загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

emilvv
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Ное 2018 09:59
Местоположение: Габрово
Автомобил: corolla verso

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от emilvv » 26 Ное 2018 12:33

Здравейте,

Имам отскоро corolla verso 2006 ... радиото беше ОК ... звукът доста добър !!!.....

Понеже колата не беше чистена от покупката в неделя само направих забърсване на праха :) ... двигател не съм палил ....
кабели не съм пипал ...
Днес след запалване очаквах да чуя звука от радиото .. да но не .. екрана не свети .. вижте приложената снимка ...
само се чува звук от частта на компакт диска - сякаш се опитва да чете диск ... диск нямаше вътре в устройството ...

Купих едно CD ROM че музика - чист нов диск .... диска се поема .. и изважда ... никаква музика .. само спира да се чува звука от първоначалното четене на диска .. Екрана си е загасен ...

Нещо натиснах ли ?? .. или неще е повредено .. ?? Някакви идеи какво да се пробва .. тества ....??

Предварително благодаря !

Емил
Прикачени файлове
T1.jpg
T1.jpg (314.2 KiB) Преглеждано 4835 пъти

Slavi88m
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2018 14:03
Местоположение: гр.Ботевград
Автомобил: Тойота Корола Версо 2,2 136к

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от Slavi88m » 03 Дек 2018 14:31

Здравейте и от мен, имам подобен проблем. Моделът на колата както и на радиото е същия ,както и на колегата. Проблемът при мен е, че се чува едно „ТУП” (силен звук) и изгасва подцветката на радиото, и звукът изчезва. Изписва цифрите (честота на радиото), но при сканиране не спира на нито една честота( все едно си му друпнал антената). На моменти светне и след изключване и включване от бутона звукът тръгва... не си обяснявам каква може да е причината за спирането на звука. Ще съм благодарен ако има някой колега, който може да ни посъветва какво можем да направим в случаите ни ще съм страшно много благодарен.
Поздрави и благодаря предварително!!!

Dankov
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Апр 2014 17:40

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от Dankov » 12 Фев 2019 19:04

Здравейте колеги, колата я имам от 7 години.До преди 2 месеца свиреше добре,докато веднъж както си карам колоните изпукаха яко и звука изчезна.И всичко е същото както го описва колегата Слави.Последно време го прави редовно.След стартиране на двигателя свири 2 минути , изпуква в колоните и млъква , дори и да го изключвам от бутон не тръгва.Тръгва да свири на следващото палене.Вече сме трима които се оплакваме от този проблем.Ще търся решение на проблема и ще пиша.


Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от boyanmt » 13 Фев 2019 08:20

Бушон също може да е.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от Cealtex » 13 Фев 2019 10:00

boyanmt написа: 13 Фев 2019 08:20 Бушон също може да е.
Дам, добра идея е да се провери главния бушон, който ще да е някъде около волана (под или в страни). Даже и самото устройство трябва да има такъв някъде отзад, може би 10А, но може и да няма.

Иначе съвсем случайно попаднах на следната обява - ЦЪК - и това, което ми направи впечатление е следното:

"Предлагам ремонт на този модел с обичайните проблеми-няма радио,не свети дисплея...."

God damn! Проблем по платката ми беше второто, най-неприятното предположение, но по-странното в случая е, че този модел явно има хронично заболяване.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

bedo63
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2018 17:19
Местоположение: пловдив
Автомобил: раф4. корола версо

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от bedo63 » 15 Фев 2019 17:10

и при мен беше така.в радиосервиза ми го смениха със същото.50лв

Dankov
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Апр 2014 17:40

загасна екрана на радио / компакт диск .. corolla verso 2006

Мнение от Dankov » 03 Юли 2019 13:30

Здравейте,
Проблема наистина е хроничен при тези модели.
Оказва се че дефектира интегралната схема LA5657.
Служи за управление на захранването на всички вериги в устройството,като осигурява необходимите напрежения.
Явно дефектира по един и същ начин,като прекъсва захранването на крайното стъпало и подсветката на дисплея.
Поръчах я от Алиекспрес,и тъй като нямам необходимото оборудване за подмяната, използвах услугите на радио телевизионен сервиз.
Това е.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта