LED крушки H11 - Auris E15

obelixbg
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Юни 2010 15:24

LED крушки H11 - Auris E15

Мнение от obelixbg » 29 Ное 2016 18:33

Здравейте някой да си е слагал лед крушки h11 на Аурис искам да знам дали да си купувам или не защото в момента с тези дето съм в момента е много тягаво. Последно си купих крушка и нещо ми се вижда слабо свети в тъмното.

Извинявам се ако темата не е за този раздел.
Toyota Auris, 2007, 90hp, D4D

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Лед крушки h11 Auris

Мнение от spiridoncho » 29 Ное 2016 20:14

Колега виж да не са ти опечени рефлекторите. Не знам до къде са стигнали ЛЕД технологиите за такива лампи, но да не се набуташ само. Не знам каква крушка си си купил, но си вземи Osram Night Breaker Unlimited и тогава ако ти свети слабо значи си за рефлектори. Другия вариант е да си сложиш ксенон и при правилно регулирани фарове ще свети страхотно. Но ако са ти скапани рефлекторите не очаквай и ксенона да помогне. Хубаво огледай рефлектора над самата крушка преди да купуваш каквото и да е. Не трябва да е почернял, матиран или най лошото обелен.
Имам кола с H4 и с обикновенни крушки е трагедия, но с night breaker вече е друга бира със забележката, че рефлекторите са ми здрави.
Селиката ми е с ксенон и свети страхотно. Но и със обикновенни лампи светеше добре заради лупите.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Лед крушки h11 Auris

Мнение от peterhr » 29 Ное 2016 20:45

Аз също съм с H11 и ми е интересно, ако някой е слагал диоди нека сподели.
Има нови и доста мощни диоди, от порядъка на 30-40Вата и светят много добре, но на друг фар, друг цокъл.
Аз до скоро карах с ксенон и сега халогенната крушка ми свети слабо, особено на мокро.

Ще почакам мнения за светодиодите и ако са на нивото на ксенона ще си взема.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от tora » 30 Ное 2016 09:05

Гледах ги тези дни и май още няма да си правя експерименти. Осрам и Филипс имат такива с цокъл H11 и размери на стандартна, но ги дават само за фаровете за мъгла с малък светлинен поток. Има и някакви други изпълнения с вентилатори, с радиатори, които за монтаж на аурис няма да има проблем с монтажа, място зад късата светлина бол. Но не мога да намеря достоверна информация все още.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от WoLF » 30 Ное 2016 10:04

Не смеят да ги правят яки, че някой без лупи като ги сложи и всичко живо пред него спира...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от BOz » 30 Ное 2016 16:56

Да, хем тия в насрещното спират, хем и той не вижда нищо.
Има едно нещо наречено фокусно разстояние. Диод не може да го поставиш там и картинката става мазало, буквално.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от Hursa » 30 Ное 2016 20:15

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от batececo » 11 Май 2018 19:12

Търся от известно време информация за ксенон на H11 на Аурис Е15 с лупи и в крайна сметка реших да пробвам с LED крушки от ибей:
https://m.ebay.co.uk/itm/2Pcs-72W-H3H7- ... 6223959007

Направи ми впечатление, че лумените за нищо ги нямат, както и мощността на крушките. За това гледах обяви, на които са дали някакви нормални параметри.
Месец и нещо ще пътувъат, 20 лв излизат. Като пристигнат и ги сложа ще споделя.

memorex

Лед крушки h11 Auris

Мнение от memorex » 11 Май 2018 19:40

Хмм,тези крушки не са за къси.Най-много за габарити.И тука продават такива.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от batececo » 11 Май 2018 19:56

Пише high/low beam, т.е. дълги и къси. Мощността я дават 55 W, ще измеря и ще сметна колко е в действителност. За габаритите са W5W, скоро ще пристигне пратката и за тях да пробвам с лед.
В хонда и субару форумите има доволни от горните Н11, светели по-силно от халоген и почти като ксенон.
За първи път чувам 55 ватови крушки Н11 за габарити, WTF :D нооо всеки си има право на лично мнение.
Иначе, да и тук продават такива, започват от 60-80 лв, в ибей са по 20-30. Най-евтините в БГ са на една пловдивска фирма, даже се обадих да питам дали имат гаранция (ксенона има) и ми казаха 1 седмица само, някакъв техен колега бил сложил на рав четворка и бил много доволен.

memorex

Лед крушки h11 Auris

Мнение от memorex » 11 Май 2018 20:26

Не може така наивно .55W мисля да е заедно с консумацията на вентилаторчетата( тези вентилатори отвън в дв.отсек се зацапват и спират)макар че не разбрах с ветилаторче ли е или само радиаторно охл.LEDа да е най- много 25W което е достатъчно малко като консумация но дали ще свети повече от халогена не мога да знам особено на тази цена.Извинявай ако съм те подвел.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от batececo » 11 Май 2018 22:01

Няма за какво да се извиняваш, може и аз да греша и ти да си прав. Затова като дойдат ще пиша дали съм доволен или съм се прецакал :cheers:
Решил съм да измеря какъв ток минава през крушките, умножавам по напрежението и ще видя колко е реално мощността от китайчетата.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Лед крушки h11 Auris

Мнение от peterhr » 12 Май 2018 09:58

В този линк пише 36Вата на крушка, къде го видяхте 55?
Вентилатора не може да е толкова мощен, най вероятно е 5Вт максимум. Но и да няма вентилатор, а да е само пасивно охлаждането, то пак ще се цапа и полепналия прах ще намали топлоотдаването.

Дълги и къси стандартно трябва да се превключват от самата лупа, не от крушката. Мести се една пластина.
А реално крушката нищо не променя за да превключва къси/дълги.
Точно този Аурис няма ли отделна секция за дълги?

batececo, сложи снимки като монтираш.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от batececo » 12 Май 2018 10:29

Моя грешка за мощността, прегледах над 100 модела и вече в главата ми стана каша. Имаше и по 100 вата на крушка (шок и ужас!!! ohmy.gif ). А лумените за нищо ги нямат... пишат 10 000 лумена на крушка, при положение, че филипс за 100+ паунда е около 4000 :)
Иначе на дългите май имаше отделна секция Аурис Е15...

Ето какво дискутират по други Тойотски форуми: https://www.toyotaownersclub.com/forums ... s-install/

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Лед крушки h11 Auris

Мнение от batececo » 30 Май 2018 18:30

Update: Не ми се чакаше 2 месеца да дойдат китайците от горния линк (който след време няма да работи, поне като гледам по други форуми повечето оферти имат срок и след време не са валидни) и си поръчах подобни на "световноизвестната" марка iSincer, само че излезнаха към 30-35 лв, но дойдоха за 10тина дена с габко от ибей ко юкей.

Първите ми впечатления са лоши (не съм ги монтирал още, ще ходя в някой мол на стена да сравнявам 1 по 1 да сменям и да гледам дали е отсечен pattern-a пак на стена като сменя крушката). Некоректно описание на мощността.... Пише, че се 2х55 вата (общо 110 вата за комплект). Вземам едно захранване от стар компютър, 12.2 волта без товар, 11,8 като включа крушката. До тук добре. Меря тока - 1.9 Ампера.... 11.8V x 1.9A = 22.42W на крушка. Надявам се измерването ми да е неточно, понеже това захранване май е импулсно. Ще меря пак на включен двигател, директно от акумулатора колко е тока при напрежение над 14 волта... и ще умножавам пак, да видя каква е мощността...

т.е. крушките са по 22 вата вместо 55 както е описано. Няма как да измеря светлинния поток, ще преценявам като ги сменя как ми се струва и ще пиша пак... Май трябваше да взема ксенон, но ще видим, като ги сложа, видя как светят и покарам месец-два ще пиша.

Още нещо... вентилаторът е доооста шумен, наистина доста шумен. Също така работи на едни и същи максимални обороти още при включване (на някои модели пише, че вентилаторът е "умен" - променя си оборотите в зависимост от температурата, но за толкова пари - толкова).
Последно промяна от batececo на 30 Май 2018 19:13, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 37 госта