Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 15 Окт 2018 00:03

Здравейте! Като всеки нормален човек и аз предпочитам по-малко да ме боли десния крак на дълги разстояния. Купувайки моята кола видях, че няма темпомат, но колата беше много запазена и реших, че моите 2-3 излизания извън града годишно няма да са такъв проблем. Като се регистрирах тук обаче, видях темата "Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003" и ми стана интересно дали няма да мога и аз да се сдобия с такъв. ToyotaDIY ме обнадежди, но се оказа, че на 1ZZ-FE не може да стане. Тогава реших да потърся малко по-нестандартни решения. Оказа се, че има такова решение от руснак: http://www.toyota-cruise.ru/
Решението е на цена от 90-120 лева (цената е за изпращане в пределите на Русия) и е доста добре описано. Оказва се че може да бъде приложено и при други двигатели. Чудя се дали ще мога да го получа и в България.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Cealtex » 15 Окт 2018 10:06

Здравей, колега!

Попрочетох разни неща, и до колкото разбрах твоя мотор е с жило, а не електронна газ и от там идват "проблемите" с темпомата. Но все пак живеем в един модерен свят, в който общо взето всеки проблем си има своето решение. Прегледах и сайта, който си дал и случайно и попаднах на видео, което демонстрира точно този продукт, който си работеше. Мисля, че няма да е проблем да се сдобиеш с продукта и да се озове на твоя автомобил.

И все пак, нека да видим и какво е мнението на други колеги, пък даже ако има и такива, които вече са се справили с проблема, то нека да споделят.
Офтопик
Иначе и аз на дълъг път се чудя къде да го дяна тоя крак, че да натискаш с часове не си е работа tooth.gif
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
Data_StReaM
Мнения: 25
Регистриран на: 26 Юни 2007 15:34
Местоположение: Асеновград

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Data_StReaM » 16 Окт 2018 15:03

Ако има колеги, които проявяват интерес и знаят как да се поръча или е монтирал на колата нагледно да пусне клип да видим как работи за да може и ние да си направим. Следя с интерес!
\\\ Today Tomorrow Toyota /// 2005 - Toyota Avensis 1.8 VVT-I 16V 129 h.p.

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 17 Окт 2018 18:09

Изпратих вече второ запитване до производителя. Чакам отговор.

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 21 Окт 2018 00:01

Има развитие по темата. Отговориха ми, че могат да ми пратят устройството. Сега ще уговорим начина на плащане.

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 21 Окт 2018 00:35

За блока и джойстика - 70 евро през Paypal. Чакам доставката.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Cealtex » 26 Окт 2018 21:19

Qblue написа: 21 Окт 2018 00:35 За блока и джойстика - 70 евро през Paypal. Чакам доставката.
Малко оф топик, който е свързан с икономията:
► Виж съдържание
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 02 Ное 2018 19:35

Получих пратката. Платил съм само 70 евро на човека, който прави устройството. Явно той плаща доставката. Тези неща ги поръчвам на адреса на работата. Пощальоните оставят известието на охраната и аз отивам и си взимам пратката от пощата.
Изображение

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Cealtex » 03 Ное 2018 17:47

Qblue написа: 02 Ное 2018 19:35 Получих пратката. Платил съм само 70 евро на човека, който прави устройството. Явно той плаща доставката. Тези неща ги поръчвам на адреса на работата. Пощальоните оставят известието на охраната и аз отивам и си взимам пратката от пощата.
Изображение
В случая ми се струва доста добра офертата, а относно поръчването до работа, и на мен това ми е най-удобния вариант, но зависи и от самата работа.

Успех с монтирането на устройството, определено е голямо удобсто. Със сигурност и останалите колеги тръпнат в очакване на крайния резултат.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

kmladenov
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Авг 2016 11:26
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от kmladenov » 14 Дек 2018 15:12

Има ли развитие?

Yafipk
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2019 08:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Yafipk » 20 Фев 2019 09:11

Здравейте, аз съм заинтересован от темата и обвислям да взема това устройство за да го монтирам. И затова се чудех дали имаш впечатления, добре ли работи? Ако имаш някакви затруднения, също бих съдействал с каквото мога.

kmladenov
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Авг 2016 11:26
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от kmladenov » 25 Мар 2019 11:30

Докато чакам отговор от Qblue взех че си го поръчах :)
Доставката стана за 2 седмици.
Монтирах го, работи добре.
Монтажа не е труден, но се изискват познания/умения - отне ми около 4-6 часа.
Трябва да се има предвид, че на автомобилите с механична ск. кутия трябва да се постави допълнителен датчик, който не е включен в комплекта - то си го пише в упътването. Може и без него, но е добре да се сложи за да се изключва круиза, при натискане на съединителя - аз още не съм си сложил.

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 10 Май 2019 16:20

kmladenov написа: 25 Мар 2019 11:30 Докато чакам отговор от Qblue взех че си го поръчах :)
Доставката стана за 2 седмици.
Монтирах го, работи добре.
Монтажа не е труден, но се изискват познания/умения - отне ми около 4-6 часа.
Трябва да се има предвид, че на автомобилите с механична ск. кутия трябва да се постави допълнителен датчик, който не е включен в комплекта - то си го пише в упътването. Може и без него, но е добре да се сложи за да се изключва круиза, при натискане на съединителя - аз още не съм си сложил.
Монтирахме го с един приятел миналата събота. Ти как реши проблема с подвързването на джойстика към електронния блок? На Рис. 11 в ръководството има два конектора. Черния е във волана, а белия къде се намира? Оказа се че в черния конектор няма металните пера в съответните отвори. Сложихме кабела на джойстика в него. Разрязахме конектора на другия край и извадихме кабелите с кримпнатите към тях пера и ги сложихме в черния конектор. Не търсихме белия, защото нямаме пера. Ти като си го монтирал, как си решил въпроса с тези пера?

kmladenov
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Авг 2016 11:26
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от kmladenov » 10 Май 2019 16:32

Бялата букса е под волана, като се махне долната част на пластмасовата конзола.
Да, в черната буска няма пера, но те не ти трябват. Ползват се перата от буксата на джойстика, както и вие сте направили.
За бялата букса си намерих пера от друга букса(от друга кола) и тях ги запоих към кабелите и така ги вкарах в бялата букса после. Малко е зор тая операция, т.к. самите пера ми бяха малко по-дебели, ама с повече търпение стана.

Аватар
Qblue
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Окт 2018 17:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25

Cruise control на Avensis T25 с 1ZZ-FE

Мнение от Qblue » 10 Май 2019 16:58

kmladenov написа: 10 Май 2019 16:32 Бялата букса е под волана, като се махне долната част на пластмасовата конзола.
Да, в черната буска няма пера, но те не ти трябват. Ползват се перата от буксата на джойстика, както и вие сте направили.
За бялата букса си намерих пера от друга букса(от друга кола) и тях ги запоих към кабелите и така ги вкарах в бялата букса после. Малко е зор тая операция, т.к. самите пера ми бяха малко по-дебели, ама с повече търпение стана.
Благодаря! От каква кола използвахте пера?
Иначе блока работи много добре. Само не знам защо след целия монтаж се бяха появили грешки в компютъра. Аз съм с автоматична скоростна кутия и при стартиране на колата, оборотите ми са 1800-1900 и след това започват да падат. След монтажа двигателя тръгна на 600 оборота. Колата гаснеше на светофарите докато пътувахме към един приятел, че той имаше една китайска Bluetooth диагностика. Изчистихме грешките и всичко заспа. Сега съм си поръчал една такава диагностика от китайците. През нея може и с телефон да се чистят грешки.
Последно промяна от Qblue на 10 Май 2019 17:23, променено общо 2 пъти.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта