & 4PDA има още теми, даже и статии за добавяне на вентилатор и контрола му.

Между другото днес китаеца изгасна за втори път в движение и не пожела да светне. Предния път умря, дръпнах предпазителя RAD1 и тръгна с cold boot. Днес изгасна, след 2-3 минути тръгна с cold boot и след 10-15 секунди умря тотално. Довечера ще го пробвам да го пусна, ако нещо е прегряло.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от slowtraveler » 20 Сеп 2021 15:58

Напълно е възможно да е от тротлинга... Нещо да е ъпдейтвал - след няколко десетки минути проблемът изчезна от само-себе си..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

EMO
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2020 20:32
Местоположение: Петрич
Автомобил: RAF4
Благодарил/а: 1 път

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от EMO » 20 Сеп 2021 21:45

Здравейте и аз съм с китаец в колата. На процесора има сериозен радиатор и едно малко вентилаторче, което се включва по избор автоматично или ръчно. Но крайното стъпало се охлажда от корпуса на устройството, който е от някаква сплав и се загрява за отрицателно време особено ако пуснеш "по-силно". Монтирах му термостат,който управлява един по-голям вентилатор.На два пъти ми е гаснал екрана, когато се пече цял ден на слънце. По отношение на функционалност не мога да се оплача. Всичко работи.Има няколко ъпдейта "официални" плюс рут и няколко мода от руски разработчици.Има доста сериозна форумна поддръжка - 4pda, защото китайската фирма е ориентирана към техния пазар.Андроид Ауто също работи (жично и безжично), но при положение , че всичко което ми е нужно мога да го пусна на мултимедията не виждам необходимост от него.Няма да споменавам фирма за да не счита за реклама.Който се интересува да пита.

hkastelov
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Ное 2021 08:27
Местоположение: Дупница
Автомобил: Тойота Аурис 2015 хибрид
Получена  благодарност: 2 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от hkastelov » 07 Яну 2023 14:35

Здравейте, имам проблем с оригиналната медия на Тойота аурис хибрид 2015г преди фейса, не работи тъча, натискам го с големи мъки и много трудно отчита функциите, имате ли идея, това дали се ремонтира по някакъв начин и другото, ако не може да се оправи, мнение за подобен китаец заслужава ли си:
https://a.aliexpress.com/_mqEIK7u

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от slowtraveler » 07 Яну 2023 15:37

Предполагам причината е другаде - сензора е просто устройство и не си променя така параметрите, че да има нужда от по-силно натискане...
По-силен натиск може да го счупи заедно с екрана...
Вероятно причината е дефект в интерфейса на дисплея с платката - конектори, лентови кабели и т.н.. И тъч-скрийна реагира в момента, в който има контакт, появяващ се от вибрациите, промяната на положението/огъването на дисплея при натиск и т.н...
Обаче дали някой би се наел да го човърка - не знам - реално май останаха малко електрончици, които биха се занимавали с такава играчка на непозната апаратура.....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Смяна на мултимедия на Аурис хибрид

Мнение от mapamop » 07 Яну 2023 17:28

hkastelov написа: 07 Яну 2023 14:35заслужава
Май не....
Прикачени файлове
Screenshot_2023-01-07-17-27-27-513-edit_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Screenshot_2023-01-07-17-27-27-513-edit_com.alibaba.aliexpresshd.jpg (372.47 KiB) Преглеждано 1882 пъти
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта