Автоматично заключване на вратите

jupiter888
Мнения: 52
Регистриран на: 09 Май 2019 16:07
Местоположение: София
Автомобил: Corola
Благодарил/а: 1 път

Автоматично заключване на вратите

Мнение от jupiter888 » 06 Фев 2021 22:48

Здравейте,колеги!Преди време,когато излизах от колата ,тя се самозключваше след 1-2 минути.Сега тази опция изчезна.Как мога да я възстановя?Благодаря ви предварително!

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Автоматично заключване на вратите

Мнение от peterhr » 07 Фев 2021 17:07

Алармата работи ли ?
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

jupiter888
Мнения: 52
Регистриран на: 09 Май 2019 16:07
Местоположение: София
Автомобил: Corola
Благодарил/а: 1 път

Автоматично заключване на вратите

Мнение от jupiter888 » 07 Фев 2021 20:04

Нямам аларма .Колата е Корола Е12 -комби,ако има някакво значение.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Автоматично заключване на вратите

Мнение от mfandakov » 07 Фев 2021 20:10

Нещо се е бъгнало.можещ да промениш тази настройка с Техстрийм.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Автоматично заключване на вратите

Мнение от peterhr » 07 Фев 2021 20:33

Корола се само заключва при излизане? И това е вградена функция? Как се оправят в американските съдилища?

Това предполагам не е KeyLessGo, поне пише 1-2 минути???
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Автоматично заключване на вратите

Мнение от mfandakov » 07 Фев 2021 21:28

В Техстрийма съм виждал такава настройка...цъкнах я .. бях отрязъл кабела на датчика който контролира дали ключа е в гнездото на ключалката на волана. tooth.gif tooth.gif .Излезнах от колата и колата се заключи .Отворих я с една дърта отверка,щото имам само един ключ а тъпата кола пищи за оставен ключ в ключалката,пищи за несложен колан,пищи за забравени светлини,пищи ако не включи на скорост,пищи ако изключи от скорост...Е моята вече не пищи всичко съм орязал....но се заключи сама с ключа на таблото. :D
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

jupiter888
Мнения: 52
Регистриран на: 09 Май 2019 16:07
Местоположение: София
Автомобил: Corola
Благодарил/а: 1 път

Автоматично заключване на вратите

Мнение от jupiter888 » 08 Фев 2021 10:09

mfandakov-благодаря ти!

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Автоматично заключване на вратите

Мнение от peterhr » 08 Фев 2021 17:38

mfandakov, може ли да разкажеш малко повече за тази "екстра". Аз за първи път чувам.
Това за кола с обикновен ключ ли е?
Няма KeyLessGo, така ли?

Кога се заключва?
Само ключа в гнездото ли гледа?
И при затваряне на последната врата след няколко секунди заключва???

Ако това е така, примерно аз слизам, вадя ключа ама той пада някъде в купето, ама аз съм разсеян и не разбирам - и ако колата се заключи и вътре остане детето ми ... Това за американците както обичат да се съдят и наистина се осъждат и си плащат реално обещетения... А там се карат много Тойота - направо се чудя ???
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
WoLF
Мнения: 2639
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 253 пъти
Получена  благодарност: 114 пъти

Автоматично заключване на вратите

Мнение от WoLF » 08 Фев 2021 17:54

Всяка кола отвътре се отваря без проблем...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Автоматично заключване на вратите

Мнение от mfandakov » 08 Фев 2021 18:47

peterhr написа: 08 Фев 2021 17:38 може ли да разкажеш малко повече за тази "екстра"
Трябва да погледна пак в програмата,обаче преинсталирах лаптопа и загубих всички диагностични програми.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Автоматично заключване на вратите

Мнение от peterhr » 08 Фев 2021 19:15

Аз питам като идея как се ползва тази "екстра". Като меню къде се намира в програмата - не ми е интересно.

ПП: Вярно е, че всяка кола се отключва отвътре, но ако детето е малко и не може да цъкне бутона.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Автоматично заключване на вратите

Мнение от Sandocan » 08 Фев 2021 19:17

Гугъл превод:
Процедура за автоматична трансмисия:
За да деактивирате външния вид на вратата да не се заключва при излизане от паркинг и да се отключва при връщане обратно в парка, вие:

1. Отключете всички врати, след това влезте в колата със затворена врата от страната на водача, без ключ в запалването и не поставяйте колана си.

2. Натиснете бутона за заключване (който сега всички врати ще се заключат), като ръката ви все още лежи над / върху заключващата позиция, но не натискайте и не я задръжте.

3. Поставете ключа в запалването, завъртете ключа в положение "ON", точно когато го включите, натиснете бутона за заключване, докато звънецът на предпазния колан не се изключи (или за 5 секунди), след това пуснете ... трябва да чуете и видите всички отключващи се ключалки и обратно до заключване.

4. Изключете ключа, извадете го, натиснете бутона за отключване и отключете всички врати.

5. Сега включете колата и се качете и паркирайте, за да тествате.

Процедура за ръчна трансмисия:

1. Отключете всички врати, след това влезте в колата със затворена врата от страната на водача без ключа в запалването и не поставяйте колана си.

2. Натиснете бутона за заключване (който сега всички врати ще се заключат), като ръката ви все още лежи над / върху заключващата позиция, но не натискайте и не я задръжте.

3. Поставете ключа в запалването, завъртете ключа в положение "ON", точно когато го включите, натиснете бутона за заключване и задръжте (забележка: трябва да чуете щракване на релето за заключване при натискане на бутона за заключване) докато звънецът на предпазния колан не се изключи (~ 5 секунди), след това пуснете ... трябва да чуете и видите всички отключващи се ключалки и след това да се върнете отново в заключената позиция.

Това е! След като видите и чуете ключалките да се отключват и след това заключват отново, компютърът потвърди, че настройките са се променили и сте готови. Можете или да запалите колата, или да я изключите, тъй като тази настройка е запазена.

Някои променливи, които могат или не могат да имат значение (опитайте да промените една от тях, ако горната процедура не работи): превключвател на куполното осветление (изключете по време на процедурата), поставяне на предпазния колан на водача (ако горното не работи, можете да опитате да направите горната процедура, но с включен предпазен колан), натискане и задържане на бутона за отключване (отново трябва да е бутонът за заключване, който натискате и задържате, но опитайте това, ако бутонът за заключване не работи), превключване на първа предавка и с включена ръчна спирачка (можете да опитате други предавки или да изключите ръчната спирачка)

jupiter888
Мнения: 52
Регистриран на: 09 Май 2019 16:07
Местоположение: София
Автомобил: Corola
Благодарил/а: 1 път

Автоматично заключване на вратите

Мнение от jupiter888 » 08 Фев 2021 21:49

Sandocan-Супер!

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Автоматично заключване на вратите

Мнение от Sandocan » 08 Фев 2021 21:51

:thumbsup: Супер Сандокан тунайт.

jupiter888
Мнения: 52
Регистриран на: 09 Май 2019 16:07
Местоположение: София
Автомобил: Corola
Благодарил/а: 1 път

Автоматично заключване на вратите

Мнение от jupiter888 » 08 Фев 2021 22:10

mfandakov-Извинявам се ,че се намесвам!В моят случай е следното-гасиш двигателя ,вадиш ключа,затваряш всички врати и ,ако забравиш в бързината да я заключиш от дистанционното,тя след около 1-2 мин се самозаключваше.Понеже бях свикнал с това,а не разбрах кога и защо е изчезнала тази функция,преди няколко дена се простих с виното си на паркинга на Кауфланд.Явно някой е бил доста наблюдателен.Та,така (по лошият начин)разбрах,че туй чудо не работи.Някой се почерпи за мое здраве! :) Наистина ,лошото на тази функция е ,че ако си метнеш ключовете на седалката,и примерно отидеш да си провериш гумите -гориш.Не вярвам .че всеки си носи резервният ключ в себе си.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Pavlov и 48 госта