Странен проблем Авенсис т25

iazo
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Май 2017 12:00
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t25, 1.8 ZZ-FE 2003 г.

Странен проблем Авенсис т25

Мнение от iazo » 28 Окт 2019 05:21

Здравейте, колеги!
От близо месец имам следния проблем/следните приблеми с моя Авенсис т25, 1.8 1zz-fe, 2003 г - централното заключване през дистанционото на ключа отказа, като единствено мога да отключвам с него, а заключването става с ключа от шофьорската страна (централното сработва така); в същото време ми изчезна алармата, която не реагира на абсолютно нищо; малко след появата на описаните проблеми се появи и още един - светна ми индикатора на таблото за отворени предни врати. Не работи и звуковата сигнализация за включени светлини, както и осветлението в купето и багажника.... моля за мнения!

Аватар
mapamop
Мнения: 4055
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Странен проблем Авенсис т25

Мнение от mapamop » 28 Окт 2019 16:06

Предпазителите погледнахте ли?
Дори да не са изгорели, ако са клеясали/окислени/замърсени може да предизвикват тези аномалии. Чистят се с контактен спрей и твърда четка (за зъби или с метални "косми").
https://www.drive2.com/l/464102484768457636/

На пръв поглед DOME, ECU-B 2 и DOOR са кандидатите. Вече защо (ако) са изгорели, трябва да се погледне. Възможно е заради "отворената врата" да не може да заключиш с дистанционното. Първосигнално е някое износено/замърсено копче на вратата. Може и да са пречупени кабели. Виж предпазителите първо. Опитай да смениш изгорелите.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Странен проблем Авенсис т25

Мнение от Freedom » 28 Окт 2019 18:44

Колега @mapamop, на нен ми се струва, че болката му е добре познатото ти интеграционно реле. Дано не съм прав.

Аватар
mapamop
Мнения: 4055
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Странен проблем Авенсис т25

Мнение от mapamop » 28 Окт 2019 20:07

Freedom, Аз му стискам палци да не е, помислих си го все пак. Нека погледне първо предпазителите - при мен имаше произволни аномалии заради зацапаните предпазители.
Все пак стискам палци да не е.
Не съм сигурен за любимото ми (ш*бано) реле, защото на теория нямаше да му работи наполовина централното от ключа.
Обаче това с пискалото за фаровете води натам по принцип, заедно с лампата за отворената врата и донякъде лампата в багажника. Но може и да е смазан бутон и/или кабел.
iazo, някакви аномалии с:
- ЛамБите в купето?
--- Не светва единия или двата плафона в режим DOOR?
--- Светлините в предните врати светят ли?
--- Фаровете светват ли? Къси/дълги (особено дълги имаш ли)?
--- Светлините по централната конзола, бутоните за стъклата?
- Ел. стъклата работят ли нормало от всички места?
- Бутона на шофьорската врата заключва ли всички врати?
- Ако имаш автоматични чистачки работят ли като метнеш парцал на датчика зад огледалото?
- Ако имаш огледало с автоматично затъмняване, работи ли коректно?
- Климатика/Климатроника работи ли коректно?
При мен според разликата в температурите си сменя режима - долу/топло, горе/студено и това динамично според колко топло съм казал да стане вътре и каква е температурата навън.
Аномалии с нещо от горните тирета (особено половинчато работещи неща, и бушони и кабели са отпаднали), много вероятно ще те заведат на "любимата" ми тема във форума: "Дневните светлини на Авенсис Т25 не изгасват":
viewtopic.php?f=22&t=35700
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта