Губене на мощност и гаснене на автомобила

Gerinkaaa
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Яну 2019 21:18
Местоположение: Свиленград
Автомобил: Toyota Yaris

Губене на мощност и гаснене на автомобила

Мнение от Gerinkaaa » 05 Яну 2019 21:27

Здравейте, искам да Ви попитам някой имал ли е следният проблем. Имам Тойота Ярис 2003г. От известно време при наличие на масло на определен период от време ми светва еърбег, лампата за маслото и непосредствено след това двигателя заглъхва и автомобила гасне. Днес я взех от майстор със сменен клеморед, каза че от проблеми с него автомобила влиза в авариен режим и съответно се стига до горе описаните последствия. Покарах я малко нямаше проблеми за сега надявам се да е уцелил, но бих искала да науча малко повече, не съм много на "ти" с автомобилите шофьор съм от скоро за това реших да споделя проблема си тук с вас!

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Губене на мощност и гаснене на автомобила

Мнение от boyanmt » 06 Яну 2019 07:58

Gerinkaaa написа: 05 Яну 2019 21:27 ..От известно време при наличие на масло на определен период от време ми светва еърбег, лампата за маслото и непосредствено след това двигателя..
Привет!
Описанието на проблема е доста притеснителен!
“Наличието” на масло в двигателя не е достатъчно за норамалната работа на същия.
Уверете се че нямате загуба на масло,проверете физически нивото му,и чак тогава търсете причина(и) за проблемите.

Gerinkaaa
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Яну 2019 21:18
Местоположение: Свиленград
Автомобил: Toyota Yaris

Губене на мощност и гаснене на автомобила

Мнение от Gerinkaaa » 06 Яну 2019 10:31

Здравейте,

проверявам маслото на 2 3 дена веднъж почети full е. Снощи последното, което говорих с един приятел, който разбира доста от автомобили дълго време това е работил, каза, че е напълно възможно проблема да идва от клемореда като ми обясни, че когато той има проблем като я запаля ключа се връща на контакт и когато там връзката е слаба към различните компоненти или прекъсва започват да святкат лампите и колата да губи мощност и да гасне. За първи път пиша тук ще ме извините ако нещо не го изразявам и по най-правилният начин.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Губене на мощност и гаснене на автомобила

Мнение от boyanmt » 06 Яну 2019 18:30

Важното е че автомобила е изряден сега!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта