Имобилайзера блокира стартирането /може би!?!/

Аватар
diskos
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юни 2018 15:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 2.2 D-CAT

Имобилайзера блокира стартирането /може би!?!/

Мнение от diskos » 01 Юли 2018 21:37

Здравейте,
аз съм нов собственик на Тойота Авенсис Т25 /2.2 Дизел/ и съм нов и във форума. За съжаление пиша във връзка, не да се похваля за покупката, а да потърся помощ за същата. Преди 1 седмица закупих колата от Германия. При качването на автовоза колата е качена на ход. Когато я разтоварихме тя не запали. И от тук се почнаха мъките! При контакт колата оживява - светва таблото, радиото, климатика, но не върти стартера. След дълго умуване и проверки се установиха следните неща:
- Гориво има :)
- Акумулаторът е зареден
- Имаше изгорял бушон 30А - след смяната му започна да върти стартерът!
- + / - има по цялата верига!
- Централното работи
Проверка и отново, и отново... Установихме, че гориво не достига до двигателя. След разглеждане на теми във форума за проблеми с "ключовете" тествах и с 2та ключа и при поставяне на ключа security - лампата изгасва, което може би означава,че МАЙ не си е изгубила ключовете!
При диагностика с /Intelligent Tester 2/ и /TIS Techstream/ програмите не отчитат /не намират/ компютъра на колата! И така, разбира се, няма информация какъв й е точно проблемът!
Въпросите:
Има ли възможност имобилайзерът да блокира достъпа до компютъра?
Какво може да се е объркало за тези 2хил. км. на автовоза,че да изгори въпросният бушон и колата така да се блокира?
Ще се радвам на всякакви мнения и предложения!
Благодаря ви предварително! stretcher.gif

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Имобилайзера блокира стартирането /може би!?!/

Мнение от мехаННика » 04 Юли 2018 05:38

Тези големи предпазители горят като размениш плюс и минус на акумулатора. Според мен някой е опитал да открадне нещо освен горивото. Търси още изгорели предпазители.

Аватар
diskos
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юни 2018 15:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 2.2 D-CAT

Имобилайзера блокира стартирането /може би!?!/

Мнение от diskos » 04 Юли 2018 08:19

Благодаря за отговора..Продължавам да търся unsure.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 13 госта