Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 21 Яну 2020 06:52

Здравейте,
Ще купувам гореспоменатият модел кола , която според собственикът има подгряване на предното стъкло, печка и подгряване на седалките. Бутонът за отопление на седалките го намерих под ръчната спирачка. Но не намерих от къде се включват подгряването на предното стъкло и печката, за да проверя дали работят. Колата е с климатроник ако изобщо има значение.
Може ли да ми обясните от къде се включват тези функции, къде се намират бутоните?

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от biro » 21 Яну 2020 09:13

Стария собственик да не е забравил къде се намират тези бутони?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 21 Яну 2020 09:24

Ами бързаше(май нарочно, затова се усъмних), пусна климатика, показа ми един куп неща, уж пусна нещо да подгрява, но това беше климатроника и нищо повече. Днес ще ходя да я капарирам и ще държа да пробвам лично тия екстри, но нямам идея от къде се пускат....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от slowtraveler » 21 Яну 2020 09:31

На авенсиса подгрева на лентата на чистачките (не цялото стъкло) си бе на отделно, ясно обозначено бутонче...
Но нямам спомен да е имало такъв допълнителен ел.подгрев на предното стъкло на Версото 1.8... А обикновеният подгрев на челното стъкло (от парното) си е реализирано стандартно...
Да не би просто да се се объркали в жаргона? Щото печка на времето викахме на всичко, дето топли...
Т.е. може човекът да е обяснявал що годе правилно, а ти да си разбрал това, което ти се е искало да разбереш (често срещано при покупка на автомобил ) tooth.gif
Просто го попитай - предното стъкло има ли ел-подгрев, и дали автомобилът има ДОПЪЛНИТЕЛНА печка.. Допълнителната печка не е стандартно оборудване особено за бензинките, така, че дори и наистина да има - може да бъде реализирана по сума ти начини - с дистанционно, с допълнителен пулт, автоматично при стартиране на ДВГ и подходяща температура, и т.н...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 21 Яну 2020 10:07

Ами изтъкна ми, че имало подгрев на предното стъкло и печка като екстри, които ги нямало при повечето Короли Версо. Като поисках да ги демонстрира се разбърза и уж включи нещо, но така и не изчакахме да видим резултата. Искам да ги пробвам лично днес преди да капарирам колата, за да съм наясно дали изтъква тези екстри само и само да ми продаде колата, без наистина да ги има.
Попаднах на ето тази тема от форума с подобен проблем на колега който се чуди кое копче за къде и какво е.

Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 3 пъти

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от Ruderford » 21 Яну 2020 12:22

Здравей колега revol7. Както е споменал колегата slowtraveler подгревът е само на мястотот където лежат чистачките, а не на цялото стъкло и бутона си е съвсем ясно обозначен и се намира отляво на волана на таблото до регулировката на огледалата...."печка", хм....много те хвърля по върбите и за нея трябва да има допълнителен бутон....амаа много ме съмнява...иначе(ако има) е уж някъкво допълнително подгряване на купето, но то е май само при дизеловите автомобили и не е този вид" печка" който се очаква като при скъпарските автомобили...това е в общи линии...ето и бутона за подгрев на чистачките...
Прикачени файлове
Бутон.jpg
Бутон.jpg (32 KiB) Преглеждано 3831 пъти

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 21 Яну 2020 12:44

Благодаря за отговорите. И аз се убедих ровейки интернет, че печки и подгряване на предно стъкло на този модел коли няма. Ще се огледам за бутона за подгрев на чистачките - дано поне такъв има. Явно в стремежа си да ми продаде колата, възползвайки се че нищо не знам за този модел коли, е започнал да фантазира. Имам един приятел, който без да се поинтересува си купи кола през зимата и си мислеше, че има климатик, докато не дойде лятото и се оказа, че няма такъв...

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от jim_beam » 21 Яну 2020 20:28

Здр. колега, не съм запознат точно с модела, но подобно отопление при чистачките е вероятно ако колата е дошла от студените страни. Моят Рав от 2007 има това подгряване, а копчето се намира пред скоростния лост, ще го снимам. По въпроса за печката, тази екстра на бенз. кола може да е само допълнително монтирана, значи трябва да има или часовник, или дистанционно за включването и. Всъщност в скандинавските страни не знам как е, може да се предлага винаги срещу доплащане като опция.
Иначе джамбазите не са ли ти споменали, че е била на стюардеса, пенсионер и т.н., няма нужда да им вярваш за всичко. А гореспоменатите екстри може да се пробват, не е проблем. tooth.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
mapamop
Мнения: 4053
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 285 пъти

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от mapamop » 21 Яну 2020 22:07

Пистите на подгрева на чистачките се виждат и с просо око под приблизително 45 градусов ъгъл. Или с фенерче / светкавица на телефон. Трябва да вдигнеш перата на чистачките и да осветиш. Бутона е при регулацията на огледалата мисля. За студените държави стандартните екстри са подгрев на предните седалки, подгрев на чистачките и печка САМО ЗА ДИЗЕЛИТЕ. За бензиновите ми беше попаднала писанка някъде за електрическа, като допълнителна екстра, но никак не съм сигурен. При мен авенсиса има подгрев на предните седалки, подгрев на чистачките и измиване на фаровете. Оборудването е SOL - базовото. Произход - Дания.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 23 Яну 2020 19:41

Благодаря ви за помоща колеги!
В крайна сметка колата се оказа без никакви екстри и не се състоя сделката.
Ходих да гледам и тази в Горубляне, подлъган от многото екстри, но се оказа лъжа.
Още веднъж благодаря.

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от gimara » 23 Яну 2020 20:17

revol7 написа: 23 Яну 2020 19:41 подлъган от многото екстри
Колко екстри очакваш да има в тази кола? Гледай състоянието на колата. Дали има подгряване на предното стъкло и печка, не е жизненоважно за нашия климат. Ето го оборудването на моята каляска. Средното ниво + някои добавки. Сложих круиз контрол. Не е като S-класа, ама за толкова пари...
Оборудване Тойота Forte.pdf
(1.7 MiB) Свалено 131 пъти

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 23 Яну 2020 21:24

Очаквах да има екстри каквито пише, а не да подвеждат с несъществуващи такива...
Комфорт
• Auto Start Stop function
• Bluetooth \ handsfree система
• DVD, TV
• USB, audio\video, IN\AUX изводи
• Безключово палене
• Блокаж на диференциала
• Бордкомпютър
• Ел. Огледала
• Ел. Стъкла
• Ел. усилвател на волана
• Климатроник
• Мултифункционален волан
• Печка
• Подгряване на предното стъкло
• Подгряване на седалките
• Регулиране на волана
• Сензор за дъжд
• Серво усилвател на волана
• Система за контрол на скоростта (автопилот)
• Стерео уредба
• Хладилна жабка
По принцип търся седемместна кола, и тъй като съм с три малки деца, ме интерересуват печка, подгряване на седалките, а и подгряване на предното стъкло, понеже паркомястото ми е на открито, за зимните месеци. Гледах в интернет, четох, и си харесах Версото (не Мазда 5 например). Първо гледах колата на познат, на мой познат, който ми изреди всичко, но се оказа, че се е "объркал", точно като джамбазина в Горубляне.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от boyanmt » 23 Яну 2020 21:41

Колега,относно подгряването на предното стъкло,ако климатика ти духа добре,то стъклото ти сте е чисто по всяко едно време. Да,би било по-добре бързо да се размразява или изсъхва от запотяването,но мисля че не е "болка за умиране",ако случайно автомобила няма тази екстра.
Лично аз си патих е фабрична печка на един класов немски жребец,и от тогава не съм голям фен.
Казваш,голямо семейство сте(дай боже всекиму! worthy.gif ),но имай в предвид че коланите на последния ред седалки са афиф работа,а колана на средната седалка от втори ред минава през врата на детето!! Задължително да сложиш ИЗофикс детски столчета! Късмет в търсенето и дано попаднеш на читав екземпляр,но който първо мотора/скоростна кутия и окачване са добре,а после екстрите отговарят на това с което разполага автомобила.

revol7
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2020 16:26
Местоположение: София

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от revol7 » 23 Яну 2020 22:17

За децата ще слагам нещо такова, че вече са на 6г. и поодраснаха. Третият ред седалки ще са за тъщата, че все се мъкне с нас и дава акъли, затова по-назад там някъде :D

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Бутони за подгряване на предното стъкло и печка на Toyota Corolla verso 1.8 2007г.

Мнение от TATI » 23 Яну 2020 22:34

Нали знаете подгрев на предно стъкло какво означава?
Няма нищо общо с това на задното стъкло, а просто подгрява зоната около чистачките и не им позволява да замръзват зимата.
Единия ми Авенсис нямаше тази екстра, но когато насоча струята да е към предното стъкло, не съм страдал от липсата на подгряване.
Сегашния ми има тази екстра, но не ме спасява сутрин от замръзналото стъкло - пак си го стържа, а като ме мързи, насочвам да обдухва стъклото и докато изпуша една цигара то вече е чисто.
Няма никаква разлика дали го има като екстра или не и не помага по никакъв начин за размразяване на предното стъкло.
Печка на двигателя се вграждаше фабрично на дизелите и се водеше "пакет студен климат"
Другите описани екстри няма смисъл да се коментират - просто в мобилето се нацъкват всевъзможни несъществуващи неща, които няма как да съществуват, предвид годината на автомобила.
Например - ел. усилвател на волана, съчетано със серво усилвател на волана. Това е едно и също, но при бензинките е ел, а при дизела е хидравлика
И т.н. и т.н.
Може и да греша, но хладилна жабка в Тойота не съм виждал - май само новото Камри го има, но не съм много сигурен
Та, съвет към колегата - отиваш, гледаш, харесваш и се абстрахирай от това, което пише като екстри.
Когато си харесаш екземпляр, снимаш номера на рамата и в интернет ще видиш всички екстри, които са за конкретния модел.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта