Андроид и блутут

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Андроид и блутут

Мнение от tora » 31 Окт 2019 08:40

Колеги, някой от вас дали има идея за следното. Телефона ми е с андроид . Плзвам и смарт часовник. В колата имам мултимедия с блутут. Не знам защо, радиото не винаги се свързва с телефона автоматично. Трябва да мина през телефона, да кликна на медията и се включва. Не виждам и никаква друга настройка в телефона, от която да дам приоритет примерно.

Аватар
mapamop
Мнения: 4057
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Андроид и блутут

Мнение от mapamop » 31 Окт 2019 10:06

Доколкото чета в нета, много зависи с коя версия на Андроид ти е телефона, и какво е решил производителя. Опцията за 2 устройства едновременно, масово на софтуерно ниво се появява в Android O ( Android 8.x), но пак си зависи от хардуера вътре в телефона (специфично, коя версия на спецификацията се поддържа от Bluetooth модула на телефона).
Сещам се за заобиколно решение:
Имаш ли NFC поддръжка на телефона?
Ако да - има самозалепващи NFC tags по eBay/Aliexpress, които преди 3-4 години бяха от сорта на под лев за бройка. С телефона може да си го запишеш така че да ти работи с някакъв софтуер за NFC автоматизация - Samsung TecTiles, Sony Smart connect, Tasker или каквото си прецениш, че ти харесва и ти върши работа. Тага просто си го залепяш някъде (при мен е под плата на стойката за телефона на стъклото, и ми пускаше Google maps, през Smart connect), и през NFC + тага си принуждаваш телефона да се сдвои с колата. Варианти за действия - много, но зависи от софтуера, който ще си избереш да ползваш.
Другият вариант е пак нещо такова, но да сканира за блутут устройства на някакво време. Локацията в случая мисля, че няма да свърши работа.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Андроид и блутут

Мнение от tora » 31 Окт 2019 12:14

Проблем, ако изобщо може да е, че не винаги се свързва автоматично. Иначе версията на блутут дава възможност за 7 връзки, аз ползвам основно 2 в един момент.

Аватар
mapamop
Мнения: 4057
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Андроид и блутут

Мнение от mapamop » 31 Окт 2019 12:37

Максималният брой "познати" сдвоени устройства и максималният брой активно закачени в момента е различен. По линия на този техически детайл, доколкото четох в Андроид О (8/8.1) и Bluetooth v.4 или 5 мисля лимита на едновременно активните устройства е покачен на 2? И пак зависи от хардуерните възможности на самият модул, и доколко е пипан от производителя Bluetooth стека на конкретното устройство.
tora написа: 31 Окт 2019 12:14 Проблем, ако изобщо може да е, че не винаги се свързва автоматично
За това ти казах за NFC tag-а. Идеята е да си го конфигурираш така че когато телефона "е в колата", да знае за това събитие и принудително да се закачи към медята. Това в кавичките си го интерпретирай, според зависи от софтуерното оборудване на телефона - Samsung TekTiles, Samsung Smart Things (не съм сигурен какво ѝ е смарт на тая помия, аз я изритах още телефона като излезе от кутията като нов), Сори Smart Connect, Tasker... последните са доста гъвкави и може да реагират не само на NFC тагове, а на време/час, дали е закачено зарядното, включени ли са слушалките в жака (ако има), някаква периферия закачена ли е през USB (Flash drive, USB mouse/keyboard и т.н). Въпрос на софтуер и някакъв вид настройки/скриптиране е, дотолкова доколкото телефона да си "знае" че си в колата, и по някакъв начин да се вписва в навиците ти, за да "не го мислиш и това".

П.С: Погледни настройката за "Подобрена точност" дали ти е пусната. Мисля че беше или на "Връзки" или "Местоположение". Активирай BLE сканирането, и виж дали ще има промяна.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Андроид и блутут

Мнение от BOz » 31 Окт 2019 13:21

От доста време почти винаги имам 3 сдвоени устройства едновременно (колата, часовника и адаптер за диагностика) към телефона и съм нямал проблеми. Андроид 5/6 и Блутут 4.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
mapamop
Мнения: 4057
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Андроид и блутут

Мнение от mapamop » 31 Окт 2019 13:38

Сега ако споделите и марката и модела ... че всичко което ми идва наум е само теория и парчета от документацията...
Аз лично имам умен телефон Гнусмас/Гьонсурат/Самсунг, полуинтелигентна кола, прост часовник за 12 лева от Китайците ( свалян е 6 пъти от ръката ми за последните 3 години, батерията е оригиналната), и никакви такива проблеми. Но това съм си аз разбира се.
Примерно:
https://www.androidauthority.com/androi ... ns-844298/
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта