[Corolla E12] Проблем със CD Player-а

djKAMIKADZE
Мнения: 18
Регистриран на: 10 Мар 2017 21:17
Местоположение: София

[Corolla E12] Проблем със CD Player-а

Мнение от djKAMIKADZE » 29 Ное 2019 22:47

mapamop написа: 28 Ное 2019 01:08
djKAMIKADZE написа: 27 Ное 2019 23:09 Дали има шанс лупата да се запотява?
По-скоро си мисля за отлепени спойки на някой чип с повърхностен монтаж - докато е студен губи контакт. Когато се стопли "си застава на мястото" и контакта е възстановен. Другото за което се сещам са кондензатори - остарели са, и от ниската температура не могат да "влязат в режим". Едва ли ще ти запотява лупата - все пак в колата не пускаш калорифер и от 3-4-5 градуса, рязко да се стопля до 25-30 (или мисля над 17 за конденз).
Да наистина, сигурно си прав. Не се бях сетил за кондензаторите или спойките. Така или иначе няма да мога да го оправя, а на никой майстор няма да му се занимава с това предполагам... Ще си карам така и ще чакам отговор по темата, която пуснах за мп3 трансмитера.

Благодаря за отговора колега

Angel Spasov
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Яну 2017 20:04
Местоположение: Tutrakan

[Corolla E12] Проблем със CD Player-а

Мнение от Angel Spasov » 20 Дек 2019 23:45

И при мен го има този проблем като е студен не чете. Чистих с диск за почистване но ефект нямаше . Не ми се разглобява и затова правя следното . Преди да загася вечер като се прибирам плеъра го оставям на някоя от последните песни . Там скороста на въртене на диска е с по малко обороти и по слаба оптика ще прочете по добре диска. След като на другия ден вкарам ключа не паля двигателя веднага , а чакам да поработи малко диска и тогава въртя стартера. На пролет ще го отворя и ще го чистя . Може и да я усиля малко. Всяка оптика има потенциометър на нея с която се усилва и намаля силата на лазера , но там се пипа само от опитни майстори . След усилване няма гаранция колко ще изкара. Божа работа.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта