Монтаж на мултимедия Touch & Go 2 на Авенсис 2009

Аватар
REX_TAXI
Мнения: 89
Регистриран на: 17 Ное 2006 20:13
Местоположение: Баня

Монтаж на мултимедия Touch & Go 2 на Авенсис 2009

Мнение от REX_TAXI » 03 Фев 2021 12:17

Колеги имам Авенсис 2009 със стандатртно СД и реших да монтирам медия от Ярис 2019. Оказа се, че на медията стават само буксите за захранване и восоко говорителите другите две са различни 24 и 28 пина и по този начин не ми работеше управлението от волана, микрофон и блутут. Намерих решение за тях при наши колеги в друг форум за тойота (https://www.toyotaownersclub.com/forums ... /#comments) там много добре е описано как да се преподредят пиновете на 28-поновата букса за да тръгне управлението от волана, микрофона и USB вход за флашка. Всичко тръгна перфектно - едиствено не можах да подкарам камерата за заден ход. Доста ровене падна в нета намерих схема за свързване на камерата но така и не тръгва. На мен няма фабрично монтирана камера и взех такава която се монтира на едно от местата за осветяване на номера захранва се от лампата за задна скорост с 12в. и е NTSC видео система. Свързването направих по схема (приложена снимка) но камерата така и не тръгва, а това беше основната причина да я монтирам.
Та питането ми е към по-запознатите дали аз греша някъде или има пропуск в схемата. Ако пък ако някои е правил вече това и сподели ще съм му много благодарен.
Прикачени файлове
kamera.jpg
kamera.jpg (101.83 KiB) Преглеждано 2601 пъти
kamera3.jpg
kamera3.jpg (603.04 KiB) Преглеждано 2601 пъти
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T25
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Yaris 1.4 D4D

Аватар
_HristO_
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Апр 2020 17:56
Местоположение: Русе
Автомобил: Corolla Verso 2007 2.2D

Монтаж на мултимедия Touch & Go 2 на Авенсис 2009

Мнение от _HristO_ » 04 Фев 2021 21:10

Аз си сложих китайска мултимедия с камера на осветлението за номера. Предполагам принципа на свързване е същият като гледам схемата. Камерата се захранва с 12 волта и има още един кабел който подава 12 волта към мултимедията за да активира екрана когато включиш задна. Трябва да се увериш че камерата работи и да намериш правилните изводи за свързване към мултимедията. За активиране на екрана като гледам схемата е извод (2) reverse signal 12V. На малката букса пак има извод 2 CA+ На схемата с червена линия е свързано към извод 2 от голямата букса а може би трябва да е към малката букса?!
Ако си свързал по схемата като включиш на задна активира ли се екрана. Ако нищо не се променя там търси проблема. Ако става черен екран търси проблема в камерата или входа за видеосигнал дали е на правилните изводи.
Corolla Verso SOL 2007 2.2D 2ADFTV 136 к.с.

Аватар
REX_TAXI
Мнения: 89
Регистриран на: 17 Ное 2006 20:13
Местоположение: Баня

Монтаж на мултимедия Touch & Go 2 на Авенсис 2009

Мнение от REX_TAXI » 05 Фев 2021 10:32

И аз съм монтирал три китайски - там след подаване на 12v. на определения извод от задна скорост камерата веднага тръгва. Точно това е, че при мен медията не реагира по никъкъв начин дори и след подаване на 12v. към извод 2 на 28 пин.конектор а това според схемата трябва да я активира. При мен може би проблема е, че не са свързани всички кабели на 28 пин.конектор - свързани са само тезии за управлението от волана и скорост. Явно и друго трябва да се свърже за да види медията, че има включена камера. Намерих и този клип в You Tube но не съм убеден, че ще ми свърши работа а нещо не го разбирам напълно.
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T25
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Yaris 1.4 D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта